بازهم سیمان در بوشهر نایاب شد

دالکی خبر: حدود دو هفته است بوشهری ها برای تهیه سیمان در بوشهر دچار سردرگمی شده اند.

به گزارش دالکی خبر؛ این وضعیت باعث شکل گیری بازار سیاه سیمان شده که قیمت آن در بازار سیاه به بالای ۵۰ هزارتومان رسیده است.

یک منبع آگاه در این خصوص به خبرنگار ما گفت: صادرات سیمان دشتستان و از مدار خارج شدن سیمان مند دشتی برای تعمیرات باعث کمیاب شدن سیمان در بازار بوشهر شده است.

وی ادامه داد: در سنوات گذشته وقتی یکی از این دو کارخانه غیرفعال می شد، برای تامین نیاز بازار داخلی صادرات متوقف می گردید، اما از ابتدای سال کارخانه سیمان دشتستان طی دو مرحله ۷۰ هزارتن سیمان صادر کرده است.

به گفته وی، هرچند انتظار می رفت با عرضه سیمان در قالب بورس، شاهد تنظیم قیمت این محصول و جلوگیری از دلال بازی باشیم، اما کارخانه سیمان دشتستان هنوز نتوانسته تعهدات کالایی خود در بورس که مربوط به نیمه دوم اسفند بوده را اجرایی کند و در این شرایط صادرات توجیه پذیر نیست.

پیگیری های میدانی خبرنگار «خلیج فارس» از مصالح فروشی های بوشهر نیز تایید می کند که طی دو هفته اخیر سیمان عرضه نمی شود و این موضوع افرادی که درگیر ساخت و ساز هستند را دچار دردسر کرده است.

انتظار می رود مسئولان استانی از ابزارهای نظارتی شان برای تنظیم بازار مصالح ساختمانی بهره برده تا کارخانه های سیمان ملزم به تامین نیاز بازار استان و سپس عرضه محصول شوند.