مدیرعامل آب و فاضلاب استان: بوشهر در تابستان مشکل آب ندارد/ وعده جدید برای حذف نوبت بندی مرکز استان

دالکی خبر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر می گوید: با اقدامات صورت گرفته و خطوط در دست اجرا، تابستان آینده در بوشهر مشکلی از بابت تامین آب نخواهیم داشت و نسبت به تابستان های گذشته شرایط بهتری در این خصوص داریم.

به گزارش دالکی خبر؛ عبدالحمید حمزه پور در حاشیه آئیین شروع عملیات اجرایی ۳۹ طرح آبرسانی روستایی در روستای رستمی تنگستان در جمع خبرنگاران گفت: اکنون بصورت شبانه روزی ۴۰ هزار متر مکعب از آبشیرین شهرهای بوشهر و کنگان تحویل می گیریم و بالای ۱۰۰ هزار مترمکعب آب شیرین‌کن نیز در دست اجراست.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۳۰ هزار مترمکعب مجوز آب‌ شیرین‌کن داریم که مراحل مناقصه و انتخاب سرمایه گذار آن در حال طی شدن است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر  ضمن اشاره به‌ بهره برداری از آب شیرین‌کن روستایی جزیره شیف در دهه فجر، افزود: یکی از آب شیرین‌کن‌های روستایی با ظرفیت هزار متر مکعب در جزیره شیف افتتاح و به‌ بهره برداری رسیده و آب مردم پایدار و مشکل آب شیرین در آن منطقه برطرف شده است.

حمزه‌پور تصریح کرد: آب شیرین‌کن‌های جدید بوشهر شامل ۳۵ هزار متر مکعبی مپنا در محله سرتل و ۱۷ هزار متر مکعبی نورویژه روبروی دانشگاه خلیج فارس است. طبق برنامه حداقل ۱۰ هزار مترمکعب از آب شیرین‌کن ۱۷ هزار متر مکعبی تا قبل از عید و الباقی ظرفیت آن و آب شیرین‌کن ۳۵ هزار با قول سرمایه‌گذار به صورت کامل تا تابستان آینده وارد مدار می‌شود.

این مقام مسئول درباره آب شیرین کن ۲۸ هزار متر مکعبی منطقه سیراف_جم هم بیان کرد: بخش نخست این پروژه قبل از تابستان آینده و مابقی تا پایان سال آتی به بهره برداری می رسد. همچنین آب‌شیرین‌کن وحدتیه- آبپخش و دالکی با پیشرفت ۸۰ درصد تا تابستان آینده وارد مدار می‌شود.

حمزه‌پور تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته و خطوط در دست اجرا و آب شیرین‌کن‌هایی که تکمیل و وارد مدار می‌شوند، تابستان آینده متفاوت خواهد بود و هیچ مشکلی از بابت تامین آب نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر درخصوص اینکه نوبت‌بندی آب در مرکز استان بوشهر کی حل می شود؟ خاطر نشان کرد: با عملیات‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از جمله خط انتقالی که در محلات باهنر و آزادگان در دست اجراست، بخشی از نوبت بندی‌ها در سال ۱۴۰۱ و نهایتا تا سال ۱۴۰۲ مشکل تامین آب بوشهر برای همیشه حل خواهد شد.