۲۸ قربانی در تصادفات نوروزی بوشهر

 

دالکی خبر: طبق اعلام پلیس راه کشور، بوشهر در میان پنج استان دارای بیشترین تصادفات ایام نوروز بوده، اتفاقی که متناسب با رتبه استان در افزایش مسافران نوروزی متناسب است.

به‌گزارش دالکی خبر؛ به گفته رئیس پلیس راه استان بوشهر، در سفر‌های نوروزی (از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین) ۲۸ نفر در تصادفات جاده‌ای در استان بوشهر جان خود را از دست دادند که نسبت به سالیان گذشته افزایش داشته است.

سرهنگ صادق مزارعی در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما افزود: در این ۱۹ روز طرح نوروزی، ۱۷ تصادف فوتی در راه‌های استان رخ داد که ۲۸ هم‌میهن جان خود را از دست دادند. این آمار بیانگر این است که فوتی ها ۵ نفر (معادل ۲۱ درصد) بیشتر شده است.

او اضافه کرد: در این مدت تصادفات جرحی نیز ۱۲ درصد نسبت به طرح پارسال افزایش داشته است.

سرهنگ مزارعی درباره راه‌های پرتصادف استان هم گفت: محور‌های منتهی به شهرستان‌های گناوه، بوشهر و دشتستان بیشترین تصادفات را در این مدت داشتند؛ به‌ویژه محور‌های گناوه ـ دیلم، ساحلیِ بوشهر ـ گناوه، خورموج ـ کنگان و جم ـ سیراف که بیشترین تصادفات در آن‌ها رخ داد.

او درباره بیشترین علت تصادفات اظهار داشت: بیشترین علت تصادفات توجه نداشتن به جلو بود که ناشی از استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی، و خستگی و خواب‌آلودگی و رانندگی‌های طولانی‌مدت بود که در دو تصادف نوروزی در استان ۱۰ نفر از هم‌میهنانمان در جاده‌های استان به این علت جان خود را از دست دادند. این دلیل در کل کشور در این روز‌ها دارای بیشترین فراوانی علت تصادفات اعلام شد.

سرهنگ مزارعی ادامه داد: سبقت غیرمجاز و تجاوز به چپ در جاده‌های دوطرفه مانند بوشهر شیف گناوه نیز از مهمترین دلایل تصادفات در راه‌های استان بوشهر در طرح نوروزی امسال بود.

رئیس پلیس راه استان همچنین گفت: شدت تصادف‌ها در استان هم زیاد گزارش شده که به‌دلیل سرعت غیرمجاز است.

او درباره تلاش‌ها برای کاهش نقاط حادثه‌خیز راه‌های استان بوشهر هم گفت: از نیمه دوم سال گذشته در کمیسیون ایمنی راه‌های استان و شورای ترافیک استان تصمیمات خوبی درباره اصلاح هندسی نقاط پرحادثه گرفته شده و تلاش بیشتر در ایمنی جاده‌ها در کاهش تصادفات و فوتی‌ها نقش به‌سزایی دارد.