با گذشت یک ماه از سال تحصیلی دانش آموزان بدون معلم در دشتستان

دالکی خبر: یک ماه از سال تحصیلی می گذرد و دانش آموزان مدارس بخش بوشکان شهرستان دشتستان همچنان چشم انتظار معلم هستند.

به گزارش دالکی خبر؛ شماری از والدین دانش آموزان این بخش طی نامه ای اعلام کردند: اکنون مدارس روستاهای فاریاب، تنگ زرد، شاه پسرمرد، خون و شهر کلمه با کمبود ۹ معلوم روبرو هستند.

کمبود معلمان در این مدارس بیشتر بوده که برخی با جایگزینی معلمان نوبت دوم مشکل شان رفع شده اما همچنان این ۹ کلاس معلمی ندارند.

با توجه به مشکلات اینترنت در این منطقه و ضرورت برگزاری حضوری کلاس ها، اولیای دانش آموزان بخش بوشکان در نامه ای اعتراض خود را به اطلاع آموزش و پرورش رسانده و خواستار رفع مشکل فرزندانشان شده اند.

کمبود نیرو به دلیل بازنشستگی معلمان

در همین زمینه یوسف زنگنه مسئول نمایندگی آموزش و پرورش بخش بوشکان گفت: این بخش ۲۸ مدرسه با هزار و ۹۵۰ دانش آموز دارد که از این تعداد ۲۰ مدرسه  ابتدایی هستند.

وی ادامه داد: در میان این ۲۰ دبستان، ۵ مدرسه با حدود ۱۰۰ دانش آموز در پایه‌های مختلف به ویژه اول و دوم معلم ندارند.

زنگنه افزود: ابتدای سال تحصیلی ۱۴ معلم کم داشتیم که با استفاده از نیرو‌های بازنشسته و درخواست از برخی معلمان برای کار در نوبت دوم، اکنون این تعداد به ۷ نفر رسیده است.

او بیان کرد: همچنین یکی از مدارس متوسطه اول هم دبیر ریاضی ندارد.

مسئول نمایندگی آموزش و پرورش بخش بوشکان عنوان کرد: ۶-۷ همکار فرهنگی ما با ۳۲ یا ۳۳ سال خدمت امسال هم از بازنشسته شدن انصراف دادند تا بتوانند برای تدریس دانش آموزان به ما کمک کنند. برخی معلمان هم دو نوبته درس می‌دهند.

زنگنه گفت: والدین بحق به ما اعتراض می‌کنند و نگران تحصیل فرزندانشان هستند. ما هم مشکلات را به آموزش و پرورش شهرستان منتقل کرده‌ایم و می‌دانیم که پیگیر هستند.

او افزود: پارسال هم ابتدای سال تحصیلی کمبود نیرو داشتیم که البته به سرعت با استفاده از نیرو‌های خرید خدمات آموزشی، کمبود جبران شد.

مسئول نمایندگی آموزش و پرورش بخش بوشکان عنوان کرد: اگر امسال هم بخواهند از این روش استفاده کنند متقاضی آن در منطقه وجود دارد.