برای بازیکنان باشگاه‌های بدهکار کارت صادر نمی شود

admin 1398-04-31 ۰
برای بازیکنان باشگاه‌های بدهکار کارت صادر نمی شود

دالکی خبر: رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال گفت که برای بازیکنان جدید باشگاه‌هایی که بدهی دارند و هنوز بدهی‌های خود را تسویه نکردند، کارت بازی صادر نمی‌شود.

جمشید نورشرق روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره آخرین وضعیت تسویه بدهی باشگاه‌های فوتبال اظهار کرد: خوشبختانه باشگاه‌ها در حال تسویه بدهی‌های خود هستند؛ برخی باشگاه‌ها بدهی‌هایشان را تسویه کردند و برخی نیز سوابق و لیست احکام را از کمیته تعیین وضعیت دریافت کردند تا نسبت به تسویه بدهی اقدام کنند. البته بعضی باشگاه‌ها نیز پرونده‌های در حال رسیدگی در کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال دارند.

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال تاکید کرد که همکاری و تعامل مثبت و سازنده دو جانبه بین این کمیته و باشگاه‌ها در راستای تسویه بدهی‌ها وجود دارد.

نورشرق در پاسخ به سوالی درباره وضعیت بدهی باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال نیز گفت: اجازه بدهید از تیم و باشگاه خاصی نام نبریم زیرا ممکن است هر صحبتی انجام دهیم، بر وضعیت نقل و انتقالات و جذب بازیکنان تاثیر منفی بگذارد. هدف ما این است که بدهی‌ها تسویه شود و قصد ایجاد تلاطم نداریم.

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال تصریح کرد: باشگاه‌هایی که بدهی دارند یا باید به طور کامل بدهی خود را پرداخت و تسویه کنند یا از طلبکاران رضایت بگیرند تا پرونده‌ها نزد کمیته تعیین وضعیت مختومه شود. قرار نیست پرونده‌های سال‌های قبل را برای فصل آینده به ارث بگذاریم.

وی اضافه کرد: هدف‌گذاری کمیته تعیین وضعیت این است که بدهی باشگاه‌ها به فصل آینده منتقل نشود.

نورشرق حجم بدهی باشگاه‌های فوتبال را قابل قابل توجه خواند و افزود: در عین حال که مترصد تسویه بدهی‌ها از سوی باشگاه‌ها هستیم باید مراقب باشیم به اعتبار باشگاه‌ها و آرامش آنها لطمه وارد نشود.

رئیس کمیته تعیین وضعیت درباره باشگاه‌هایی که به رغم داشتن بدهی با بازیکنان جدید قرارداد انعقاد می‌کنند گفت: یکی از سوال‌هایی که برای ما وجود دارد این است که باشگاهی که بدهی دارد بر چه اساسی با یک بازیکنی با رقم غیرمتعارف قرارداد امضا می‌کند؟ چه منطقی دارد باشگاهی که بدهی و تعهدات انجام نشده قابل توجه دارد، برای خود دِین جدید ایجاد کند در حالی که هیچ چشم‌انداز مثبتی هم برای تغییر وضعیت مالی خود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کمیته تعیین وضعیت در جلوگیری از جذب بازیکنان توسط باشگاه‌های دارای بدهی سفت و سخت و جدی خواهد بود یا خیر گفت: فصل گذشته هم هیمن روند را آغاز کردیم ولی از روی بی‌تجربگی حدود ۵۵ تا ۶۰ درصد بدهی‌ها تسویه شد اما در فصل جدید سازوکار به گونه‌ای طراحی شده که باشگاه‌ها در صورت تسویه نکردن بدهی‌های خود نمی‌توانند بازیکن جدید بگیرند زیرا کارت بازی صادر نمی‌شود.

نورشرق افزود: ممکن است در اخبار شنیده باشید که فلان باشگاه با فلان بازیکن قرارداد امضا کرده است که این به معنی تفاهم و توافق دو طرفه است و تفاهمات و توافقات‌شان نیز حتماً معتبر است اما کارت بازی صادر نمی‌شود.

یک دیدگاه