شب عید را به کام مردم تلخ نکنید

دالکی خبر: در سایه نظارت کمرنگ دستگاههای مسئول، قیمت بسیاری از اقلام خصوصا کالاهای اساسی در بازار بوشهر رشد چندبرابری را تجربه و شب عید را به کام مردم تلخ کرده است.

به گزارش دالکی خبر؛ با وجود وعده های مکرر سازمان های صمت، جهاد کشاورزی، اتاق اصناف مبنی بر تشکیل تیم های نظارت، اما نگاهی به بازار بوشهر نشان می دهد با وجود کاهش قیمت دلار، اما نرخ مایحتاج اولیه مردم برای شب عید بی وقفه در حال افزایش است و مسئولان هم سکوت در پیش گرفته اند.

این التهاب قیمت باعث شده تا قدرت خرید مردم کمتر شده و بیشتر بازدید از مغازه ها برای گرفتن قیمت باشد تا خرید!

در این میان حتی تولیدات داخلی نیز با افزایش قیمت چشمگیر مواجه شده و حتی در برخی از کالاها مانند پوشاک و کفش نرخ تولیدات داخلی از وارداتی قاچاق  هم در مغازه ها گران تر است.

علاوه بر این، گرانی قیمت برنج و گوشت در بازار بوشهر نیز که متاسفانه شهروندان برای خرید با چالش جدی رو به رو هستند و مردم در حالی به استقبال سال نو می روند که نگرانی از گرانی اجناس به خصوص کالاهای اساسی مورد نیازشان دارند.

بسیاری از شهروندان معتقدند با این گرانی های روز افزون و افسارگسیخته، شب عید دیگر مثل قبل باعث خوشحالی نیست و به دلیل هزینه های موردنیاز خصوصا برای فرزندان، باعث استرس و ناراحتی مردم می شود.

به نظر می رسد مدیران دولتی و آنان که سالهاست با بهترین حقوق‌ ها و امتیازات در حال فتح قله‌ های پیشرفت و ترقی برای خود و فرزندانشان هستند، درکی از روزگار سخت مردم در گرانی ها ندارند و برنامه ای هم برای ثبات قیمت ها دیده نمی شود، ارزانی پیشکش.