معرفی بوشهر به عنوان کم‌کارترین مردم ایران!/ پیامک‌های تبلیغاتی کاندیداهای احتمالی مجلس/ لامردی‌ها بومی پارس جنوبی شدند

admin 1397-08-13 ۰
معرفی بوشهر به عنوان کم‌کارترین مردم ایران!/ پیامک‌های تبلیغاتی کاندیداهای احتمالی مجلس/ لامردی‌ها بومی پارس جنوبی شدند

دالکی خبر: خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

نخست اینکه شهروند بوشهری که برنده جایزه ۳۰۰ میلیون تومانی پیش بینی مسابقات جام جهانی در شبکه ۳ شده، می گوید: با گذشت حدود ۴ ماه، هنوز جایزه وی از سوی اسپانسر برنامه جام ۲۰۱۸ پرداخت نشده است. به گفته وی، شرکت «روبیکا» در پیگیری های تلفنی وی، زمانی برای پرداخت این مبلغ اعلام نمی کند و درصورت ادامه این شرایط، وی شکایتی به مراجع قانونی ارائه خواهد کرد.

علوی نماینده لامرد استان فارس اعلام کرد: جنوب فارس برای اشتغال در پارس جنوبی بومی محسوب می‌شود! این رویه در شرایطی می باشد که خبر می رسد نماینده جنوب استان سهم اشتغال بومی را منحصر به چهار شهرستان جنوبی استان می‌داند و بعضا نیروهای دیگر مناطق استان در روند اشتغال کنار گذاشته می‌شوند، علوی نماینده لامرد به جوانان آن حوالی خبر از بومی شدن در عسلویه داد.


اعتراض جوانان بهبهان در استان خوزستان به آزمون استخدامی پالایشگاه خلیج فارس در چندمین هفته متوالی در نمازجمعه این شهر ادامه یافت.

همین را کم داشتیم؛ بوشهر کم‌کارترین نیروها در کشور دارد! نتایج پایش محیط کسب و کار که توسط اتاق ایران و مرکز آمار تهیه شده،بوشهر را دارای بیشترین مشکل ازنظر کارگریزی و کم‌کاری معرفی کرد.

تاریخ اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان ۲۶ آبان است. انصاری، معاون رییس‌جمهور با بیان اینکه این قانون در همه دستگاه‌های دولتی اجرا می‌شود ادامه داد: آنچه در مورد اجرای این قانون از ۱۵ آذر گفته شده صحیح نیست.

تورم در بوشهر بالاتر از میانگین کشوری. این نمودار اخیرا از سوی مرکز آمار منتشر شده است.

دعوت شهردار بوشهر به چالش “هر شهروند یک شهردار”. امیری با شعار “هر شهروند یک شهردار” شهروندان را به چالش جدی در عرصه نظارت و مشارکت مسئولانه در مدیریت شهر دعوت کرد.

وای به روزی که بگندد نمک! قطع شبانه درختان شهر بوشهر، روبروی اداره منابع طبیعی توسط این اداره اعتراضات فعالان محیط زیست را در پی داشت.

مراسم معارفه پیروز موسوی مدیرعامل جدید منطقه ویژه پارس که قرار بود امروز برگزار شود، لغو و به هفته آتی موکول گردید. گویا به دلیل همزمانی آغاز تحریم های نفتی آمریکا، معاونان وزارت نفت ملزم به حضور در مرکز شده و معارفه مذکور در عسلویه هم به زمان دیگری موکول شد.

رییس شورای شهر اهرم از عضو علی البدل این شورا به دلیل متن های منتشر شده در فضای مجازی و ادعای برخی تخلفات شکایت کرد. عباس صبوری طی نامه ای خواستار ورود دادستانی و اداره اطلاعات برای بررسی اتهامات شد.

