سرقت از داخل خودرو در ۱۰ ثانیه!

admin 1397-10-30 ۰
سرقت از داخل خودرو در ۱۰ ثانیه!

دالکی خبر: فرمانده انتظامی شهرستان گناوه از کشف ۳۲ فقره سرقت داخل خودرو و دستگیری سارق خبر داد.

به گزارش دالکی خبر؛ سرهنگ حسین احمدی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی خبری مبنی بر سرقت داخل خودرو،ماموران کلانتری جانبازان در راستای پیشگیری از سرقت و برخورد با سارقان حرفه ای با اقدامات فنی و اطلاعاتی موفق به شناسایی سارق شده و پس از هماهنگی قضائی، در عملیاتی منسجم متهم را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم که دارای سوابق کیفری بوده و تحت تعقیب پلیس استان اصفهان نیز قرار داشته در بازجویی های پلیس به ۳۲ فقره سرقت داخل خودرو، در ۲ سال گذشته در شهر گناوه اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی گناوه در خصوص شگرد سرقت های داخل خودرو گفت: سارق، خودروهایی که اموال قیمتی در داخل آن به چشم می خورد را سوژه قرار می داد و در فرصتی کمتر از ۱۰ ثانیه درب خودرو را باز کرده و پس از سرقت اموال مجددا درب آن را قفل می کرد.

پلیس برای پیشگیری از سرقت داخل خودرو توصیه های زیر را بیان کرد:

۱٫مشخصات کامل ضبط خودرو شماره سریال آن را بنویسید و نگهداری کنید.

۲٫از قرار دادن پخش خودرو در زیر صندلی و داشبورد اتومبیل جداً پرهیز کنید . تا جایی که ممکن است برای خودروی خود از ضبط کشویی استفاده کنید در زمان خروج از خودرو آن را از محل خود خارج کنید.

۳٫از قرار دادن خودروها در کوچه ها و معابر پرت و تاریک جلوگیری کنید.

۴٫ در صورت مشاهده سارق یا سارقان مشخصات ظاهری آنها را به خاطر بسپارید. چنانچه دارای خودرو ، یا موتور سیکلت هستید پلاک و مشخصات آن را یاداشت کنید و به پلیس اطلاع دهید.

۵٫ از گذاشتن کیف دستی و اشیاء قیمتی در جلوی داشبورد، روی صندلی جلو و صندلی عقب خودرو و در معرض دید خودداری کنید زیرا ممکن است سارق در محل حضور داشته باشد و پس از دور شدن شما اقدام به سرقت کند.

۶٫ هنگام دریافت پول از بانک و حمل اشیاء قیمتی با خودرو ممکن است ساقان در کمین شما باشند. قبل و بعد از حرکت کردن کردن با خودرو مراقب هر گونه حرکت مشکوک اطراف خود باشید.

۷٫از رها کردن خودرو، بدون بستن درب آن حتی برای یک لحظه خودداری کنید . سارقان به دلیل حرفه ای بودن ، برای سرقت در این لحظات از سرعت عمل بالایی برخوردارند.

۸٫در صورت پنچر شدن خودرو برای خروج از خودرو و تعویض چرخ، درب خودرو را بسته سپس اقدام به تعویض چرح کنید.

۹٫ چنانچه شیشه ویا قفل درب خودرو معیوب شده در کوتاه ترین وقت ممکن نسبت به رفع عیب آن اقدام کنید.

۱۰٫پس از سرقت از داخل خودرو تا رسیدن پلیس از بهم ریختن صحنه جرم پرهیز کنید.

۱۱٫ در توقف های کوتاه مدت شیشه اتومبیل را بالا برده و درها را قفل کنید.

۱۲٫ هنگام ترک اتومبیل از بسته بودن دربها و شیشه اطمینان حاصل کنید.

یک دیدگاه