در نشست شورای شهر بوشهر مطرح شد؛ نگرانی از قبرستان یک امامزاده/ هشدار درباره نحوه آزادسازی اراضی نظامی

دالکی خبر: سه عضو شورای شهر بوشهر در نطق های پیش از دستور خود از مشکلات قبرستان جدید در امامزاده قاسم، نحوه آزادسازی جزیره ای اراضی نیروی دریایی ارتش و آنچه معضلات اخلاقی در ساحل نامیده شد، سخن گفتند.

به گزارش دالکی خبر؛ خاتون هلال بحر با بیان اینکه متاسفانه سیزدهمین قبرستان محلی به شهر بوشهر اضافه شده، گفت: در شرایطی قبرستانی در امامزاده قاسم روبروی پارک شغاب ایجاد شده که هیچگونه پیش بینی برای ترافیک آن نشده و همین الان که ۲۵ درصد ظرفیت اموات آن پر شده، روزهای پنجشنبه ترافیک سنگینی در پیرامون آن ایجاد می شود.

عضو شورای شهر بوشهر با بیان اینکه ایجاد قبرستان های محلی در سطح شهر با سیاست انتقال آرامستان به خارج شهر در تنگک در تناقض است، افزود: آرامستان امامزاده قاسم فاقد پارکینگ است و در کنار منازل مسکونی، پارک شغاب و مجموعه  شهربازی که ایجاد خواهد شد درخصوص شرایط آن باید از سوی متولیان چاره اندیشی شود.

وی همچنین با نشان دادن تصویری از سد معبر در پیاده روها، خواستار پیگیری این موارد از سوی شهرداری شد.

فاجعه شهرک نیایش شماره دو اضافه نشود

رییس کمیسیون عمران و خدمات شهری شورای شهر بوشهر نیز با بیان اینکه شاهد آزادسازی تدریجی ۷۷۰ هکتار اراضی نیروی دریایی ارتش در شهر بوشهر هستیم، گفت: نحوه آزادسازی جزیره ای و بدون طرح باعث می شود شاهد فاجعه شماره دو شهرک نیایش باشیم و از تجربیات تلخ این شهرک در زمان آزادسازی اراضی نظامی درس نگرفته ایم.

وحید نیک روش تصریح کرد: درخواست ما از نیروی دریایی ارتش این است که برای آزادسازی این زمین ها با همکاری راه و شهرسازی طرحی پیش بینی شود، وگرنه به شکل فعلی که جزیره ای این زمین ها آزاد می شود، ساخت و سازهایی رقم می خورد و مشابه شهرک نیایش بسیاری از نیازها از فضای سبز تا مدرسه و حتی دسترسی ها بلاتکلیف و نافرجام می ماند و فاجعه ای در شهر رقم می خورد که هزینه آن بر دوش شهرداری و سایر شهروندان می افتد.

خانواده های متدین در ساحل آرامش ندارند

نایب رییس شورای شهر بوشهر هم با بیان اینکه با گذشت چند وقت از دیدار اعضای شورای شهر با نماینده ولی فقیه در استان، هیچ حرکتی که نشانه تکان خوردن سازمان فرهنگی شهرداری باشد را نمی بینیم، اظهار کرد: خانواده های متدین بوشهر می گویند در ساحل احساس آرامش نمی کنیم و کنار ساحل مفسده هایی وجود دارد.

شهناز پولادی ادامه داد: شهرداری باید پاسخ دهد چه اقداماتی انجام داده که معضلات اخلاقی دامنگیر افراد نشود. این حرف از زبان افرادی است که می گویند از شورای انقلابی می خواهیم به فضای شهر خصوصا ساحل رسیدگی کند چون آنجا هر روز بدتر از دیروز می شود.

پس از این سخنان، پورکبگانی رییس شورای شهر پیشنهاد کرد در نشستی با حضور شهردار و معاونان وی موضوعات به صورت کارشناسی مطرح و پیگیری شود.

در این جلسه دو لایحه مناقصه خرید تجهیزات بازی از سوی شهرداری ارسال شده بود تایید گردید.