تعطیلی پنجشنبه ها در شهرداری بوشهر برداشته شد. شهرداری بوشهر در راستای اجرای ابلاغیه استانداری، از هفته گذشته فعالیت خود را در روزهای پنجشنبه از سر گرفت. طی یک ماه اخیر با وجود قرارداشتن نام شهرداری در میان اداراتی که باید آخر هفته فعالیت کنند، اما این نهاد خود را مستثنی کرده بود. البته شرکت های پخش فرآورده های نفتی و گاز استان هم از جمله اداراتی می باشد که با وجود قرارداشتن نامشان در میان دستگاههایی که باید پنجشنبه ها فعال باشند، همچنان در این روز تعطیل هستند. هرچند درباره میزان بهره وری ادارات در روزهای پنجشنبه و تبعیض استانداری میان برخی کارمندان که ملزم به حضور در اداره هستند انتقاد بسیار است، اما ظاهرا برخی از دستگاههایی که مشمول بخشنامه فعالیت در روز پنجشنبه شده اند، برای اجرای آن مقاومت می کنند.

۳ چهره اصلی ترین گزینه های استانداری فارس هستند. با توجه به بازنشستگی اسماعیل تبادار، گزینه های مدنظر وزارت کشور برای جایگزینی وی شامل فریدون همتی (استاندار فعلی هرمزگان، استاندار پیشین قزوین و از نزدیکان علی لاریجانی)، سید سلمان سامانی (قائم‌مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها/ از نزدیکان رحمانی فضلی وزیر کشور) و خیرالله خادمی (معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل، معاون سابق امور عمرانی استانداری خوزستان)می باشند.

تغییرات مدیریتی در شهرداری بوشهر آغاز شده است. سید نورالدین امیری شهردار بوشهر، در حکمی، ایمان چارکی را به جای موسی قلی پور به عنوان مدیرعامل سازمان فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری منصوب کرد. چارکی از نیروهای خوشنام شهرداری است که در مقاطع مختلف به عنوان معاون، جانشین و سرپرست شهرداری بوشهر مسئولیت داشته است. گفته می شود جایگزینی وحید واعظی شهردار سابق چغادک بجای رمضانی در معاونت اجرایی گام بعدی تغییرات است. همچنین در معاونت شهرسازی شهرداری جابجایی هایی در سطح کارشناسان صورت گرفته که ظاهرا مرتبط با بحث های چندماه اخیر درباره بروز برخی تخلفات می باشد. درباره سازمان فرهنگی ورزشی هم از محمدصادق سعیدی به عنوان مدیرجدید یاد می شود که سالها سابقه معاونت در این سازمان داشته و اکنون مدیرروابط عمومی شهرداری می باشد.

سخنگوی وزارت بهداشت درمورد گرانفروشی برخی داروخانه ها گفته: اگر کسی دارویی را خریداری کرد و با قیمت مندرج شده مغایر بود، می‌ تواند با استفاده از اپلیکشین موبایلی TTAC قیمت دارو را بررسی کند یا با سامانه ۱۹۰ تماس ‏بگیرد و شکایت کند.

“عباس اسدروز” سرپرست شرکت پایانه‌های نفتی ایران شد. اسدروز متولد کهکیلویه و بویراحمد است و قبلا رئیس پایانه نفتی خارگ بود. وی ‌جایگزین پیروز موسوی شده که به مدیرعاملی سازمان منطقه ویژه پارس برگشته است.

انجمن صنفی معلمان استان بوشهر در اعتراض به عملکرد مدیرکل آموزش و پرورش استان، نامه ای سرگشاده خطاب به وزیر نوشت.

محمد دادفر نماینده بوشهر در مجلس ششم در اینستاگرام خود، به روایت مشکل تراشی برای آیت‌الله سید مصطفی حسینی دشتی از سوی آیت الله محمد یزدی پرداخت. طی هفته های اخیر، نامه تند شیخ محمد یزدی به آیت الله شبیری زنجانی از مراجع تقلید بابت دیدار با رییس جمهور اصلاحات و تهدید وی مبنی بر اینکه «تکرار نشود» انتقادات گسترده ای را در پی داشته است.

خبر می رسد یکی از دستگاههای نظارتی به ادامه کار بازنشستگان در ایستگاه هواشناسی عسلویه ورود کرده است. ظاهرا در ادامه حضور بازنشسته های اداره کل هواشناسی در منطقه ویژه پارس، مدیرکل سابق نیز با این ایستگاه به کار بازگشت.

