هشدار دامپزشکی بوشهر درباره خرید گوشت بین راهی

آغاز طرح تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی خراسان رضوی

دالکی خبر: مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر از آغاز طرح تشدید نظارت های دامپزشکی خبر داد و گفت: از ۱۴ اسفند نظارت‌های دامپزشکی بر مراکز عرضه تشدید شده و ایام نوروز و ماه مبارک رمضان ادامه می یابد.

به گزارش دالکی خبر؛ مرتضی بحرانی با اشاره به اینکه در استان بوشهر هزار و ۴۶۹ مرکز عرضه شامل قصابی، مرغ‌فروشی و… داریم بیان کرد: همچنین ۱۳۵ مرکز بزرگ عرضه در سطح استان بوشهر فعال می باشد.

وی افزود: پنج کشتارگاه دام در استان بوشهر فعال است که مجهز به اتاق سرد هستند و همه گوشت‌هایی که عرضه می‌شوند دارای وضعیت ایمن بوده و مشکلی ندارند.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با اشاره به فعالیت سه کشتارگاه طیور در استان تصریح کرد: ۲۴ اکیپ شامل ۱۰ اکیپ ثابت و ۱۴ اکیپ سیار از ۱۴ اسفند تا پایان ماه مبارک رمضان در سطح استان نظارت‌های لازم را خواهند داشت.

بحرانی گفت: مردم از خرید موادی که شرایط بهداشتی و وضعیت نگهداری مناسبی ندارد پرهیز کنند و به مشخصات ظاهری نیز توجه داشته باشند.

وی به یکی از شکایت های شایع درباره فرآورده های دامی را خرید گوشت از عرضه کنندگان بین راهی دانست و افزود: برخی شهروندان برای بررسی مشکل چنین گوشت هایی به مراکز دامپزشکی مراجعه می کنند، ولی چون مغازه و مرکز ثابتی نبوده، امکان پیگیری شکایت نیست.

مدیرکل دامپزشکی از شهروندان خواست تا از خرید گوشت و ماهی در شرایط غیربهداشتی خودداری کنند، خصوصا اینکه در شرایط جوی بوشهر به دلیل عدم یخ پوشانی، فسادپذیری زیادی دارد.

بحرانی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده موارد غیربهداشتی با شماره تماس ۰۹۱۷۷۷۰۱۳۸ یا ۳۳۳۲۸۴۶۷ تماس بگیرند تا پیگیری شود.