مدیرکلی که سالها از استان رفته و منزل سازمانی تحویل نمی‌دهد!/ گزینه‌های مدیرعاملی منطقه ویژه پارس/ سفر نمایندگان نظام پزشکی کشور به استان درباره حوادث اخیر

admin 1397-07-08 ۰
مدیرکلی که سالها از استان رفته و منزل سازمانی تحویل نمی‌دهد!/ گزینه‌های مدیرعاملی منطقه ویژه پارس/ سفر نمایندگان نظام پزشکی کشور به استان درباره حوادث اخیر

خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

سرقت مسلحانه از بانک قوامین شعبه مرکزی بوشهر شایعه است. تصاویر صبح شنبه در گروههای مجازی مبنی بر سرقت مسلحانه از بانک صحت ندارد و مانور آمادگی پلیس بوده است.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-09-24 05:26:32Z | http://piczard.com |
http://codecarvings.com

این هم آپشن‌های یک راننده پراید در بوشهر برای مسافرانش!

تصویری از برداشت خارَک برهی با “پنگ‌های” بزرگ در استرالیا

یادداشت مدیرکل تامین اجتماعی استان در کانال تلگرامی اش پیرامون بی سرپناهی یک خانواده با ۴ کودک و بازتاب آن در کانال تلگرامی «خلیج فارس»، منجر به اعلام آمادگی یک خیّر برای حل مشکل این خانواده هم استانی شد.

تخلف برخی موبایل فروشی ها در روز روشن و عرضه موبایل به سبک طلا موجب تعجب و گلایه خریداران شده است. برخی شهروندان می گویند: در زمان قطعی شدن خرید موبایل، فروشنده برای اعلام قیمت نهایی، به اینترنت مراجعه و قیمت را با توجه به نرخ روز بیان کرد. این درحالیست که معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت و تجارت تاکید دارد که اجناس باید براساس قیمت خرید قبلی عرضه شود.

شهرداری بوشهر، رکوردار سرپرستی در ایران! از بین شهرداری های مراکز استان ها، پنج شهرداری کرج، کرمانشاه، رشت، یزد و بوشهر توسط سرپرست اداره می شوند که در این بین بوشهر با حدود ۱۱ ماه، طولانی تر از سایرین است. شهردار کرج اواخر سال گذشته و شهرداران کرمانشاه و رشت تیرماه امسال استعفا دادند و شهردار جدید هنوز مشخص نشده، شهردار بوشهر نیز آبان ماه سال گذشته به دلیل بازنشستگی تغییر کرد و هنوز جایگزین وی شروع بکار نکرده است. شهردار یزد هم به تازگی استعفا داده و حکمش برای معاونت عمرانی وزیر کشور صادر شده است. مطابق قانون انتصاب شهرداران شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر به پیشنهاد شورای شهر و توسط وزیر کشور صورت می گیرد.

تصویری از شکوائیه کیفری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر علیه عضو شورای شهر دیر و خواهرش به عنوان ضارب پزشک این شهر در فضای مجازی منتشر شد.

کانال پزشکان پس از نظرسنجی تلگرامی اعلام کرد: در پی وقوع دو مورد پیاپی حمله، تهدید و هتک حرمت پزشکان در مراکز بهداشت استان بوشهر، با رأی ۹۸ درصد جامعه پزشکان طرحی، تمام مراکز بهداشت استان بوشهر در زمره بلک‌لیست قرار گرفت.

نمایندگان سازمان نظام پزشکی کشور برای بررسی حوادث اخیر به استان بوشهر سفر کردند. خبر می رسد امروز نمایندگان رییس کل نظام پزشکی، انجمن پزشکان عمومی ایران، معاون انتطامی نظام پزشکی مرکز، نایب رییس و دبیر و چند تن از اعضای شورای عالی نظام پزشکی و رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، ضمن دیدار با دو ‌همکار پزشک حوادث اخیر، از نزدیک آخرین وضعیت را بررسی خواهند کرد.

یارانه متولدین ۹۷ حذف شده است. در حالی که طبق قانون دولت موظف بود نسبت به حذف یارانه سه دهک پردرآمد جامعه اقدام کند اما گویا نوزادان قربانی کمبود منابع هدفمندی یارانه ها شده اند.

تنش‌های اعضای شورای شهر بوشهر به صفحات مجازی آنها رسید! پس از حدنصاب افتادن جلسه سه شنبه گذشته شورای شهر که توسط نصرتی نایب رییس شورا اداره می شد، وی در بیانیه ای در اینستاگرام خود، مدعی تعمد برخی همکارانش برای از حد نصاب انداختن جلسه شد. در همین خصوص برخی اعضای شورا نیز در زیر این متن کامنت های انتقادی درج کرده اند تا از چالش های جدی مدیریت شهری حکایت کند.

