رییس سابق شورای شهر تبرئه شد/ خیز انتخاباتی برای مجلس آینده/ انتصاب یک مدیرکل جدید

خبرنگاران ما در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه سفر وزیر بهداشت به بوشهر بدون اعلام تصمیم، سند همکاری یا تفاهم نامه مشخصی بود و بیشتر جنبه آشنایی وزیر با استان در فصل خوش آب و هوا داشته است. با توجه به فقر زیرساخت های درمانی بوشهر که استان را در بین سه استان آخر کشور قرار داده، انتظار می رفت حضور عین الهی در بوشهر با قول های مشخصی برای تکمیل پروژه های بیمارستانی منجر شود.
 • با خبر شدیم حسین اسدی راد به مدیرکلی بهزیستی استان بوشهر بازمی گردد. وی طی سالهای ۹۳ تا ۹۴ عهده دار این سمت بوده است.
 • رای مثبت ابراهیم رضایی نماینده دشتستان به طرح صیانت که به عقیده بسیاری از کارشناسان به طرحی ضد اینترنت معروف شده، انتقادات زیادی را در حوزه انتخابیه وی رقم زده است. آش این طرح چنان شور شده بود که هیات رئیسه مجلس آن را از اولویت خارج کرده و معاونت قوانین مجلس نحوه رای گیری برای تصویب کلیاتش در کمیسیون مشترک مجلس را غیرقانونی دانست.
 • جهانبخش تل اشکی به عنوان مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر انتخاب شد. علی مقاتلی که طی ۵ سال اخیر عهده دار این مدیریت بوده بازنشسته شد.
 • سومین دوره فستیوال موسیقی کوچه به میزبانی کافه حاج رییس بوشهر لغو شد. طبق بیانیه هیات برگزاری این فستیوال، حاد شدن شرایط کرونایی دلیل این تصمیم بوده و ابراز امیدواری شده سال آینده زمینه برگزاری آن فراهم شود.
 • هفته گذشته از قول رییس سازمان بنادر کشور خبری مبنی بر ایجاد تونل دریایی از قطر تا بندر دیر بوشهر به منظور توسعه روابط تجاری این کشور عربی منتشر شد که از همان ابتدا نسبت به واقعی بودن چنین ایده ای، تردیدهای زیادی در فضای مجازی شکل گرفت. خبر می رسد در سفر رییسی به قطر، تفاهم نامه یا سند همکاری درخصوص چنین پروژه ای در دستور کار قرار نگرفته و گویا همه چیز در حد همان خبر اولیه بوده است.
 • علی رضوی، عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر می گوید: قطر به دلیل انتقال مواد مخدر، ورود لنج‌های ایرانی را به کشورش ممنوع کرده است. به گفته وی، به دلیل نبود دستگاه ایکس‌ری یا گشت دریایی در کنار کالای ایرانی، برخی مواد مخدر جاسازی می‌کنند!
 • بوشهر به پایگاه تخصصی آموزش فیلم کوتاه کشور تبدیل می شود. پوراسماعیلی معاون آموزش انجمن سینمای جوانان کشور در آئین اختتامیه هجدهمین هفته فیلم و عکس بوشهر این مطلب را بیان کرد.
 • باخبر شدیم رییس سابق شورای شهر کنگان از اتهام وارده مبنی بر دریافت خودرو به عنوان رشوه تبرئه شد. خبر بازداشت وی در مردادماه منتشر شده بود که در ادامه تحقیقات، برائت وی از اتهامات تایید گردیده و قرار منع تعقیب صادر شد.
 • طبق بخشنامه بانک مرکزی، دریافت کپی مدارک هویتی از اشخاص در هنگام ارائه خدمات بانکی ممنوع شده است. طبق این بخشنامه، بانکها موظفند در ارائه خدمات به اشخاص، ضمن تطبیق مشخصات هویتی با اصل مدارک، به دریافت کد رهگیری از سامانه استعلام هویتی سازمان ثبت احوال کشور و نگهداری آن در پرونده شناسایی اشخاص اکتفا کرده و برهمین اساس نیازی به دریافت کپی مدارک هویتی اشخاص فوق‌الذکر نیست.
 • معلمان حق التدریسی استان بوشهر نسبت به عملی نشدن وعده وزارتخانه برای تعیین وضعیت شان با وجود مصوبات مجلس گلایه مند هستند. این گروه از عدم پیگیری مشکل شان توسط نمایندگان استان هم انتقاد دارند.
 • شهرداری بوشهر از اقدامات شهرداری های دیگر کشور در زمینه شفافیت جا مانده است. برخی از شهرداری های کشور نسبت به انتشار دریافتی مدیران، قراردادها و تصویب قوانینی برای جلوگیری از تبانی و تعارض منافع اقدام کرده اند که در شورای شهر و شهرداری مرکز استان از این دست فعالیت ها ردپایی دیده نمی شود.
