نماینده دشتستان: پوتین در جواب «سلام» رئیسی گفت «علیک سلام»!

دالکی خبر: ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره همراهی در سفر دو روزه حجت الاسلام رئیسی به مسکو، گفت: سفر رئیس‌جمهور به روسیه از سفر‌های بسیار مهم و راهبردی دولت سیزدهم بود که حاشیه‌سازان نمی‌توانند دستاورد‌های آن را مخدوش کنند.

به گزارش دالکی خبر؛ وی در واکنش به انتقادات برخی اشخاص و جریانات، به ارائه جزئیاتی از دیدار رئیسی و ولادیمیر پوتین پرداخت و به ایرنا گفته: بر خلاف ادعاهای مطرح شده، پوتین هنگام ورود رئیس جمهور کشورمان ایستاده بود.

نماینده دشتستان در مجلس که همراه با رئیس‌جمهور به مسکو رفته بود، تصریح کرد: برخلاف ادعاها، پوتین در اتاق منتظر آیت‌الله رئیسی بود و اتفاقاً برخلاف رویه مسبوق به سابقه او که رؤسای کشور‌ها از جمله اردوغان و مرکل را در پشت در معطل می‌کرد، این اتفاق در مواجهه با رئیس جمهور ایران نیفتاد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت که پوتین در بدو ورود آیت‌الله رئیسی به محل ملاقات، با دو جمله نسبت به ورود ایشان واکنش نشان داد و در جواب سلام رئیس‌جمهور ما از عبارت “علیکم سلام” استفاده کرد و سپس از این‌که ناچاراً به‌خاطر پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا نمی‌تواند از نزدیک و به گرمی از آیت‌الله رئیسی استقبال کند ابراز ناخرسندی کرد. رضایی اظهار کرد: این سفر در حوزه نفت و انرژی دستاورد‌های بزرگی داشته که در آینده مشخص می‌شود.