اومیکرون مدارس ابتدایی بوشهر را تعطیل کرد

به گزارش دالکی خبر؛ معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری بوشهر در ستاد مدیریت بیماری کرونا گفت: سایر مقاطع تحصیلی و دانشگاه‌ها نیز به صورت تلفیقی آموزش‌ها را انجام می‌دهند.

جعفری افزود: آمار‌های دانشگاه علوم پزشکی نشان دهنده این است که در حال وارد شدن در شرایط جدید کرونا هستیم این شرایط باید کنترل شود تا وضعیت حادی به وجود نیاید.

جعفری توجه به کنترل خدمه شناور و کشتی‌های صیادی و تجاری در پیشگیری از بیماری کرونا را مورد تأکید قرار داد و گفت: در این هفته ماموریت‌ها و مراسم‌های غیر ضروری نیز انجام نمی‌شود.

وی بر دورکاری بانوان ادارات تأکید کرد و افزود: برای پیشگیری از ابتلا به امیکرون استفاده از دورکاری مادران شاغل باردار یا دارای فرزند مورد توجه قرار بگیرد که نامه آن به ادارات استان ابلاغ شده است.

تعداد شهرستان‌‌های آبی کرونایی در بوشهر کمتر شد

در آخرین گزارش سامانه ماسک که امروز اعلام شد، شهرستان عسلویه که پیش از این آبی بود به رنگ زرد کرونایی در آمد و تعداد شهرستان‌های زرد به ۴ شهرستان رسید.تعداد شهرستان‌های نارنجی تغییری نکرده است.

بنابراین شهرستان‌های بوشهر، تنگستان، دشتستان و گناوه در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های دشتی، دیر، عسلویه و کنگان در شرایط زرد و شهرستان‌های جم و دیلم در وضعیت آبی کرونایی هستند.

مسئولان بهداشت و درمان استان بوشهر درباره اوج‌گیری تعداد مبتلایان و بستری شدگان کرونا هشدار داده و از مردم خواسته‌اند با تزریق نوبت سوم واکسن و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با این بیماری مقابله کنند.

بدهی ۵۰۰ میلیاردی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز شرایط کنونی در پیک ششم کرونا را اضطراری و خاص دانست و گفت: سرایت سویه اومیکرون را وحشتناک است و در مدت کوتاهی می‌تواند بیماران را به شدت افزایش دهد، چون قدرت انتقال بیماری این سویه بسیار بالا است.

حسن ملکی‌زاده با اشاره به افزایش مراجعه بیماران کرونایی به اورژانس، از بدهی ۵۰۰ میلیارد تومانی این دانشگاه خبر داد و افزود: تأمین این اعتبار برای تسریع در خدمات‌رسانی به بیماران امری مهم و ضروری است.

وی اضافه کرد: چنانچه تا فروردین و شروع مسافرت‌ها نتوانیم بیماری را کنترل کنیم، وضعیت سخت خواهد شد.