بخشنامه عدم توزیع نفت سفید در شهرهای استان/ تغییرات مدیریتی در شهرداری بوشهر/ سلام اجباری چند مدیر به بازنشستگی

admin 1397-08-06 ۰
بخشنامه عدم توزیع نفت سفید در شهرهای استان/ تغییرات مدیریتی در شهرداری بوشهر/ سلام اجباری چند مدیر به بازنشستگی

دالکی خبر؛ خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

داروی دیلتیژل مربوط به بیماران دیالیزی که دارای شقاقی بدن هستند طی هفته های گذشته در استان نایاب شده و این بیماران را با مشکلاتی مواجه کرده است. ظاهرا پیگیری بیماران با سامانه ۱۴۹۰ درخصوص پیگیری محل های توزیع این دارو هم بی نتیجه بوده و اعلام شده فقط اطلاعات دارویی تهران را در اختیار دارند.

ادریس عبدی پور مدیر گروه اعزامی بوشهری ها به بمبئی هند با حضور در نشست شورای شهر گفته: یکی از دستاوردهای این سفر اعلام آمادگی انجمن شیعیان هند برای سفر ۵۰ بوشهری در ایام محرم هر سال با هزینه خودشان به منظور برگزاری عزاداری سنتی می باشد که با هیات های مذهبی استان در این خصوص هماهنگی خواهد شد. شورای شهر ۹۸ میلیون تومان برای این سفر کمک کرده بود که به گفته عبدی پور، به دلیل همزمانی این سفر با نوسانات ارزی، حدود ۳۰ میلیون تومان شخصا توسط وی هزینه شد.

شنیده شده تغییرات در شهرداری مرکز استان در شرف انجام است. گویا سعیدی مسئول روابط عمومی شهرداری که سالها معاونت سازمان فرهنگی را برعهده داشت، در آستانه انتصاب به مدیرعاملی آن می باشد. همچنین خبر می رسد وحید واعظی شهردار سابق چغادک برای معاونت خدمات شهری مطرح گردیده است.

امرالله پاراد بی سروصدا از مدیرعاملی برق استان بوشهر کنار رفت و پنجشنبه گذشته مراسم تودیع وی برگزار شد. براین اساس، نادر تمیمی معاون خدمات و مشترکین سرپرست شرکت برق استان شد.

از طرفی خبر می رسد وزارت نیرو برای تعیین مدیر جدید برق استان بوشهر فراخوان عمومی جهت اعلام رزومه متقاضیان منتشر کرده است. در شهریورماه نیز وزارت نیرو برای مدیرعاملی شرکت های آبفا روستایی و شهری بوشهر چنین فراخوانی منتشر کرده بود، ولی هنوز از انتخاب گزینه خبری نیست.

استاندار بوشهر گفته: یکی از نتایج سفر اخیر هیات بوشهری به قطر، تفاهم نامه اولیه جهت سرمایه گذاری این کشور برای ساخت کشتارگاه در روستای چاهکوتاه بوشهر است. به گفته گراوند، قرار است دام از استرالیا وارد و به شکل استاندارد در بوشهر کشتار و به قطر ارسال و بخشی از نیاز کشور را تامین کند که زمینه ساز اشتغال مناسبی خواهد بود.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از جریمه میلیاردی به جرم قاچاق خودرو از دیر خبر داده و گفته: این فرد به دلیل مباشرت در قاچاق خودرو به ۴۳ میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

از شما چه پنهان، توزیع نفت سفید در شهرهای استان امسال محدودتر می شود. گویا طی بخشنامه ای از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، اعلام شده در شهر و روستاهای دارای خط گازرسانی، نفت سفید برای فصل سرما توزیع نمی شود. براین اساس، اغلب شهرهای استان مشمول چنین بخشنامه ای خواهند شد. گویا در شهرستان بوشهر تنها روستاهای هلیله و بندرگاه و انگالی که هنوز خط گاز به آنها نرسیده، مشمول توزیع نفت سفید به مردم از طریق کوپن می باشند. با توجه به اینکه بسیاری از منازل به دلایل گوناگون هنوز علمک وصل نکرده و از گاز خانگی برخوردار نیستند، احتمالا چنین تصمیمی چالش برانگیز خواهد شد. به نظر می رسد بهتر بود امسال در این خصوص فرصتی به خانوار قائل شده و با اعلام قبلی، در سال آینده اجرایی می شد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار بوشهر و مدیرکل حقوقی و بازرسی استانداری بوشهر در آستانه خداحافظی از این سمت قرار دارند. براساس قانون منع بکارگیری بازنشستگان، مشمولان این قانون حداکثر تا ۲۴ آبان باید مسئولیت را ترک کنند. هنوز آمار مشخصی از سوی استانداری درباره سایر مشمولان ارائه نشده است.

پیش بینی ها درباره سپردن مدیرعاملی سازمان منطقه ویژه پارس به سید پیروز موسوی محقق شد. موسوی که خوزستانی می باشد، پیش از این بین سالهای ۸۹ تا ۹۰ عهده دار همین سمت بود و سپس به مدیرعاملی شرکت پایانه های نفتی رفت.

انتخابات تعیین رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خلیج فارس توسط اعضای هیات علمی برگزار شد. قرار است از میان دو گزینه ای که بیشترین اقبال را داشته اند، با توجه به شرایط احراز، حکم رییس دانشکده ادبیات صادر شود. سال گذشته نیز انتخاب رییس دانشکده کشاورزی دشتستان با رای گیری از اعضای هیات علمی صورت گرفته بود.

لایحه مناطق آزاد تجاری بزودی تعیین تکلیف می شود. نماینده اردبیل که یکی از مناطق آزاد جدید در این استان قرار دارد گفته: شورای نگهبان به لایحه منطقه آزاد تجاری و صنعتی ایراداتی را وارد کرده که در ۳۰ روز آینده این ایرادات برطرف و تعیین تکلیف می شود.

خبرها از برنامه دولت برای مدیریت مصرف بنزین حکایت دارد. گویا بنزین از اول آذرماه سهمیه بندی می شود. همچنین از ماه آینده، بنزین با دو قیمت هزار و سه هزارتومانی عرضه خواهد شد.

با تغییر طیبیان‌مجرد رییس آموزش و پرورش شهرستان دشتی، حسینی معاون وی را بعنوان سرپرست منصوب شد. در برخی محافل عنوان می شود که این تغییر در راستای جلب نظر نماینده مجلس با هدف ماندگاری مدیرکل آموزش و پرورش استان صورت گرفته است.

تصویری از کوچکترین کلاس درس استان. «فاطمه نسیاری» تنها دانش آموز کلاس دوم دبستان روستای مخدان شهرستان دیر در کنار محمد مومنی‌زاده معلم خود.

حقوق ۳۷ میلیون تومانی معاون بازنشسته وزیر نفت خبرساز شد. فیش حقوقی “کاردر” متعلق به شهریور ۹۷ منتشر شده و نشان می‌دهد وی حدود ۳۷ میلیون خالص دریافتی داشته است. طبق بخشنامه وزیر نفت، سقف حقوق مدیران نفت ۲۰ میلیون تومان است که این فیش حقوقی نشان می‌دهد چنین بخشنامه‌ای اجرایی نمی‌شود.

خبر می رسد انتخابات هیات مدیره خانه احزاب استان بوشهر در نیمه اول آبان برگزار می شود. طبق اساسنامه این تشکل سیاسی، باید از طیف اصلاح طلبان، اصولگریان و اعتدال دو نفر در هیات مدیره انتخاب و سپس رییس تعیین شود.

یک دیدگاه