استان بوشهر از جمعه تا دوشنبه بارانی است/ هواشناسی اخطاریه داد

admin 1397-09-01 ۰
استان بوشهر از جمعه تا دوشنبه بارانی است/ هواشناسی اخطاریه داد

دالکی خبر: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: استان بوشهر از جمعه تا دوشنبه بارانی است و طی این مدت نسبت به وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر هشدار داده می‌شود.

به گزارش «دالکی خبر»؛ پیام مساعدی بیان کرد: با توجه به این شرایط، نسبت به آبگرفتـگی معابر عمومی و اختلال در رفت و آمـدهای درون شهری در روزهای جمعه عمدتاً در مناطق شمالی و مرکزی استان شامل دیلم، گناوه، بوشهر، خارک و مناطقی از دشتستان و تنگستان و با تقویت وقوع ناپایداری‌های جوی طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در همـه نقاط استان هشدار داده می شود.

مساعدی بیان کرد: طی همین مدت به سبب وزش باد شدید و گـاهی تندبادهای لحظه ای در سطح استان و بر روی خلیج فارس، افزایش ارتفاع موج و تلاطم دریا را شاهد خواهیم بود و از ترددهای غیرضروری شناورها بویژه تردد شناورهای سبک و تفریحی اجتناب شود.

به گفته وی، با توجه به فعالیت این سامانه بارشی در استان های همجوار شامل فارس و کهکیلویه و بویراحمد، احتمال ورود آب از بالادست به استان بوشهر زیاد است و باید تمهیدات لازم از سوی دستگاههای ستاد مدیریت بحران بکار گرفته شود.

وی ادامه داد: طی این سامانه، بارندگی در جنوب استان خصوصا شهرستان های دشتی، دیر و عسلویه بیش از سامانه های قبلی می باشد و در برخی نقاط استان هم بیش از نرمال و بعضا با بارش رگباری همراه است.

یک دیدگاه