گراوند: کاربردی‌ترین نشست مجمع استانداران در بوشهر برگزار شد/ منتقدان باید علت تاخیر در برگزاری این نشست را مطالبه می‌کردند!

admin 1397-09-20 ۰
گراوند: کاربردی‌ترین نشست مجمع استانداران در بوشهر برگزار شد/ منتقدان باید علت تاخیر در برگزاری این نشست را مطالبه می‌کردند!

دالکی خبر: استاندار بوشهر در واکنش به انتقادات درباره نشست استانداران ادوار می گوید: براساس اظهارنظر یکی از اعضای هیات رئیسه مجمع استانداران، نشست بوشهر یکی از بهترین و کاربردی ترین نشست هایی است که تاکنون این مجمع برگزار کرده است.

به گزارش «دالکی خبر»؛ عبدالکریم گراوند با اشاره به اینکه برخی افراد در اظهارنظرها کارشناسی بودن مجمع استاندارن را زیر سووال برده بودند یادآورشد: کسی که حداقل ۴۰ سال در کشور کار کرده و تجربه استانداری در چند استان را دارد و زمانی که این افراد در سمت مدیریت ارشد کشور بوده اند شاید ما دانش آموز یا دانشجو بوده ایم اگر کارشناس نباشد چه کسانی می توانند کارشناس باشند.

وی ادامه داد: کسانی که در مورد مجمع استانداران در بوشهر اظهار نظر می کنند ای کاش از ما علت تاخیر در برگزاری چنین نشست های را مطالبه می کردند و عدم حضور برخی از استانداران نیز ناشی از مشغله کاری آنها بود طوریکه یکی از استانداران خارج از کشور و برای چند استاندار نیز مقدمات سفر فراهم شده بود اما بدلیل همزمانی با جلسه پیش بینی نشده آنها، امکان حضورشان در استان فراهم نشد.

دورهمی استانداران اسبق بوشهر با دستاورد خاطره‌گویی!+ تصاویر

گزیده اظهارات گراوند در گفتگو با خبرگزاری ایرنا را می خوانید:

مجمع استانداران بعد از انقلاب اسلامی با با گرایش های مختلف سیاسی از سال ۱۳۸۳ در کشور شکل گرفته و تاکنون در برخی از استان ها نیز چندین نشست برگزار کرده است اما این مهم در بوشهر برای نخستین بار هفته گذشته برگزار شد.
مجمع استانداران ظرفیت فوق العاده مدیریتی است که می تواند از طریق مشاوره و نشست های تخصصی و کارشناسی برای کمک به شتاب در توسعه کشور نقش آفرین باشد.
استانداران و سرپرستان استانداری شرکت کننده در این نشست ها در رابطه با توسعه، مسائل و مشکلات، انتقال تجارب و برنامه هایی که در ذهنشان برای توسعه استان دارند، بحث و تبادل نظر می کنند. برخی از استانداران در چندین استان توفیق خدمت داشته اند که حاصل تجربه این افراد در قالب این نشست ها و کسب دیدگاه های مختلف جمع بندی و در کارگروه و کمتیه تخصصی استانی پیگیری می شود.
همه مطالب نشست های تخصصی ۲ روزه مجمع استانداران ادوار مختلف بوشهر، جمع بندی و کارگروه تخصصی در تهران جلساتی با محوریت توسعه بوشهر در مجمع استانداران با حضور استاندار، معاونان و مدیران مربوطه برگزار و امور را پیگیری خواهد کرد.
در آستانه برگزاری آیین های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، یکی از اقدمات مثبت در این زمینه نیز حضور استانداران چهار دهه با گرایش های مختلف سیاسی در استان هاست که پیام وحدت و انجسام درون نظام را به دنیا منعکس می کند.
به عنوان یک نیروی وزارت کشوری معتقدم نشست مجمع استانداران به هم افزایی و انتقال تجربه و به عنوان سرمایه بزرگ مدیریتی شناخته می شود.
برخی از استاندارن بدلیل تجارب کاری با مسئولان عالیرتبه نظام ارتباط دارند که حتی در مورد مسائل مدیریت عالی کشور نیز به نظام پیشنهادهایی ارایه می کنند که حضورشان در مجمع استانداران از طریق مذاکره و پیگیری منجر به رفع مشکلات استان ها می شود.
از زمان پذیرش مسئولیت در جایگاه نماینده عالی دولت در بوشهر مبنای کار این بود که اگر نقدی از عملکرد دولت است حتی اگر منصفانه هم نباشد طوری رفتار کنیم که آرامش استان حفظ شود و در سایه آرامش بدنبال توسعه استان باشیم.ما باید بعد از ۴۰سال حکومت داری این فهم را پیدا کرده باشیم که با دیدگاه های متفاوت کنار هم برای تعالی و توسعه کشور گام برداریم زیرا بزرگترین نعمت، نظام جمهوری اسلامی است و حضرت امام (ره) نیز بر حفظ آن تاکید کرده است.
انجام سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر درسال جاری. برنامه زمان بندی دقیق سفر رئیس جمهوری به استان مشخص نیست و پس از مشخص شدن با هماهنگی نهاد ریاست جمهوری در این زمینه اطلاع رسانی خواهد شد.

یک دیدگاه