شورای اطلاع‌رسانی استان تضمین اجرایی ندارد. گفته می‌شود در حالی که روابط عمومی استانداری از تصویب سند اطلاع‌رسانی در استان خبر می ‌دهد، موارد الزام‌آوری برای دستگاه‌های دولتی در آن وجود نداشته و امیدواری برای اجرا و استمرار آن نیز پایین است.

طی هفته های اخیر تعدیل نیروهای طرحی در برخی ادارات استان افزایش یافته است. گویا اغلب این افراد بطور میانگین ۵ سال سابقه کار داشته و به دلیل آنچه تامین نشدن اعتبارات پروژههای عمرانی برای پرداخت حقوق آنها عنوان می شود، رابطه شان با مجموعه های اداری قطع می گردد.

معاون بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفته: خروج شرکت ال جی از بوشهر جهت ترخیص کالاهایش قریب ۵۰۰ فرصت شغلی را از این شهر گرفت. به گفته وی، برخی سختگیری ها در ترخیص کالا نسبت به استان های دیگر دلیل این اتفاق بود.

با خبر شدیم علیرغم اطلاع رسانی اعضای شورای شهر بوشهر مبنی بر تصویب طرح تفصیلی مناطق جنوبی این شهر و سهولت در دریافت پروانه ساختمانی و تعیین کاربری ها، هنوز این طرح ابلاغ نشده است. گویا دلیل این تاخیر دو ماهه اعتراض نیروگاه اتمی به مصوبه شورای عالی شهرسازی بوده که وزارت کشور نیز در ابلاغ آن مردد کرده است.

در پی موافقت وزارت کشور، انتخابات شورایارها در محلات برگزار می‌ شود. گفتنی است سال ۸۷، بوشهر پس از تهران دومین شهر کشور بود که انتخابات شورایاری ها را برگزار کرد و پس از آن یک دوره دیگر هم برگزار شد، اما وزارت کشور پس از آن با برگزاری چنین انتخاباتی در محلات کشور مخالفت نمود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت بوشهر خبر از ابطال ۴۰۰ کارت بازرگانی در استان داده و گفته: این موضوع در راستای برخوردهای سختگیرانه با کارت های بازرگانی و تخلفات پیرامون آن طی یکسال اخیر می باشد.

آمار بیکاری در استان افزایش داشته است. طبق گزارش منتشر شده از سوی مرکز آمار، شاخص بیکاری استان در بهار امسال به ۱۰٫۹ درصد رسیده که نسبت به زمان مشابه که ۱۰٫۹ درصد بود، بیشتر است.

انتخاب سرپرست میراث فرهنگی استان بوشهر با انتقاداتی از سوی برخی نیروهای رسمی مواجه شده است. گویا ارغوان مهدی زاده دوانی سرپرست جدید این اداره از نیروهای رسمی نیست.

مدیرعامل جدید منطقه ویژه اقتصادی پارس خواستار به تعویق افتادن زمان اجرای طرح اسکان کارکنان در پارس جنوبی شد. موسوی در نامه ای به معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خواستار تمدید مهلت یکساله جهت اسکان نیروهای قرارداد مدت موقت و پیمانکاری در این منطقه شد. این طرح قرار بود از ابتدای آبان اجرایی شود. در بخشی از این نامه آمده: با توجه به تعداد قابل توجه و عدم وجود زیرساخت های لازم متناسب با تعداد نیروهای قراردادی و پیمانکاری همچنین جلوگیری از بروز مشکلات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و خانوادگی در منطقه خواهشمند است موافقت فرمایید موضوع مهلت اسکان این نیروها بمدت یکسال تمدید گردد.

شنیده می شود شهرداری بوشهر در نظر دارد طرح کارت پارک را در خیابان سنگی اجرایی کند. جزییات طرح مذکور و دریافت هزینه از خودروها بابت پارک در حاشیه این خیابان بزودی به شورای شهر ارسال می گردد.

دست آخر اینکه پیامک های تبلیغاتی نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس آغاز شده است. ظاهرا برخی افراد به مناسبت اربعین پیامک های تسلیت با محتوای مشخص برای شهروندان ارسال کرده اند. گویا این افراد فعالیت های انتخاباتی خود را در شرایطی که یکسال و نیم به زمان انتخابات مانده؛ شروع کرده اند.

یک دیدگاه