نوجوان ۱۶ ساله دیّری به صورت حلق آویز خودکشی کرد. از انگیزه وی برای این اقدام اطلاعی در دست نیست.

تصویری از ۲۸ مهرماه ۱۳۵۹، پایگاه ششم شکاری بوشهر و حضور بنی صدر رییس جمهور وقت. سرتیپ شهید جواد فکوری فرمانده نیروی هوایی و علیرضا مظفری زاده فرمانده سپاه بوشهر در این تصویر دیده می شوند.

آمار فوتی‌ها ناشی از مصرف مشروبات الکلی دست‌ساز طی اواخر هفته پیش تا بامداد جمعه به این شرح اعلام شد:

بندرعباس: ۱۶ نفر | کرج ۳ نفر | خراسان شمالی ۳ نفر | کهگیلویه و بویراحمد: ۲ نفر (مرگ مغزی)

رییس شورای شهر شُنبه با قرعه کشی انتخاب شد! خبر می رسد پس از چندین جلسه که دو عضو شورای شهر شنبه در شهرستان دشتی اصرار بر کاندیداتوری ریاست داشته و رای آنها ۲-۲ شده (یک عضو غیبت یا رای ممتنع داشته) با توجه به مساوی بودن شرایط ایثارگری و تحصیلات، نهایتا براساس قانون، بخشدار شنبه و طسوج از طریق قرعه کشی عبدالمجید نوذری را به عنوان رییس شورا معرفی کرد.

متهم اصلی پرونده ایران صدرا به حبس محکوم شد. رئیس‌کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت: یکی از پرونده‌های مهم و خاص که در مجتمع ویژه امور اقتصادی در دست رسیدگی است، پرونده شرکت صنعتی -دریایی ایران صدراست که متهم به خیانت در امانت و جعل و استفاده از سند مجعول متهم است. وی ادامه داد: ارزش ریالی این پرونده ۱۵ میلیون و ۸۰۶ هزار یورو است و براساس رای بدوی، متهم به حبس‌ محکوم شده که این رای در مهلت قانونی قابل اعتراض است.

از شما چه پنهان، بیمه دو تن از اعضای شورای شهر آبدان که فاقد شغل می باشند از سوی شهرداری خبرساز شده است. حسینی؛ رئیس شورای شهر آبدان گفته: هزینه بیمه ام از جیب پرداخت می کنم. کنعانی فرد دیگر عضو شورا هم گفته: ریالی از شهرداری بابت بیمه ام استفاده نکرده ام. در همین خصوص اعتمادی خواه عضو کمیسیون حقوقی شورا اظهار داشت: طبق گفته مسئول امور مالی شهرداری، ماهیانه بیش از ۷۵۰ هزارتومان از حساب شهرداری بابت بیمه دو عضو شورا برداشت می شود. تاجیک؛ سخنگوی شورا هم یادآور شد: بیمه اعضا غیرقانونی و پول های برداشت شده باید به حساب شهرداری برگشت داده شود. این خبر به نقل از کانال خبری آبدان (گلدانو) می باشد.

پویا دولابی رییس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای شهر بوشهر شد. در انتخابات هفته قبل این کمیسیون، کیوان هاشم‌زاده هم بعنوان نایب رییس کمیسیون انتخاب شد.

خبر می رسد تغییراتی در مجموعه های وابسته به وزارت نفت در استان بوشهر در راه است. طبق شنیده ها، سید پیروز موسوی برای مدیرعاملی شرکت مناطق نفت خیز جنوب است. وی اکنون مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی است.

همچنین از راهروهای شرکت ملی نفت خبر می رسد با توجه به پایان دوره مهدی یوسفی در مدیریت منطقه ویژه پارس، برای مدیرعاملی این سازمان فردی به نام کرمی از سوی لابی خوزستانی های وزارت نفت حمایت می شود. همچنین از محی الدین جعفری هم به عنوان گزینه دیگر جهت این سمت یاد می شود که در دوره قبل نیز از سوی سالاری استاندار سابق بوشهر جهت مدیرعاملی منطقه ویژه حمایت شد.

شنیده می شود مدیرکل سابق یکی از دستگاههای اجرایی با گذشت چندین سال از انتقال وی به مدیریت دو استان دیگر، همچنان از منزل سازمانی دولتی در استان بوشهر! استفاده می کند. گویا همسر وی که اهل استان هستند، از این فضا استفاده کرده و در بررسی های مدیرکل جدید این سازمان، چنین موضوعی مشخص شده و دستوراتی در این خصوص صادر گردیده است.

