دالکی خبر: از 16 شهریورماه استانداری بوشهر طی ابلاغیه ای به تعطیلی ادارات استان در روزهای پنجشنبه پایان داد؛ درحالی که حدود یک دهه ادارات استان روزهای پنجشنبه تعطیل بودند.

توضیحات استاندار درباره سوال مهم کارمندان: تعطیلی پنجشنبه‎ها در حال بررسی است

دالکی خبر: استاندار بوشهر می گوید: در حال بررسی موضوع تعطیلی ادارات در روز پنجشنبه هستیم و اگر به راهکاری برسیم اعلام خواهیم کرد.

به گزارش دالکی خبر؛ احمد محمدی زاده امروز در حاشیه نشست با اعضای شورای اسلامی استان در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد فعالیت ادارات در روز پنجشنبه بیان کرد: این موضوع به قانون تبدیل شده است و تا جایی که من اطلاع دارم به جز ۲ استان (تهران و خوزستان) در سایر نقاط کشور در حال اجرا است.

او عنوان کرد: در حال بررسی موضوع تعطیلی ادارات در روز پنجشنبه هستیم که اگر به راهکاری برسیم اعلام خواهیم کرد و در غیر این صورت طبق روال کنونی فعالیت ادارات ادامه خواهد داشت.

از ۱۶ شهریورماه استانداری بوشهر طی ابلاغیه ای به تعطیلی ادارات استان در روزهای پنجشنبه پایان داد؛ درحالی که حدود یک دهه ادارات استان روزهای پنجشنبه تعطیل بودند.

اگرچه استانداری برای این تصمیم خود به مصوبه دولت جدید در تاریخ ۳۱ مرداد امسال استناد کرده، ولی بسیاری عقیده دارند آن مصوبه برای لغو تصمیم یک ماه قبل تر هیات دولت به ریاست روحانی بود که برای صرفه جویی در برق، ادارات کشور در روزهای پنجشنبه تعطیل شدند و تعطیلی پنجشنبه ها در بوشهر که سابقه بیش از یک دهه دارد، ارتباطی به این مصوبات دولت ندارد.

این تصمیم گیری موجی از اعتراض و گلایه مندی را در میان کارمندان استان به وجود آورد؛ هرچند تصمیمی که در اواخر دوره استاندار سابق اتحاذ شد، بعید است به این راحتی قابل برگشت باشد.