دالکی خبر- سرویس اجتماعی: در اقدامی انسانی و کریمانه و با اهتمام و پادرمیانی امام جمعه شهر دالکی و جمعی از معتمدین و دلسوزان شهرستان دشتستان پرونده‌ قتل نفس با مهر بخشش خانواده مقتول مرحوم وحید اقبالی بسته شد.

عفو و بخشش قاتل پس از ۱۵ سال در شهر دالکی/ تصاویر

دالکی خبر- سرویس اجتماعی: در اقدامی انسانی و کریمانه و با اهتمام و پادرمیانی امام جمعه شهر دالکی و جمعی از معتمدین و دلسوزان شهرستان دشتستان پرونده‌ قتل نفس با مهر بخشش خانواده مقتول مرحوم وحید اقبالی بسته شد.
به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، شامگاه یکشنبه ۳۰ آبان (دیشب) به همین مناسبت حجت الاسلام طالبی امام جمعه شهر دالکی، سرهنگ پاسدار فتحی فرمانده حوزه مقاومت دالکی، اسفندیاری رئیس زندان مرکزی بوشهر، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر دالکی و جمعی از روحانیون، شخصیت های سیاسی و فرهنگی و همچنین جمعی از معتمدین و بزرگان شهر دالکی با حضور در منزل آقای سهراب اقبالی پدر مقتول از ایثار و مهرورزی و اقدام انسان دوستانه ایشان و خانواده محترمشان تقدیر و تشکر نمودند.

 

در این آئین حجت الاسلام امام جمعه دالکی طی سخنانی از گذشت و بخشش آقای سهراب اقبالی و همسر ایشان تقدیر و تشکر نموده و گفتند: همه منتظر این روز بودند که سخاوت و بزرگی شما را ببینند و از اینکه تاج افتخار بر سر ما گذاشته و جوانی را که نادم و پشیمان است بخشیدید بی نهایت سپاسگزار و متشکریم.
سید عبدالهادی طالبی افزود: جا دارد در این نشست از همه معتمدین و خیرخواهانی که طی چند سال گذشته برای حل و فصل این موضوع و گرفتن رضایت از خانواده محترم اقبالی اقدام نمودند نیز تشکر و قدردانی نمایم.
وی با اشاره به آیه ۲۲ سوره نور افزودند: قرآن کریم می فرماید: « وَلْیَعْفُوا وَلْیَصْفَحُوا» باید مؤمنان عفو و صفح پیشه کنند و از بدیها و خطاهای هم درگذرند.
امام جمعه دالکی همچنین با اشاره به روایتی از معصومین علیه السلام که می فرماید: “العفو تاج المکارم” عفو را زینت همه بزرگواری دانست و افزود: کسانی که قدرت انتقام دارند و می بخشند و در می گذرند نزد خداوند اجر و پاداش ویژه دارند.
در این آئین رئیس زندان مرکزی بوشهر نیز طی سخنانی ضمن تقدیر از ایثار و گذشت خانواده اقبالی گفت: من به عنوان زندان بان باید شهادت دهم آقای عربزاده طی هشت سال دوره زندان خود از با اخلاق ترین و سالم ترین افراد زندانی است و در این مدت حدود ۱۸ جزء قرآن را حفظ کرده و می گوید ثواب این حفظ و تلاوت قرآن را به روح مرحوم مقتول هدیه می کنم.

 

 

حسین اسفندیاری افزود: بخشش خانواده اقبالی ترویج فرهنگ گذشت و ایثار است و این اقدام ارزشمند حتما الگوی سایر خانواده های درگیر پرونده قتل قرار خواهد گرفت.
وی افزود: گذشت از قصاص برچیدن بذر کینه و دشمنی است و باید این فرهنگ ترویج و تبلیغ شود.
رئیس زندان مرکزی بوشهر در پایان از همه کسانی که در لاین امر خیر مارکت داشتند بویژه امام جمعه شهر دالکی و آقای اسماعیل تحریری که طی چند سال گذشته پیگیری مستمر داشتند تقدیر و تشکر نمود.
در ادامه این نشست پدر و برادران قاتل نیز با مصاحفه و دست بوسی از پدر مقتول ضمن طلب بخشش، تقدیر و تشکر نمودند.

 

در ادامه این نشست آقای سهراب اقبالی پدر مرحوم وحید اقبالی نیز در سخنانی کوتاه ضمن اعلام گذشت و بخشش خود و خانواده گفت: امیدوارم از این پس دو تا خانواده با دوستی و برادری در کنار هم باشند و اختلافات گذشته تبدیل به اخوت و برادری گردد.
آقای اقبالی همچنین از همه کسانی که طی این چند سال آمد و رفت زیادی داشتند و در آن شرایط روی آنها گرفته نشد معذرت خواهی نمود و گفت الان از همه شما که واسطه خیر و صلح و صفای این دو خانواده شدید تشکر می کنم.

در این نشست یاد و خاطره مرحوم حاج غلامرضا حاجی زاده که از بزرگان شهر دالکی در امر صلح و سازش و رفع اختلاف مردم بود و در این خصوص نیز رایزنی های زیادی داشت گرامی داشته شد.