بازگشایی مدارس بوشهر در شرایط قرمز کرونایی!

دالکی خبر: بازگشایی برخی مدارس استان بوشهر طی یک هفته اخیر با تناقض ها و نگرانی هایی همراه شده است.

به گزارش دالکی خبر؛ تناقض جدی این است که مسئولان در خصوص بازگشایی مدارس رسما سخن نمی گویند و به صورت غیررسمی کار را پیش می برند.

از سوی دیگر برخی والدین دانش آموزان نگران ابتلای فرزندان خود در فضای مدارس بخاطر عدم اجرای دقیق شیوه نامه های بهداشتی هستند.

آنها معتقدند بی‌ خیالی نسبت به تجربیات گذشته در بازگشایی ها، خانواده ها و خصوصا کودکان که در مقابل بیماری آسیب پذیرند را درگیر کرونا می کند.

در همین حال، آموزش و پرورش به دلیل آنچه جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان عنوان می کند، بر آموزش حضوری اصرار دارد.

تصمیم برعهده ستاد استانی کرونا و شورای مدارس است

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان درباره بازگشایی بی سر و صدایی برخی مدارس استان به صورت حضوری می گوید: آموزش حضوری مدارس تابع تصمیمات ستاد ملی یا استانی کرونا است و ما مجری هستیم.

مجید اجرایی با بیان اینکه آموزش حضوری تنها در شهرهای قرمز ممنوع اعلام شده که اکنون فقط شهرستان دیر شامل آن می باشد، ادامه داد: موضوعی با عنوان بازگشایی کامل مدارس در استان روی نداده، بلکه عمده مدارس به صورت ترکیبی است، یعنی اغلب آموزش از طریق شبکه شاد است و یکی، دو روز در هفته دانش آموزان در مدارس حضور می یابند.

به گفته اجرایی، تنها در مدارس روستایی که امکانات آموزش مجازی به صورت کامل فراهم نیست، دانش آموزان بخش بیشتری از سال تحصیلی را حضوری می گذرانند، افزود: براساس ابلاغیه های وزارت خانه، در همین مناطق هم اختیار به شورای مدارس سپرده شده تا براساس شرایط منطقه ای تصمیم گیری کنند