اجرای چراغ خاموش طرح صیانت با گرانی اینترنت؟

دالکی خبر: اخبار رسیده حاکی از آن است که با مجوز وزارت ارتباطات، برخی شرکت‌های اینترنت خانگی قیمت اینترنت را صد در صد افزایش داده‌اند که این اقدام اعتراض کاربران شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشته است.

به گزارش دالکی خبر؛ ناظران معتقدند این اقدام در راستای اجرای خاموش طرح صیانت است که با افزایش قیمت اینترنت، استفاده از اینترنت کاهش پیدا کند.

5566890

افزایش قیمت بسته‌های اینترنت کلید خورد؟

وب سایت زومیت در این خصوص نوشت:

مشاهده‌ی قیمت بسته‌های برخی شرکت‌های اینترنتی نشان می‌دهد که آن‌ها دست به افزایش صد درصدی قیمت بسته‌های اینترنتی خود زده‌اند. بسیاری از کاربران نیز در شبکه‌های اجتماعی نسبت به دو برابر شدن قیمت بسته‌ها اعتراض کرده‌اند.

در حال حاضر قیمت اینترنت یک گیگابایت که پیش‌تر ۲ هزار تومان بود، به ۴ هزار تومان افزایش پیدا کرده است و قیمت ۵ گیگابایت ترافیک نیز از ۱۰ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

این روند افزایش قیمت در بسته‌های اینترنت مخابرات نیز دیده می‌شود. طبق تصاویر و اطلاعاتی که کاربران در مورد قیمت اینترنت مخابرات منتشر کرده‌اند، این شرکت قیمت بسته‌های اینترنتی خود را ۱۰۰ درصد افزایش داده است. به‌طوری که قیمت ۵۰۰ گیگابایت اینترنت ماهانه از ۱۶۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. پیش از آغاز سال ۱۴۰۱ بسیاری از شرکت‌های اینترنتی و موبایل اعلام کرده‌ بودند که تعرفه‌ی اینترنت در سال جدید باید ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کند. آن‌ها اعلام کرده بودند که ادامه‌ی ثابت ماندن تعرفه در سال ۱۴۰۱ باعث خواهد شد آن‌ها دیگر امکان ادامه فعالیت نداشته باشند.

افزایش بی‌سروصدای قیمت اینترنت برخی شرکت‌های اینترنتی در حالی اتفاق می‌افتد که سال گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعلام کرده بود هیچ اپراتوری به بهانه افزایش دو درصدی حق السهم دولت، حق افزایش تعرفه‌ی اینترنت را ندارد و سازمان تنظیم مقررات، تعرفه‌ها را اعلام می‌کند و متناسب با اعلام این سازمان حق تغییر نرخ‌ها وجود خواهد داشت.

اینترنت

سونیتا سراب‌پور، خبرنگار حوزه فناوری اطلاعات هم اینگونه واکنش نشان داد:

* قیمت اینترنت شاتل دوبرابر و مخابرات هم تقریبا۱۰۰٪ افزایش داشته.قیمت اینترنت۱گیگابایت شاتل که۲۰هزار تومان بود به ۴۰ هزار تومان رسیده. قیمت اینترنت ۵ گیگابایت این شرکت هم از ۱۰۰ هزار به ۲۰۰ هزار تومان رسیده. مخابراتم قیمت۵۰۰ گیکابایت اینترنتش از ۱۶۰ هزار به ۳۰۰ هزار تومان رسیده.

‌* هنوز از افزایش قیمت بقیه اپراتورها خبری نیست. در تماس با رگولاتوری هم اعلام شد که اونها هنوز مجوزی به اپراتورها برای افزایش قیمت ندادن.

* این در حالی است که رییسی در تبلیغات ریاست جمهوری، وعده‌ی اینترنت ارزان و حتی رایگان را برای سه دهک جامعه داده بود.

واکنش کاربران در این رابطه را بخوانید:

2

3

4

6

7

8

10

11

Capture

2

4

6

8

9