 • شنیده شده همایش آموزشی یکی از مدرسان حوزه کسب و کار در شهر بوشهر به دلیل پلمب سالن مجتمع دریا که محل برگزاری دوره بوده، لغو شد. مشخص نیست دلیل این اقدام چه بوده، هرچند برخی آن را به انتشار کلیپ شادی و حرکات موزون بازنشستگان یکی از نهادها در این سالن مرتبط می دانند که در شبکه های اجتماعی به عنوان یک اقدام مثبت برای شادی این قشر از جامعه بازتاب داشت.
 • امام جمعه اهرم نسبت به پرداخت هزینه چند میلیونی برای اینکه یک شب بر سر میت قرآن خوانده شود انتقاد کرده و گفته: مؤمنین این هزینه‌ها و خیراتی که می‌خواهند داشته باشند در امر آموزش و تربیت کودکان و نوجوانان هزینه کنند مثلاً چند نوجوان نمازخوان کنند، یا به چند نوجوان احکام آموزش بدهند که ثواب این کار برای میت به عنوان باقیات و صالحاتی خواهد بود.
 • با مصوبه مجلس از سال آینده ردیف جدیدی در قبوض برق به عنوان بیمه واحدهای مسکونی اضافه خواهد شد. قرار است در سال اول این طرح ۱۰ هزارتومان در قبوض مشترکان خانگی گنجانده تا بخشی از منابع صندوق بیمه حوادث طبیعی تامین شود.
 • طی روزهای گذشته روغن خوراکی در بازار بوشهر کمیاب شده و برخی صنوف نظیر شیرینی پزی ها با کمبود شدید این کالا مواجه هستند. بازار روغن در نیمه دوم سال گذشته هم بحرانی بود و کار به سهمیه بندی این محصول کشید.
 • دلیل تاخیر در پروژه های نهضت مسکن در بوشهر، عدم استقبال بسیاری از متقاضیان برای پرداخت آورده اولیه شان که حدود ۴۰ میلیون تومان می باشد عنوان شده است. گویا هنوز اعتماد کافی برای مشارکت در طرح دولت برای خانه دار شدن رقم نخورده است.
 • همزمان با جهش قیمت خوراکی ها، مرکز آمار از کاهش نرخ تورم در بهمن ماه نسبت به ماه قبل تر خبر داده است. مدتهاست اعتماد مردم به آمارهای دولتی ازبین رفته که یکی از دلایلش فاصله گزارش ها با واقعیت های زندگی می باشد.
 • خیابان‌ های بوشهر و برخی دیگر از شهرهای استان با معضلی به نام چاله و گودال هایی مواجه شده که ظاهرا متولی مشخصی برای حل‌ و فصل آن وجود ندارد. فرونشست ناگهانی زمین باعث ایجاد چاله هایی شده که تاخیر در مرمت و اصلاح آن، می تواند منجر به حادثه شود.
 • میزان عیدی بازنشستگان آن‌ها را راضی نکرده و آنها معتقدند رقم یک میلیون و ۶۰۰ هزارتومانی سنخیتی با تورم و گرانی ندارد.
 • رقابت یکی از نیروهای استانداری و فردی از بیرون استانداری برای جایگزینی مدیرکل دفتر فنی استانداری ایجاد شده است. چندی پیش دستغیبی مدیرکل قبلی دفتر فنی استانداری به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان منصوب شد.
 • فعالیت های برخی افراد رنگ و بوی انتخابات مجلس آینده دارد. گویا در این مرحله حضور در تجمعات مردمی و ارتباط با گروه های مدنظر این افراد، در دستور کار است.
 • اکثر بازارها در انتظار نتیجه مذاکرات ایران در وین دچار رکورد شده و تاخیر در این توافقات، دلیل راکد بودن بازار عنوان می گردد.
 • وزیر اقتصاد باز آمار غیرقابل باور داده است. گویا خاندوری ادعا کرده در سه هفته اخیر بیش از ۶۵ هزار نفر بدون ضامن از وام‌های خرد استفاده کرده‌اند. این ادعا در حالی است که پرداخت نشدن وام بدون ضامن انتقادات زیادی را به همراه داشته و حتی یکی از نمایندگان مجلس درخواست کرده که مدعی ‌العموم به ماجرای پرداخت نشدن وام‌ها وارد شود.
 • دست آخر حضور برخی افراد تحت عنوان نماینده رانندگان تاکسی در جلسه هفته قبل شورای شهر بوشهر با درگیری لفظی میان آنها و تنش با برخی مدیران شهرداری یا اعضای شورا منجر شد. گویا شماری از رانندگان معتقدند این افراد نماینده رانندگان تاکسی نبوده و موضوعات شخصی را پیگیری می کنند.