استاندار بوشهر مطرح کرد: توبیخ کرونایی ۵ مدیر بانک و ۲ مدیرکل استان

admin 1399-05-21 ۰

دالکی خبر:استاندار بوشهر از توبیخ ۷ مدیر بانک و اداره کل در استان بوشهر به دلیل رعایت نکردن پروتکل بهداشتی خبر داد و گفت: بر اساس گزارش کمیته بازرسی ستاد استانی کرونا، ۵ شعبه بانکی و ۲ اداره کل استانی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند که با توجه به تذکرات قبلی، ۵ مدیر بانکی و ۲ مدیر کل مربوطه توبیخ شده و این موضوع به مدیران کشوری هم اعلام خواهد شد، ضمن اینکه اعتبار جاری دستگاه‌هایی هم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند کاهش داده می‌شود.

به گزارش دالکی خبر به نقل از خلیج فارس؛ عبدالکریم گراوند در نشست استانی ستاد مدیریت کرونا بدون اشاره به نام این ادارات و بانک ها افزود: سیستم‌های نظارتی باید با قاطعیت و جدیت بر بازرسی‌ها و بازدیدهای خود ادامه دهند و با افراد متخلف در عدم رعایت پروتکل بهداشتی برخورد کنند.

گراوند گفت: پرونده‌هایی که در رابطه با تخلف پروتکل بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا به دستگاه قضایی و تعزیرات حکومتی ارسال شده باید در کوتاه‌ترین زمان رسیدگی و منجر به صدور حکم شود تا تاثیرگذار باشد.

گراوند با اشاره به گزارش کمیته بازرسی و نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: بر اساس اعلام کمیته بازرسی، در مجموع تمام پروتکل‌ها در استان بوشهر ۶۵ درصد پروتکل‌های رعایت شده و این آمارها نشان می‌دهد تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

امسال عزاداری سنتی در استان برگزار نمی شود

استاندار بوشهر از تدوین دستورالعمل برگزاری مراسم ایام ماه محرم و صفر خبر داد و گفت: برای جلوگیری از تجمع و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا مراسم عزاداری سنتی در هیچ نقطه‌ای از استان بوشهر برگزار نمی‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های ماه محرم با رعایت پروتکل‌های تدوین شده افزود: اجرای این برنامه‌ها توسط ستاد ملی کرونا در کارگروه عزاداری ایام محرم با مسئولیت اداره کل تبلیغات اسلامی بررسی می‌شود و ملاک برگزاری آیین‌های عزاداری در استان، پروتکل‌های اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا است.

گراوند با بیان اینکه امسال هیچ گونه عزاداری به شیوه سنتی در استان بوشهر برگزار نخواهد شد گفت: حرکت دسته جات عزاداری در ایام ماه محرم و صفر در استان ممنوع است.

وی با بیان اینکه برگزاری آیین‌های محرم در ادارات ممنوع است، اظهار داشت: برای برگزاری آیین‌های عزاداری ماه محرم باید از فضای مجازی و رسانه ملی نهایت استفاده را ببریم.

وی با تاکید بر بهره جستن از فضای مجازی در ایام ماه محرم تصریح کرد:ابزار و تجهیزات فناوری در دنیای امروز این فرصت را فراهم آورده که بتوانیم بهره‌های زیادی را از فرهنگ عاشورا در شرایط شیوع کرونا ببریم.

استاندار بوشهر، حال و هوای محرم گرفتن فضاهای شهرها و روستاهای استان را یک ضرورت دانست وتاکید کرد: با وجود محدودیتها برای برگزاری آیین‌های ماه محرم، اما باید ظاهر شهرهای استان متناسب با ایام محرم باشد و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در این زمینه نهایت همت خود را به کار بگیرند.

یک دیدگاه