گزینه‌های مدیرعاملی باشگاه شاهین شهرداری بوشهر/ جنوب فارس هم مشمول عوارض آلایندگی عسلویه شد/ سفر معاون رییس جمهور به استان

admin 1397-10-30 ۰
گزینه‌های مدیرعاملی باشگاه شاهین شهرداری بوشهر/ جنوب فارس هم مشمول عوارض آلایندگی عسلویه شد/ سفر معاون رییس جمهور به استان

دالکی خبر :خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

نخست اینکه براساس اعلام وزارت رفاه، بسته حمایتی ۲۰۰ هزار تومانی از امروز (شنبه) به حساب بیمه شدگان تأمین اجتماعی واریز می‌شود. این مبلغ به حساب افرادی که زیر ۳ میلیون تومان دریافتی دارند واریز خواهد شد. پیش از این مددجویان دستگاههای حمایتی و مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی این مبلغ را دریافت کرده و وعده داده شده تا پایان سال ۴۰۰ هزارتومان دیگر واریز شود.
ندیمی، مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه گفته: بسته حمایتی دولت به افراد فاقد بیمه که دریافتی زیر ۳ میلیون تومان دارند واریز می شود که در حال بررسی نحوه شناسایی این افراد هستیم.
خبر دیگر اینکه ستاری فر معاون علمی و فناوری رییس جمهور دوشنبه به بوشهر سفر می کند. بازدید از برخی شرکت های دانش بنیان و گفتگو با متولیان این عرصه از مهمترین برنامه های وی می باشد.
تراکنش های موبایلی مسدود شده است. گفته می شود بانک مرکزی به شرکت های شبکه پرداخت اعلام کرده است تا هرگونه پرداخت از طریق تلفن همراه را که به نام صاحب حساب نیست مسدود کنند. گویا با این تصمیم هرگونه تراکنش موبایلی فقط درصورتی امکان انجام خواهدداشت که سیمکارت وحساب هردوبه یک نام باشند.
ثبت‌نام آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی از یکشنبه در سایت جهاددانشگاهی آغاز می شود. همچنین ششمین امتحان استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی در ۱۷ اسفند برگزار خواهد شد.
بسکتبال بوشهر به پلی آف سوپرلیگ کشور صعود نکرد. این تیم پس از ۳ بازی با نماینده جهرم (که دو بازی به دلیل امتیاز بالاتر در بوشهر برگزار شد) نهایتا از صعود بازماند و در لیگ یک به فعالیتش ادامه خواهد داد.
با گذشت چندین ماه، هنوز وضعیت مدیریتی شرکت توزیع نیروی برق استان مشخص نشده و به صورت سرپرستی اداره می شود که این وضعیت مانع از تصمیمات بلندمدت در خصوص چالش های برق می شود. قرار است مدیر جدید این شرکت از طریق فراخوان اعلام روزمه متقاضیان پس از بررسی وزارت نیرو انتخاب شود که با گذشت حدود دو ماه از این فراخوان، هنوز وضعیت مدیریتی این شرکت مشخص نیست.
آغاز مجدد پروژه راه آهن بوشهر در بخش های خبری شبکه های سراسری بازتابی نداشته است. این مراسم پنجشنبه گذشته با حضور وزیر راه در تنگستان انجام شد.
طرح لباس دوربین دار پلیس در چند شهر اجرایی شد. جانشین پلیس پیشگیری نیروی انتظامی با اعلام این مطلب افزود: تا پایان سال ۱۸ هزار لباس پلیس به دوربین مجهز خواهد شد که نقش زیادی در نظارت بر عملکرد ماموران دارد.
بهزیستی کشور اعلام کرده: آموزش رقص در مهدکودک ممنوع است و با مهدهایی که گزارش تخلف آنها به دستمان برسد برخورد می شود.
گفته می شود جهت انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بوشهر، ۳۲ نفر نام نویسی کرده اند. گویا ۱۲ نفر به دلیل برخی قوانین جدید، شرایط ثبت نام نداشته اند. این انتخابات قرار است در نیمه اول اسفندماه برگزار شود.
پس از مصوبه هیات دولت که با درخواست بانک مرکزی اصلاحیه ای به آن گنجانده شد، خودروهای خارجی دپوشده درگمرک از۱۳بهمن ترخیص می‌شوند. آمار کنونی از توقیف ۱۳ هزار خودروی وارداتی در گمرکات خصوصا جنوب کشور حکایت دارد.
نقشه ای که نشان می دهد استان‌های ایران چند امام‌زاده دارند

