گزینه‌های استان برای مدیرکلی ارشاد/ تبادار گزینه وزارت راه می‌شود؟/ ایجاد دو شهر جدید در استان

admin 1397-07-22 ۰
گزینه‌های استان برای مدیرکلی ارشاد/ تبادار گزینه وزارت راه می‌شود؟/ ایجاد دو شهر جدید در استان

دالکی خبر :خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

شنیده می شود با جدی شدن بحث تغییر حمیده ماحوزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، گزینه هایی برای وی مطرح شده است. ظاهرا از سوی ماحوزی برای جایگزینی خود، آنیتا مظفری معاون فرهنگی این اداره، زندویان و زارعی مدیران ارشاد شهرستان های دشتستان و دشتی به وزارتخانه پیشنهاد شده است. گویا از سوی استانداری هم مریم قربانی معاون عمرانی فرماندار بوشهر، هادی اخلاقی بخشدار سابق شنبه شهرستان دشتی، عالیپور معاون قرآنی اداره کل ارشاد و قلی پور مدیرکل بازرسی استانداری به وزارت معرفی گردیده است. به نظر می رسد عدم احراز شرایط برخی از گزینه های مطرح شده نظیر رسمی نبودن یا بازنشستی و همچنین مداخله برخی نمایندگان مجلس، باعث خواهد شد وزارتخانه به سراغ گزینه ای غیربومی برای ارشاد بوشهر برود.

با خبر شدیم مدیر تعاون روستایی استان بوشهر پس از حدود ۱۰ سال تغییر کرد. براین اساس شیرعلی بهادری رییس فعلی جهاد کشاورزی شهرستان دشتی حکم مدیرکل این اداره را دریافت کرده و طی هفته جاری معارفه می شود. علی قنبری مدیر پیشین این اداره بازنشسته شده است.

سفر پرهزینه برخی مدیران استانی به قطر به ریاست استاندار و با هزینه اتاق بازرگانی با انتقاداتی از سوی فعالان بخش خصوصی مواجه شده است. باید دید دستاوردهای سفرهایی از این دست چه می باشد؟

برخی بازاریان شهرهای گناوه و دلوار از لغو تعطیلی پنجشنبه ها در ادارات گلایه مند هستند. آنها می گویند: فعال شدن ادارات در این روز، مشتریان آنها خصوصا از مرکز استان را طی پنجشنبه گذشته کاهش داده است!

برخی زمزمه ها درباره احتمال معرفی اسماعیل تبادار به عنوان گزینه تصدی وزارت راه و شهرسازی مطرح شده است. براساس قانون منع بکارگیری بازنشستگان، وی بزودی استانداری فارس را ترک خواهد کرد. وزرا از این قانون مستثنی هستند. از سوابق تبادار استانداری های بوشهر، فارس و مدیرعاملی شرکت فرودگاههای کشور بوده است. مدتیست بحث استعفا یا تغییر آخوندی در وزارت راه جدی شده است.

گفته می شود اعظم صمصامی شهرردار آبپخش از یک عضو شورای این شهر به اتهام هتاکی شکایت قضایی کرده است.

درد کلیه هم سیاسی شد! از شما چه پنهان، خدری و سعادت دو نماینده استان در مجلس در مصاحبه با رسانه ها پیرامون تصویب لایحه خبرساز CFT در بهارستان طی هفته پیش گفته اند: به دلیل کلیه درد موفق به حضور در این جلسه نشده اند. خدری مخالفت خود را پس از رای گیری با cft اعلام کرده، اما سعادت گفت که چون از زمان رای گیری گذشته بنابراین سخن گفتن درمورد آن تفاوت چندانی ندارد و عملا حاضر به بیان دیدگاه و رای خود در این زمینه نشده است. اینکه دو نماینده از چهار نماینده استان در یک زمان و برای حضور در یک جلسه مشترک کلیه درد بگیرند جالب و اندکی تامل برانگیز است.

گفته می شود در میان نمایندگان استان در مجلس، تنها سکینه الماسی به لایحه CFT رای مثبت داده است.

هیات دولت با ارتقای دو روستای بهارستان جم و بیدخون عسلویه به شهر موافقت کرد و بزودی در این مناطق شهرداری تاسیس خواهد شد. الماسی نماینده جنوب استان در مجلس این خبر را اعلام کرده است.

طرح استانی شدن انتخابات مجلس با ۱۵۰ امضا به کمیسیون مربوطه ارجاع شد. خدری، نماینده بوشهر گناوه و دیلم گفته: طرح فوق بزودی در صحن علنی مطرح و به رای گذاشته خواهد شد تا در صورت تصویب، انتخابات آینده مجلس بصورت استانی برگزار می‌شود.

بعد از تغییر محمد دمشقی از مدیرعاملی باشگاه شاهین شهرداری بوشهر و عدم حضور وی در هیات مدیره این باشگاه، جایگزین وی هنوز مشخص نشده است.

