اجرای تقاطع میدان غدیر در سال آینده/ کیوسک هایی به نام کارمندان شهرداری!

دالکی خبر: حسین حیدری شهردار بندر بوشهر که اواخر مهرماه سالجاری معارفه شد، در اولین نشست خبری اش حضور یافت.

به گزارش دالکی خبر؛ گزیده موارد مطرح شده در این نشست را می خوانید:

تکمیل تقاطع سردار سلیمانی تا آبان ۱۴۰۱

حیدری با بیان اینکه مهمترین اولویتش تکمیل پروژه های ناقص بوده، اظهار کرد: تقاطع سردار سلیمانی در میدان باغ زهرا پروژه کوچکی بوده که چون زمانبر و فرسایشی شده، مهم شده است. درخصوص ابعاد کارشناسی این پروژه بحث هایی وجود داشت، از جمله اینکه به سمت خیابان باغ زهرا دسترسی ندارد، اما نمی شد رها کرد و پس از مطالعه مجدد و تزریق اعتبار، تا آبان سال آینده زیر بار ترافیک می رود. البته می خواستیم پروژه را شبانه روزی کنیم که حجم مالی آن بالا می رفت.

به گفته وی، پایه های برق فشار قوی از چالش های اجرای این تقاطع است که با پیگیری استاندار و نشست با برق منطقه ای فارس، در شرف جانمایی و جابجایی است، اما اگر به موقع این کار نشود، منجر به تاخیر در تکمیل آن خواهد شد، چون یکی از شمع های تقاطع زیر پایه فشار قوی می باشد که هنوز کار نشده است.

وی از تکمیل گذر سرتل به تنگک به عنوان مسیر دسترسی محلات جنوبی تا سال آینده خبر داد و افزود: چرخ فلک ۷۲ متری نیز از دیگر پروژه های ناقص بود که با وجود برخی مشکلات و مواردی از تعهدات شهرداری یا سازنده مثل تامین ژنراتور، صاعقه گیر و محوطه سازی پارکینگ زمین مانده بود که در شرف تامین است و تا قبل از عید به بهره برداری می رسد.

شهردار بوشهر همچنین درباره اجرا نشدن جاده سلامت در خیابان آزادگان (فنس) هم اظهار کرد: بخشی از فنس پایگاه هوایی برداشته شد، ولی چون در ادامه مشکلاتی پیش آمد و هر بخش آزادسازی اراضی نظامی نیاز به مجوز دارد، امکان تکمیل آن تا پایان سال نشد، هرچند جزو اولویت های سال آینده است.

تقاطع جدید بوشهر در میدان غدیر

حیدری با اشاره به مشکلات ترافیکی در ورودی بوشهر از سمت میدان غدیر گفت: درنظر داریم مراحل اجرای تقاطع غیرهمسطح در این محل را کسب کرده و بودجه آن در سال آینده پایدار کنیم.

وی با اشاره به اینکه بودجه هزارمیلیاردتومانی شهرداری در انتظار تصویب شورای شهر است، افزود: فعلا در ورودی شهر نخاله ها برداشت شده و پارک حاشیه ای در حال اجراست، ولی تمایل داریم سال آینده تقاطع غیرهمسطح میدان غدیر را اجرا کنیم.

در واکنش به درخواست یکی از خبرنگاران که گفت مردم از تاخیر و مشکلات تقاطع آزادی و تقاطع سردار سلیمانی گلایه مندند و اگر قرار است به همین سبک اجرا شود، دست نگه دارید، شهردار بوشهر تصریح کرد: قطعا این انتقاد درست است و اگر قرار باشد مشابه تقاطع میدان آزادی باشد که هنوز مشکلات دارد و ما به هر ترتیبی بود از پیمانکار تحویل گرفتیم و تقاطع باغ زهرا که زمانبر شد، اجرا نمی کنیم.

اغلب مسافران فقط از سرویس بهداشتی بوشهر استفاده می کنند!

حیدری با بیان اینکه برای نوروز سال آینده برنامه ریزی کرده ایم، گفت: دهکده گردشگری امام علی به عنوان کمپ مسافران آماده سازی می شود.

وی ادامه داد: طی سالیان گذشته بوشهر درآمد خاصی از حضور میلیونی مسافران نوروزی نداشته و بیشتر جنبه هزینه ای داشته، طوری که اغلب مسافران حتی کنسرو هم از زادگاهشان می آورند و با برپایی چادر در ساحل، فقط از سرویس بهداشتی شهر استفاده می کنند، ولی برای خرید به شهرهای دیگر نظیر گناوه یا دلوار می روند که تلاش داریم زمینه های درآمدزایی و ماندگاری بیشتر مسافران را فراهم کنیم.

سامانه شفافیت شهرداری از سال آینده

شهردار بوشهر در پاسخ به سوال خلیج فارس درباره اینکه با توجه به کاهش اعتماد به شهرداری، چرا درخصوص شفاف سازی معاملات و هزینه ها اقدام نمی شود، اظهار کرد: درخصوص اطلاعات نیروی انسانی، جایگاه آنها، دریافتی شان و معاملات شهرداری پیگیر راه اندازی سامانه شفافیت هستیم که قطعا سال آینده اجرا می شود.

ماجرای حقوق های نجومی در شهرداری بوشهر

حیدری درباره سوالی پیرامون فیش های حقوقی نجومی برخی مدیران شهرداری که در ماههای گذشته رسانه ای شد اظهار کرد: فردی که افزایش حقوق وی بحث برانگیز شد، دو گروه ارتقا یافته بود، درحالی که باید یک گروه می بود. بررسی های ما نشان داد این اتفاق در امور اداری ما سهوی بوده و آن فرد هم که از ماجرا بی اطلاع بود، تمام مبالغ را برگرداند.

به گفته وی، افراد دیگری هم بودند که مشمول این اضافه برداشت ها شدند که با بررسی صورت گرفته اصلاح گردید و مبالغ اضافه برگشت.

برخی کیوسک ها به نام کارمندان شهرداری!

شهردار بوشهر درباره انتقادی پیرامون کیوسک هایی که با ارقام چندصد میلیون تومانی اجاره داده می شود، بیان کرد: این کیوسک ها برای کمک به اشتغال افراد ناتوان بوده ولی امروز چند دست می گردد و حتی تا ۸۰۰ میلیون تومان هم به صورت غیر رسمی اجاره می دهند، از این رو در حال نهایی کردن شیوه نامه مدیریت این کیوسک ها و همچنین مغازه های مجتمع خلیج فارس هستیم تا در قالب مزایده واگذار شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه در جریان بررسی درباره کیوسک ها متوجه شدیم امتیاز خیلی از آنها مربوط به کارمندان شهرداری است که تخلف محسوب می شود و پیگیر بازپس گیری و اصلاح این وضعیت هستیم.

در حاشیه

در این نشست برخی خبرنگاران از عملکرد روابط عمومی شهرداری انتقاد کردند که حیدری قول بررسی داد و گفت که هر سه ماه یکبار نششت خبری خواهد داشت.

همچنین در پایان از پوستر چهاردهمین آئین نکوداشت هفته بوشهر رونمایی شد.