شروع نیم فصل برای جمی‌ها با تساوی مقابل شاگردان قطبی

admin 1397-11-16 ۰
شروع نیم فصل برای جمی‌ها با تساوی مقابل شاگردان قطبی

دالکی خبر :پارس جنوبی جم در مصاف با فولاد خوزستان به تساوی بدون گل دست یافت.

به گزارش«دالکی خبر» به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال، عصر امروز تیم پارس جنوبی جم در این شهر میزبان فولاد بود که پس از ۹۰دقیقه تلاش دو تیم به تساوی بدون گل و تقسیم امتیاز‌ها رضایت دادند.
پارس جنوبی جم با یک امتیاز این بازی، ۲۰ امتیازی شد و در جایگاه ششم جدول قرار گرفت. فولاد هم با ۱۹ امتیاز یک پله بعد از نماینده جم در رده هفتم جدول لیگ برتر ایستاد.

سرمربی پارس جنوبی جم در نشست خبری پس از تساوی در برابر فولاد خوزستان، گفت: فکر می‌کنم می‌توانستیم برنده بازی باشیم.
مهدی تارتار گفت: فکر می‌کنم برای بازی اول دور برگشت، بازی خوبی انجام دادیم.
وی ادامه داد: هرچند کیفیت نامناسب زمین به علت بارندگی دو روز گذشته در بازی تاثیر گذار بود، اما بهتر از فولاد بودیم، به ویژه در نیمه دوم.
سرمربی پارس جنوبی جم بیان کرد: در نیمه اول روی ضربات ایستگاهی دچار اشتباه شدیم و رحمان احمدی روی یک ضربه ما را با عکس‌العملی خوب در بازی نگه داشت.
تارتار گفت: فولاد تیم بزرگی است و در بازی آخرش تراکتورسازی را در تبریز شکست داده بود.
وی از هواداران و بازیکنان که خوب تلاش کردند، تشکر کرد و افزود: موقعیت‌های خوبی هم داشتیم. یکی دو صحنه مشکوک به پنالتی هم داشتیم که اگر واقعا پنالتی باشد داور در حق ما اجحاف کرده است، بازیکن ما قسم خورد که پنالتی بوده است، ولی امیدوارم ما اشتباه کرده باشیم.

سرمربی پارس جنوبی جم ادامه داد: همان طور که پیش‌بینی کرده بودیم در نیم فصل دوم به ویژه تا قبل از تعطیلات عید نوروز شرایط زمین‌ها نامناسب می‌شود و بر همین اساس سعی کردیم مهاجمان بلندقامت به تیم اضافه کنیم که از روی هوا هم بتوانیم به گل برسیم.

تارتار درباره مصدومیت سیف‌اللهی و ستاری نیز گفت: سیف‌اللهی و ستاری در اردوی کیش آسیب دیدند که اکنون در تهران در حال درمان هستند و فکر می‌کنم از هفته آینده به ما اضافه شوند.

وی همچنین تاکید کرد: دوست ندارم درباره تیم ملی صحبت کنم زیرا خیلی حرف‌ها وجود دارد که نمی‌شود بیان کرد اما به تصمیمات فدراسیون فوتبال احترام می‌گذارم.

سرمربی پارس جنوبی جم معتقد است فوتبال‌ ایران بازیکنان خوب و امکانات بسیار بالایی دارد و برنامه‌ریزی مهمترین نکته‌ای است که در فوتبال باید مدنظر قرار بگیرد.

افشین قطبی نیز پس از تساوی بدون گل فولاد در جم، در جمع خبرنگاران تعطیلی زیاد لیگ را در کیفیت این بازی موثر دانست و افزود: بازی خیلی سختی را مقابل پارس جم داشتیم و یکی از علت‌های آن این بود که لیگ برای مدتی تعطیل بود و برای بازیکنان سخت است که در فرم باشند.

وی بیان کرد: گرفتن یک امتیاز در این مسابقه برای فولاد خوب بود.

سرمربی فولاد خوزستان همچنین با انتقاد از کیفیت بد زمین گفت: هردو تیم نتوانستند بازی خوبی را به نمایش بگذارند و در این نمایش، کیفیت بد زمین بی تاثیر نمی‌تواند باشد.

قطبی با اشاره به اینکه بازیکنانش خارج از خانه از لحاظ روحی افت می‌کنند، ادامه داد: سه موقعیت خوب در نیمه اول داشتیم و نتوانستیم به گل برسیم و نیمه دوم سخت‌تر شد.

او از داوران هم تشکر کرد و یادآور شد: داوران یکی از وظایف سخت را در فوتبال بر عهده دارند، زیرا همه چیز با سرعت انجام می‌شود و آن‌ها باید لحظه‌ای تصمیم بگیرند.

سرمربی فولاد خوزستان نبود تمرکز را یکی از مشکلات اساسی فوتبال ایران عنوان کرد و گفت: عملکرد ما در ۲۰ دقیقه آخر به علت احساسات بازیکنان‌مان بود. آن‌ها به چیزی که می‌خواستند نرسیده بودند و به علت کم تجربگی نتوانستند تمرکز خود را حفظ کنند. حفظ تمرکز یکی از بزرگترین مشکلات فوتبال ایران است که آن را در بازی‌های ملی و لیگ برتر می‌بینیم.

قطبی با تاکید بر اینکه مربی باید هم از نظر روانی و هم تاکتیکی تیمش را تقویت کند، افزود: بازیکنان ما و در مجموع بازیکنان جنوبی، خیلی احساسی هستند. زمانی که به تیم آمدم، تیم در ۱۴ بازی به چهار برد رسیده بود و باید از لحاظ روانی کار می‌کردم. تیم ما خیلی بهتر شده است، اما باید واقع‌نگر باشیم و بدانیم که توانایی نداریم همه بازی‌ها را ببریم.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی جم، آن را کم نظیر خواند وگفت: شما تنها در کیپ‌تاون (پایتخت آفریقای جنوبی) می‌توانید ببینید که کوه‌ها این‌قدر به دریا نزدیک هستند. مردم این شهر نیز خیلی مهربان و عاشق فوتبال هستند.

یک دیدگاه