شنیده می شود یک تبعه افغانستانی که جهت سیر مراحل قضایی از سوی کلانتری به دادگستری جم منتقل شده، در حادثه‌ای که جزئیات آن نامعلوم است از ساختمان دادگستری سقوط و بعد از انتقال به بیمارستان بوشهر فوت شد. این مطلب به نقل از بامداد جنوب می باشد.
لامرد و مهر از پارس جنوبی عوارض آلایندگی می گیرند. سید محسن علوی نمایندهٔ لامرد و مهر در مجلس دهم با بیان اینکه پیگیری هایش به نتیجه رسید اظهار داشت: برای اولین بار در کشور، دریافت عوارض آلایندگی بین استانی شده و براین اساس، از سال آینده عوارض آلایندگی از صنایع مستقر در پارس جنوبی به حساب دهیاریها و شهرداریهای شهرستانهای لامرد و مهر بر اساس جمعیت واریز خواهد شد.
قیمت ها در بازار ایران به روایت عکس٫ دو بیسکوئیت که تاریخ تولیدشان یک روز است، اما بسته‌ای که عصر تولید شده، از ۷۰۰ به ۱۰۰۰تومان رسیده است!
۱۳۰ نفر در پتروشیمی سبلان عسلویه استخدام می‌شوند. موسوی جانشین مدیر اداره کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه پارس با اعلام این مطلب گفته: استخدام این افراد از طریق آزمون و سیر مراحل مصاحبه و گزینش انجام می‌‌شود.قرار بر این شده که شروع ثبت نام در اول بهمن ماه سال جاری باشد و کارجویانی که رشته تحصیلی مرتبط با نیاز این شرکت دارند در اول بهمن ماه ثبت نام نمایند و در ۱۸ بهمن ماه از آنها آزمون گرفته شود. همچنین رشته‌های تحصیلی مورد نیاز و موقعیت‌های شغلی مورد نظر و سایر شرایط آزمون متعاقبا از طریق سایت شرکت پتروشیمی سبلان اطلاع‌رسانی می‌شود.
تصویری از تتوی نقشه استان بوشهر روی پای حسین ماهینی بازیکن پرسپولیس

شنیده شده یکی از اعضای شورای شهر گناوه با خودروی پژو ۴۰۵ سفید رنگ شهرداری برای شرکت در آزمون دانشگاه آزاد عالیشهر حضور پیدا کرده است.همچنین بنابر گفته افرادی دیگر، این عضو شورا با استفاده از ماموریت اداری با خودرو به دانشگاه رفته است. این خبر به نقل از گناوه پورت می باشد.
فرخ بنه گزی شهردار امام حسن دیلم استیضاح شده و از این سمت کنار رفت.
پس از خبرهای منتشر شده در «خلیج فارس» پیرامون نابسمانی در خصوص منازل سازمانی و حضور بعضا ۲۰ ساله برخی در این منازل، یکی از دستگاههای نظارتی در تماسی خواستار ارائه نام این دستگاهها جهت پیگیری موضوع شد که نام برخی از مجموعه هایی که گزارش هایی در این زمینه واصل شده، در اختیار آنها قرار گرفت.
در جریان سفر اخیر استاندار به دشتستان، بهره مند مدیرکل استاندارد بوشهر به عنوان نماینده استاندار از روستاهای «پشت پر» و «رونی» بازدید و در بین عشایر و مردمی که در مسیرهای صعب العبور سکنی گزیده اند حضور یافت تا از نزدیک با مشکلات و خواسته های شان آشنا و گزارش مشکلات را به استاندار اعلام کند. آب آشامیدنی و کشاورزی، راه نامناسب، کمبود کادر آموزشی مدارس روستایی مهمترین تقاضاها بوده است.

وزارت نیرو موظف به صادرات ۲۰ درصد از برق نیروگاه اتمی بوشهر شد. سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه۹۸ با اعلام این مطلب گفت: وزارت نیرو موظف شد به منظور تامین منابع مالی برای توسعه صنعت هسته ای، ۲۰ درصد برق دریافتی از نیروگاه برق اتمی بوشهر را در سبد برق صادراتی قرار اده و تا ۱۲ هزار میلیارد ریال به این منظور اختصاص دهد.

یک دیدگاه