انفصال از خدمت رییس شورای شهر/ لقب سازی برخی مدیران برای ماندگاری/ اظهارات صریح نماینده دشتستان درباره دانشگاههای استان

خبرنگاران «ما» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه رضایی نماینده دشتستان در مجلس گفته: اگر مسئولیت داشتم، همه دانشگاههای استان بوشهر را یک شبه تعطیل می کردم، منهای دانشگاههای خلیج فارس و علوم پزشکی. وی این سخنان را در مراسم معارفه رییس جدید دانشگاه خلیج فارس بیان کرده و افزود: متاسفانه دانشگاههای ما از هدف خود که تربیت کارشناس و تولید علم راهکار ارائه دهد، ولی متاسفانه برخی دانشگاهها از جمله دانشگاه آزاد هیچکدام از این کارها را انجام نمی دهند.
 • فردی که با نقشه قبلی از طریق تصادف عمدی شهروندی را در گناوه زیر گرفته و منجر به مرگ وی شده بود توسط پلیس دستگیر شد. متهم در اعترافاتش علت و انگیزه خود از این اقدام را اختلافات مالی عنوان کرده است.
 • تاکنون ریاست همه دانشگاههای استان تغییر کرده و از دانشگاه علمی کاربردی نیز خبر می رسد دکتر لک رییس اسبق آن گزینه برگشت به ریاست می باشد که از سوی برخی فعالان دانشگاهی به دلیل عملکرد گذشته وی با نگرانی هایی مواجه شده است.
 • بسیاری از مشترکان برق که از زمستان سال گذشته و خصوصا اوایل امسال به دلیل نوسانات برق خسارت دیدند، همچنان پیگیر پرداخت غرامت هستند. اخیرا مدیرکل امور انرژی و مشتریان صنعت برق وعده تسویه با همه مشترکان بدهکار تا تیرماه سال آینده داده و گفته: به دلیل تاخیر در انتخاب شرکت بیمه، پرداخت غرامت ها زمانبر شده است.
 • فعالان بازار بوشهر از تبلیغات محیطی برای برگزاری نمایشگاه بهاره در مدرسه سعادت گلایه دارند و با بیان اینکه طی دو سال اخیر به دلیل شرایط کرونایی متضرر شده و منتظر فرا رسیدن خریدهای عید بوده اند، برگزاری این نمایشگاه را در تضاد با خواسته خود می دانند.
 • عمان کالاهای ایرانی را به آمریکا صادر می‌کند. گویا میگوهای ایران از عمان به آمریکا صادر می‌شوند! گفتنی است، در گذشته ۹۰ درصد صادرات میگو ایران به اروپا بود، اما به دلیل تحریم‌ها چین این بازار را گرفته‌ است.
 • خبر می رسد یکی از روسای شوراهای شهر استان بوشهر به یکسال انفصال از خدمت محکوم شده است. گویا اقدام وی در عدم پذیرش انصراف عضو دوره قبل شورا از استعفایش، باعث طرح شکایت علیه وی شد و نهایتا در دادگاه تجدیدنظر هم رای یکسال انفصال وی از خدمات دولتی تایید گردیده است. وی که در این دوره هم رییس شورای شهر شده، با این شرایط باید جای خود را به عضو علی البدل دهد، در حالی که اوایل همین دوره شورا نیز به دلیل شرایط قضایی، عضو علی البدل جایگزین وی شده بود.
 • شیوه اداره کل بازرسی استان در انعکاس خبر محکومیت مدیران بدون درج هویت شخصی و سازمانی صورت می گیرد. برخی معتقدند رسانه ای شدن هویت متخلفات یکی از اهرم های بازدارنده تخلف می باشد.
 • مالک جدید زمین مجتمع فرهنگی بوشهر، عنوان سالن ۷۰۰ نفری لیان را به نام خودش (محمد هاشمی) تغییر داد، اما ساعتی بعد تخریب شد. مدتیست سالن های مجتمع فرهنگی و لیان به دلیل اجرای حکم مالک آن، تعطیل شده است.
