بزرگترین بدهکار تامین اجتماعی بوشهر

دالکی خبر: مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه از بخش‌‎های دولتی و غیردولتی ۷۰۰ میلیارد تومان طلبکاریم می گوید: سازمان منطقه ویژه پارس با بدهی ۱۰۰ میلیاردی، بیشترین بدهی را دارد که پرونده آن در مرجع قضایی در حال پیگیری می باشد.

به گزارش دالکی خبر؛ عباس دیری در نشست خبری افزود: برخی از دستگاه‎‌های دولتی استان نیز بدهی‌های چند ده میلیارد تومانی به تامین اجتماعی دارند که پیگیری برای وصول این مطالبات در حال انجام است.

ضریب پشتیبانی بیمه ای بوشهر، ۲ برابر کشور

وی با اشاره به اینکه یکی از شاخص های تامین اجتماعی ضریب پشتیبانی (نسبت بیمه شده به بازنشسته) است تصریح کرد: در استان بوشهر به ازای ۱۰ بیمه شده، یک بازنشسته داریم که بالاتر از شاخص کشوری می باشد که ۵ به یک می باشد.

وی عنوان کرد: وضعیت استان بوشهر در ضریب پشتیبانی نسبت به سطح کشوری بسیار خوب است که بخشی از آن ناشی از مهاجرپذیر بودن برخی از شاغلان صنایع مستقر در جنوب استان است که به محض بازنشستگی، پرونده بیمه ای شان به استان محل سکونت شان منتقل می شود.

رتبه اول تامین اجتماعی بوشهر در کشور

دیری با اشاره به رتبه نخست اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر در کشور بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی شعبه‌‏ها و اداره‌‏های خود را به صورت مستمر از طریق ستاد مرکزی در پنج شاخص عمده ارزیابی می‌‏کند که در آخرین ارزیابی اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر موفق به کسب رتبه نخست کشور شد.

وی ادامه داد: این ارزیابی‌‎ها در بعدهای مختلف فرهنگی، بیمه‏‌ای، پشتیبانی، فناوری اطلاعات است که هر کدام از موارد یاد شده شاخص‎‌های خاص خود را دارند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: این اداره کل در نیمه نخست امسال در بین هفت استان برتر کشور قرار داشت که در ارزیابی امسال موفق به کسب رتبه نخست کشوری شده است.

رتبه اول بوشهر در افزایش بیمه شده

وی یادآور شد: استان بوشهر در نیمه تخست امسال در شاخص افزایش بیمه پردازهای جدید موفق به کسب رتبه نخست کشور شد، طوری که طی این مدت ۱۰ هزار بیمه شده جدید به ما اضافه شد.

پرداخت ماهیانه ۱۴۷ میلیارد تومان تعهدات تامین اجتماعی

دیری با اشاره به اینکه ۷۸ درصد جمعیت استان زیرپوشش تامین اجتماعی است، گفت: ۳۴ هزار و ۴۰۰ مستمری بگیر داریم که  ماهانه ۱۳۵ میلیارد تومان بابت مستمری یا حقوق بازنشستگی به آنها پراخت می شود.

وی گفت: مقرری بگیران بیمه بیکاری نیز ۱۸۲۹ نفر است که ماهانه هفت میلیارد تومان به آنان پرداخت می‌شود. در تعهدات کوتاه مدت نظیر هدیه ازدواج هم ۳ میلیارد تومان در ماه پرداخت می شود.

دیری عنوان کرد: شمار کارگاه‌های فعال تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در استان بوشهر نیز بش از ۲۲ هزار کارگاه است.