باخبر شدیم طبق تاکید استاندار بوشهر در جلسه اخیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، اداره کل مدیریت بحران استانداری موظف به پیگیری موضوع اعتصاب کامیونداران گردیده است. این درحالی است قاعدتاً باید حوزه های اقتصادی و امنیتی استانداری به موضوع اعتصابات رسیدگی کرده و مدیریت بحران استانداری به جای پرداختن به این گونه موضوعات که ارتباط وتناسبی با شرح وظایفش نداشته، می بایست پیگیر مسائل آغاز فصل بارندگی باشد. این در حالیست که ادارات کل مدیریت بحران حق ورود و دخالت در بحران های اجتماعی و امنیتی نداشته و صرفاً باید پیگیر اجرای مراحل چهارگانه مدیریت بحران در ارتباط با مخاطرات طبیعی باشند.

برخی مغازه داران که فعالیت شان مرتبط با کالاهای ته لنجی هستند، نسبت به آینده فعالیت شان ابراز نگرانی می کنند. آنها می گویند: افزایش نرخ ارز کشورهای عربی و از سوی دیگر غیرفعال شدن شناورها به دلیل گرانی سوخت و عدم سوددهی فعالیت ملوانی، باعث شده تا واحدهای صنفی مرتبط با ته لنجی، برای خرید جدید خود باید از یک نمونه کالا سه واحد بفروشند تا بتوانند در ازای آن یک واحد کالا را خرید کنند. ضمن اینکه با ادامه روند فعلی، اجناسی نظیر روغن و برنج که در این مغازه ها بوده، جایگزین نمی شود.

خبر می رسد کمیته انطباق مصوبات شورای شهر مستقر در فرمانداری بوشهر، مصوبه اخیر مبنی بر اختصاص ۳۰۰ میلیون تومان از سوی شهرداری به تیم فوتبال ایرانجوان بوشهر را رد کرده است. این نامه فرمانداری باید در جلسه هفته جاری شورا مطرح و دید آیا اعضا بر مصوبه شان اصرار کرده و به هیات حل اختلاف می رود یا کمک به این تیم منتفی می شود؟

با گذشت قریب دو ماه از پایان دوره مسولیت سعادت بر مجمع نمایندگان استان در مجلس، اما ظاهرا وی اقدامی برای تشکیل مجمع و انتخاب رییس سالانه صورت نداده است. الماسی و شهریاری هنوز ریاست مجمع نمایندگان استان در دوره کنونی مجلس را تجربه نکرده اند.

هفته گذشته ماجرای اختلاس در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی بوشهر رسانه ای شد. میزان دقیق این تخلف مالی حدود ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برآورد شده است. همچنین علت وقوع این تخلف، سو استفاده از مابه تفاوت فروش فرآورده نفتی به شناورهای صیادی و تجاری بوده و فرد متخلف در طول سال ۹۵ و بخشی از ۹۶ با استفاده از اختلاف قیمت فروش فرآورده نفتی به شناورهای صیادی با قیمت لیتری ۳۰۰ تومان با شناورهای تجاری که قیمت فروش به آنها فوب خلیج فارس بوده عملا دست به این تخلف زده است.

قانون منع بکارگیری بازنشستگان، دامن معاون فرماندار کنگان هم گرفت. هفته پیش احمد خاکنژاد معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کنگان طی بیانیه ای در فضای مجازی، از خداحافظی اش از این سمت خبر داد.

خبر می رسد با توجه به بازنشستگی اسدالله حاجیانی، بخشدار کاکی، ظاهرا جایگزین وی از میان یکی از جوانان شهرستان خواهد بود.

بانک اطلاعات استان درباره مدیران، ناقص است. گفته می‌شود با وجود حضور تعدادی از مدیران مشمول قانون بازنشستگی در استان، تاکنون آمار و ارقام رسمی از سوی دستگاه‌های مربوطه ارائه نشده است.

حضور شخصیت‌های سیاسی و نمایندگان مجلس در مراسم‌ های مذهبی شائبه‌ تبلیغاتی ایجاد کرده است. در حالیکه در مراسم‌های مذهبی گروه‌های مختلف حضور می‌یابند، تصویربرداری و انتشار تصاویر چهره‌ های سیاسی خصوصا نمایندگان مجلس و انتشار آن در فضای مجازی از سوی مشاوران و همکاران رسانه ای نمایندگان مجلس، تبلیغاتی بودن آن را پررنگ کرده است.

یک دیدگاه