 • عبدالمحمد شعرانی مدیرکل پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوشهر می‌شود. وی معلم مدرسه روستای کالو شهرستان دیر است که در اواخر دهه هشتاد به عنوان کوچکترین مدرسه جهان شناخته شد.
 • بعضی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا درباره پیک اومیکرون، سردرگمی بسیاری برای مردم به ‌ویژه کارمندان ایجاد کرده است. با اینکه بسیاری از شهرهای کشور قرمز شده، اما هیچکدام از محدودیت‌های کرونایی قبلی مثل دورکاری بازنگشته و از طرفی، افراد تنها در صورت داشتن تست مثبت می‌ توانند ۵ روز قرنطینه شوند و به محل کار نروند. تأکید بر ۵روز قرنطینه برای کارمندان در حالی است که به ‌گفته بسیاری از بیماران، نشانه‌های بیماری مثل سرفه و آبریزش بینی پس از ۵روز از بین نمی ‌رود و نگرانی از انتقال بیماری به دیگران همواره وجود دارد، ضمن اینکه اخیرا سازمان بهداشت جهانی نیز ۵ روز قرنطینه برای امیکرون را کافی نمی داند.
 • مشاوره‌های قبل از طلاق، صوری ارزیابی شده‌ اند. گویا ایجاد این مراکز به منظور ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره از تکالیف قوه قضائیه برای کاهش طلاق بوده است.
 • اولویت‌های خریدهای نوروزی مردم تغییر کرده و دیگر پوشاک در اولویت خرید شب عید نیست. این موضوع باعث رکورد در بازار پوشاک شده است.
 • برخی از فروشندگان غذا از مردم کلاهبرداری کرده‌ اند. گویا با وجود اینکه از سالهای پیش فست‌ فودها و رستوران‌ های بیرون‌ بر از ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده معافند، اما برخی از این رستوران ‌ها از مردم مالیات می‌ گیرند. گفتنی است با مشخص شدن این کلاهبرداری دستگاههای نظارتی تنها به مردم توصیه کرده‌اند که مراقب این نوع کلاهبرداری باشند!
 • با نزدیک‌ شدن به عید نوروز، روند افزایشی قیمت شیرینی مشاهده می‌ شود. گویا  قنادان با بحران تأمین روغن و شکر مواجه شده ‌اند. گفتنی است نایاب‌ شدن شکر و روغن که اخیراً اتفاق افتاده تأثیر مستقیم بر قیمت شیرینی دارد.
 • برخی مدیران استانی برای بقا تلاش دارند خود را مدیری جهادی و انقلابی نشان داده و با بکارگیری این عناوین، در دولت سیزدهم ابقا شوند.
 • بخش‌های اطفال در بوشهر مملو از مبتلایان اُمیکرون می باشد. ابتلای کودکان به ویروس کرونا با سویه امیکرون در استان قابل توجه است و براساس آمار حداقل ۲۰ درصد از افراد بستری در بوشهر کودکان زیر ۱۲ سال هستند. حتی یک کودک ۴ ساله اخیر فوت شده اند.
 •  نادرست بودن اطلاعات وزارت رفاه از وضعیت اقتصادی مردم مشهودتر شده است. گویا پرداخت یارانه معیشتی ۲۲بهمن ماه به برخی افراد ثروتمند و پرداخت نشدن به برخی افراد محروم از بروز نبودن این سامانه حکایت دارد. گفتنی است، به نظر این سامانه دقیق نبوده و اعتراض مردم به آن واقعی است.
 • کارخانه های تولید داخل یخچال و تلویزیون با تحویل ۳ ماهه می فروشند. گویا به دنبال ممنوعیت واردات لوازم خانگی، تولیدکنندگان وطنی شیوه خودروسازان را برای ایجاد صف در فروش محصولات خود در پیش گرفته اند.
 •  دست آخر اینکه همزمان با افزایش موج جدید کرونا، خودداری برخی مراکز برای انجام تست پی سی آر با گلایه مراکز بهداشتی مواجه شده است. با این حال مسئولان دانشگاه علوم پزشکی معتقدند تست رپید (فوری) نیز همان اهمیت تست پی سی آر دارد.