به ساکنین عمارت ملک بوشهر برای تخلیه این بنای تاریخی اولتیماتوم داده شد. میراث فرهنگی با نصب داربستی در کنار این بنا، اعلام کرده درر راستای حکم قضایی، از ۱۶ مهرماه به مدت ۱۰ روز نسبت به تخلیه ملک مورد تصرف اقدام شود، در غیر اینصورت طبق قوانین و مقررات برخورد خواهد شد. باید دید بلاخره امسال این بنای تاریخی ساماندهی و مرمت می شود؟

انتشار بوی نامطبوع حدود یک ماهی است شامه رهگذران در حوالی روستای بوجیکدان تنگستان (محور ساحلی تنگستان به دیر) را آزار می دهد. شنیده‌ها حاکی است در بالادست جاده تعداد زیادی لاشه سگ رها شده است. مشخص نیست چرا و چگونه لاشه دهها سگ که به صورت جمعی کشته شده‌اند در این حوالی رها شده است.

افزایش آگهی های اینترنتی فروش خانه و زمین در بوشهر طی هفته گذشته، به عنوان واکنش بازار به اتفاقات اخیر پیرامون منطقه آزاد ارزیابی شده است. بررسی سایت دیوار بوشهر نشان می دهد همزمان با احتمال تایید نشدن تاسیس مناطق آزاد جدید از جمله بوشهر در شورای نگهبان، آگهی های فروش زمین و خانه افزایش یافته است. این در حالیست که طی یک ماه اخیر و در پی تصویب منطقه آزاد بوشهر در مجلس، به شکل عجیبی قیمت خرید ملک در بوشهر بالا رفت و آگهی های اینترنتی یا سوژه های بنگاهها برای مشتریان خرید کاهش یافته بود. برخی کارشناسان ملکی می گویند: مالکان معتقدند درصورت لغو منطقه آزاد، قیمت ملک افت شدیدی می کند از این رو شرایط فعلی را بالاترین جهش قیمتی برای ملک در بوشهر ارزیابی می کنند، بنابراین برای فروش انگیزه پیدا کرده اند.

کارخانه سیمان مند دشتی که طبق وعده مدیران استان قرار بود در هفته دولت امسال به بهره برداری برسد، حالا طبق گفته ستوده معاون عمرانی استاندار بوشهر در دهه فجر سال جاری بهره برداری می شود. باید دید بالاخره این کارخانه که از آمار نیروهای بومی آن اطلاعی در دست نیست در ۱۰۰ روز آینده و یا دهه فجر به بهره برداری می رسد، یا همچنان باید منتظر وعده های آینده ماند.

پیام های تبریک به مدیرکل جدید ثبت احوال استان در قالب بیلبوردهای سطح شهر بوشهر با انتقاداتی از سوی رهگذران مواجه شده است. آنها معتقدند براساس سوابق، چنین بیلبوردهایی با هماهنگی نصب می‌شوند!

حقوق کارکنان همه شهرهای خوزستان ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت. استاندار خوزستان با استناد به نامه معاون قانون‌گذاری مجلس در نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه استان دستور بهره‌مند شدن کارکنان همه شهرهای خوزستان از افزایش ۲۵ درصدی حقوق را صادر کرد. باتوجه به این دستور شهرهایی که پیش از این مشمول قانون افزایش حقوق نبودند؛ هم شامل افزایش ۲۵ درصدی حقوق می‌شوند. در استان بوشهر تنها شهرهای دیلم، گناوه، بوشهر و خارگ از طرح مذکور برخوردار شده اند، ولی با وجود قول رییس سازمان برنامه و بودجه استان درباره پرداخت آن از حقوق شهریور کارمندان، در برخی ادارات این موضوع برای کارکنان رسمی محقق نشده است.

امیری شهردار جدید بوشهر در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرده که خزانه شهرداری حال و روز خوبی ندارد. از ۱۸۶ میلیارد تومان بودجه سال جاری، فقط حدود ۶۰ میلیارد تومان در نیمه نخست امسال وارد صندوق شهرداری شده که البته ۴۰ میلیارد تومان آن هم از محل ارزش افزوده بوده است.

پشنیده ها حاکی است شرکت پتروشیمی بوشهر در سایت ۲ پتروشیمی های منطقه پارس به مرحله پیش راه اندازی نزدیک شده و برای همین کارفرما با پیمانکار پیش راه اندازی و راه اندازی قراردادی منعقد کرده که در این پیمان حداقل ۴۰۰ نیروی مورد نیاز در تخصص های مختلف به کارگیری خواهند شد. به گفته برخی منابع، این شرکتها در بدو نیاز به نیرو نیازمندی خود را به اداره کار منطقه پارس اعلام نمی کنند و چراغ خاموش به استخدام نیروهای نزدیک به خود و سفارشی اقدام می کنند و در پایان برای خالی نبودن عریضه با استعلام به اداره کار تعدادی نیروی نیز می گیرند تا الزامات قانونی را رعایت کنند.این موضوع نیازمند جدیت و پیگیری استانداری، فرمانداران این دو شهرستان و نماینده مردم در مجلس است.

دست آخر اینکه طبق دستور وزیر صمت، بررسی درخواست‌ ثبت سفارش واحدهای تولیدی و تجاری در استان‌ها به رؤسای سازمان‌ صنعت واگذار شد.

یک دیدگاه