فقرا دیگر طعم بستنی را نخواهند چشید

admin 1397-07-28 ۰
فقرا دیگر طعم بستنی را نخواهند چشید

دالکی خبر: در پی نوسانات قیمت ارز و افزایش هزینه های تولید دیگر بستنی های ۵۰۰ تومانی در بازار پیدا نمی شود.

به گزارش «دالکی خبر» به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف بوشهر؛ از آنجا که مواد اولیه بستنی از خارج از کشور تامین می شود و ظروف بستنی نیز عموما وارداتی است مغازه دارهای بوشهر دیگر بستنی های ۵۰۰ تومانی عرضه نمی کنند. بستنی های هزار تومانی نیز عموما دچار افزایش قیمت شده یا در نوبت افزایش ۵۰درصدی قیمت قرار دارند.

پیش از این، خریداران این نوع بستنی ها افراد کم درآمد جامعه بودند که با افزایش ۱۵ درصدی قیمت انواع بستنی و زمزمه افزایش دوباره نرخ بستنی در ماههای آتی (که توسط عمده فروشان به مغازه دارها اعلام شده) به نظر می رسد که بستنی به زودی از دست فرزندان افراد کم درآمد جمع شده و این کالا تبدیل به یک کالای لوکس شود.

مضافاً اینکه با کاهش فروش کالاهایی مثل بستنی که زمینه ساز خرید خانواده از واحدهای صنفی است، میزان فروش مغازه دارهای بوشهری به شکل محسوسی کاهش خواهد یافت.

از دیگر سو عرضه بستنی های کاکائویی در بازار به شکل محسوسی کم شده است. علت این است که کاکائوی این نوع بستنی وارداتی بوده و در نوسانات قیمت ارز واردات آن دچار مشکل شده است.

به همین دلیل نیز تعدادی از کافی شاپ های بوشهری که نمی توانند بستنی کاکائویی تهیه نمایند با استفاده از پودر قهوه یا کاکائو و افزودن آن به بستنی وانیلی اقدام به تهیه بستنی کاکائویی می نمایند. شایان ذکر است بیشترین میزان مصرف بستنی های کاکائویی در کافی شاپ ها می باشد.

یک دیدگاه