خلیج فارس: به گفته مرادی، در سال گذشته 75 میلیارد تومان توسط خیرین حقیقی و حقوقی در مدرسه سازی مشارکت داشته اند.

مدیرکل نوسازی مدارس بوشهر: ۵۰ درصد فضاهای آموزشی استان به همت خیرین احداث شده است

دالکی خبر: مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر  گفت: بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان بوشهر همزمان با سراسر کشور ۱۷ آبان در سالن کوثر برگزار می شود.

به گزارش دالکی خبر؛ احمد مرادی هدف از این آئین را تجلیل و تکریم از خیرین مدرسه ساز دانست و افزود: بیش از ۵۰ درصد مدارس استان توسط خیرین احداث شده است.

به گفته وی، در سال گذشته ۷۵ میلیارد تومان توسط خیرین حقیقی و حقوقی در مدرسه سازی مشارکت داشته اند.

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان بوشهر گفت: در هشت سال گذشته هزار و ۳۲۰ کلاس درس در قالب ۳۲۳ پروژه آموزشی با زیربنای ۱۸۰ هزار مترمربع و ۲۵۰میلیارد تومان اعتبار احداث و تحویل آموزش و پرورش شده است.

احمد مرادی با اشاره به افزایش مشارکت خیران در پروژههای آموزشی به دلیل تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات سهم دولت افزود: از این شمار ۱۶۴ پروژه آموزشی معادل ۵۰ درصد با همت خیران احداث شده است.

وی ادامه داد: ۱۰۶ پروژه آموزشی با زیربنای ۱۳۳ مترمربع نیز در استان بوشهر در دست اجرا است که پیش بینی می‌شود از این شمار پروژه ۴۳۸ کلاس درس در قالب ۶۸ پروژه امسال به بهره برداری برسد.

مرادی ادامه داد: با اجرای این پروژه‌ها سرانه فضای آموزشی از ۵٫۸ دهم متر به ۶٫۵۴ متر رسیده که با توجه به پروژه‌های در دست اجرای پیش بینی می شود این سرانه تا پایان سال به ۶٫۸ دهم متر برسد و به این ترتیب استان بوشهر جایگاه هشتم کشور را به خود اختصاص دهد.

وی با اشاره به استاندارد سازی وسایل گرمایشی مدرسه ها گفت: تاکنون پنج هزار و ۷۰۰ دستگاه کولر گازی برای مدرسه‌های استان تامین شده اما با توجه به استهلاک آنها نیاز است که سالانه هزار دستگاه کولر به این مجموعه اضافه شود.

مرادی با اشاره به اینکه استان بوشهر از نظر سرانه ورزشی جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است اضافه کرد: در زمان حاضر ۶ سالن ورزشی و چهار زمین چمن دانش آموزی آماده بهره برداری است.