صید میگو در آب‌های استان بوشهر آغاز شد

admin 1398-04-31 ۰
صید میگو در آب‌های استان بوشهر آغاز شد

دالکی خبر: صید میگو در آب‌های ساحلی استان بوشهر از سی ام تیر برای قایق‌ها و از اول مرداد برای لنج‌ها آزاد است.

به گزارش «دالکی خبر»؛ معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: ۹۶۰ شناور قایق و ۵۰۰ موتورلنج در استان بوشهر فعال هستند و شناورهایی که مجوز صید می گیرند امکان دریاروی دارند.

منصور پاپری افزود: مجوز صید میگو برای قایق‌ها یک‌روزه و برای لنج‌های صیادی چهار روز صادر می‌شود.

وی ادامه داد: پنج منطقه منگف، یرول، جزیره خارگو و مناطقی در آب های دیر و گناوه به عنوان زیستگاه مصنوعی به شمار می روند که تا شعاع نیم مایلی این ایستگاه‌ها صید ممنوع است.
پاپری اضافه کرد: همچنین از روبروی نیروگاه اتمی بوشهر تا بندر دلوار، اطراف مطاف و خور ایاز در شهرستان دیر ازجمله مناطقی هستند که صید در آنها به طور کامل ممنوع اعلام شده و صیادان باید از صید در این منطقه‌ها خودداری کنند.
وی یادآور شد: سال گذشته هزار تن میگو از آبهای استان بوشهر صید شده است.

رئیس پژوهشکده میگوی کشور مستقر در بوشهر گفت: براساس نتیجه گشت‌های تحقیقاتی بیشترین ذخایر میگو در اعماق ۲۰ تا ۳۰ متر قرار دارد و از صیادان درخواست می شود که تلاش آنها اقتصادی باشد و در اعماق کمتر از ۳۰ متر تورهای خود را به دریا بیندازند.

عقیل دشتیان نسب درباره پیش بینی میزان صید هم بیان کرد: با توجه به اینکه در هر تورکشی یک ساعته گشت تحقیقاتی ۱۱ تا ۱۲ کیلوگرم میگو به دست آمده، پیش بینی می‌کنیم میزان صید امسال بهتر از پارسال باشد.

وی افزود: پارسال حدود ۹۰۰ تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید شد که به نظر می‌رسد امسال این میزان حدود ۱۴۰۰ تن باشد.

وی همچنین اشاره کرد: براساس بررسی گشت‌های تحقیقاتی صورت گرفته بیش از ۹۰ درصد ذخایر میگوی استان ببری سبز است که از بهترین انواع میگوی خلیج فارس به شمار می‌رود و بقیه سرتیز و سایر گونه‌هاست.

یک دیدگاه