قدی بر واکنش به آمار بومیان آقای مدیر پارس جنوبی!// بجای کلی گویی، آمار شفاف دهید

دالکی خبر: مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس در شرایطی آمار مدیرکل کار بوشهر درباره آمار ۱۵ درصدی بومیان در اشتغال پارس جنوبی را رد کرده که حاضر به اعلام آمار شفاف و دقیقی در این خصوص نشده است.

به گزارش دالکی خبر؛ هفته پیش مصدق کشاورزی مدیرکل کار، تعاون و رفاه استان بوشهر در نشست خبری گفته بود: بر اساس کد ملی بررسی کرده‌ایم در حال حاضر فقط ۱۵ درصد از نیروهای شاغل در پارس جنوبی بومی استان بوشهر هستند، درحالی که باید حداقل ۵۰ درصد باشد.

روز گدشته سخاوت اسدی مدیرعامل منطقه ویژه پارس در گفتگو با خبرگزاری مهر در واکنش به این انتقاد طی اظهاراتی گفته: «طبق قانون، در همه مناطق ویژه و آزاد مسئولیت مسائل کار و اشتغال بر عهده اداره کار آن منطقه است و هرگونه آمار و اطلاعاتی در این زمینه باید از طریق این اداره اعلام شود و اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نمی‌تواند به این مسائل ورود کند.»

اسدی در این مصاحبه، حتی حاضر نشده آماری از سهم بومیان استان بوشهر که مورد تایید سازمان خودش است ارائه کند و صرفا به این گفته کلی اکتفا کرده که «بنده از زمان حضور در این مسئولیت به اداره کار دستور داده‌ام تنها در صورتی از نیروی غیربومی استفاده می‌شود که نیروی بومی در آن رسته در استان وجود نداشته باشد.»

آقای مدیرعامل! بجای کلی گویی شفاف سازی کنید

با گذشت دو دهه از فعال شدن منطقه ویژه پارس، انبوه مطالبات مردمی به ویژه ساماندهی اشتغال و مسئولیت های اجتماعی در قبال استان همواره مورد انتقاد است و مسئولان این منطقه نیز که منصوب نفت هستند، خود را در حصارهای منطقه ویژه محدود کرده و پاسخگوی استان نیستند.

در خصوص اتفاق پیش آمده نیز مدیرکل کار استان بوشهر که ظاهرا با مجوز شورای امنیت کشور توانسته پس از سالها به موضوع مهم نیروی انسانی پارس جنوبی ورود کند، آمار ۱۵ درصدی از بومیان بوشهر را را اعلام کرده است.

حالا مدیرعامل منطقه ویژه پارس که به نقد مدیرکل کار پرداخته، کمترین انتظار این است آماری که مورد تایید همان اداره کار منطقه ویژه است را بیان کند و برای اینکه آمارهایش از سوی روزنامه نگاران مستقل مورد بررسی قرار بگیرد اعلام آمادگی کند.

وگرنه این اظهارات جناب سخاوت اسدی، صرفا توجیهات کلی و غیرمنطقی است که از سوی افکار عمومی استان هم پذیرفتنی نیست؛ هرچند برای همکارانش در وزارت نفت خوشایند باشد!

نکته مهم آنجاست که اگر این موضوعات هر چه زودتر به دستور کار متولیان استان و مدیران ارشد کشور نیاید، فنر جمع شده حسرت مردم و ناکارآمدی قوانین و مناسبات برای احقاق حق استان بوشهر در یکی از روزهای پیش رو در برود.