قیمت های دولا پهنا در بازار شب عید بوشهر!

دالکی خبر: درحالی که در کشورهای غربی در آستانه سال جدید، شاهد کاهش قیمت بسیاری از اجناس هستیم و شرایط شادمانی در این ایام برای تعداد بیشتری از مردم فراهم می شود، اما در کشور ما همواره عید با گرانی هایش برای بسیاری از سرپرستان خانوار با ناراحتی و شرمندگی همراه است.

به گزارش دالکی خبر؛ همین گرانی در بازار شب عید استان بوشهر نیز با شدت بیشتری دیده می شود و فروشندگان به هر بهانه ای روی قیمت ها می کشند و حتی با وجود ثبات در نرخ دلار، کاهش قیمت ها رویاست.

یکی از شهروندان که کارمند است و به گفته خودش تا حدودی دستش به دهانش می رسد، می گوید: قیمت ها چنان تخته گاز بالا رفته که وقتی با چند میلیون تومان به بازار می روید، بازهم نمی توان اعضای خانواده را نو نوار و همه نیازهای ضروری و اساسی را تهیه کرد. حالا فکرش کنید افرادی که حقوق پایین تری دارند یا درآمد ثابتی ندارند، چه مصیبتی در شب عید خواهند داشت.

وی با یادآوری اینکه حتی قیمت ماهی که در بوشهر صید می شود هم بسیار بالا رفته، تصریح می کند که برپایی نمایشگاه فروش بهاره هم نتوانسته کمکی به جیب مردم و تنظیم بازار شب عید کند.

شهروند دیگری هم با بیان اینکه دست بسیاری از مردم خالی و برای خرید شب عید در مضیقه هستند، می گوید: بی ثباتی در نرخ اجناس کالاهای اساسی و تفاوت قیمت حتی در مغازه های کنار هم نشان از نبود نظارت بر بازار دارد.

وی به تجربه اش از بازار پوشاک بوشهر می گوید که نرخ ها متفاوت است و به گفته وی فروشندگان دولا پهنا حساب می کنند. به گفته وی، برخی فروشندگان اجاره بالای مغازه را سبب رشد قیمت‌ ها می دانند و عملا هزینه آن باید از جیب مردم جبران شود.

نهایتا اینکه وضعیت نابسامان بازار و گرانی اقلام و اجناس شب عید درحالی است که متولیان امر از اجرای طرح‌ های نظارت برای این ایام خبر می‌ دهند، از جمله مدیران تعزیرات حکومتی استان و جهادکشاورزی که مدتی است متولی تنظیم بازار شده است. اما واقعیت ها چیز دیگری را نشان می دهد.