روغن و شکر در بوشهر بازهم کمیاب شد

 

دالکی خبر: با وجود ادعای رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر مبنی بر وفور کالاهای اساسی در استان، بسیاری از هم استانی ها نسبت به کمیاب شدن روغن خوراکی و شکر طی روزهای اخیر گلایه مند هستند.

به گزارش دالکی خبر؛ نوذر منفرد رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر که چهارشنبه در نشست خبری استاندار حضور داشت، با بیان اینکه در ایام عید نوروز با وجود حجم مسافران کمبودی در اقلام اساسی در بازار نداشتیم، گفت: در ماه رمضان نیز شاهد وفور کالاهای اساسی هستیم.

این سخنان وی با انتقاد برخی خبرنگاران مواجه شد که گفتند در ایام عید مرغ منجمد چندین روز وجود نداشته، هرچند استاندار جانب رییس سازمان را گرفت و گفت که کمبود برای یکی، دو روز ممکن است وجود بیاید، ولی مشکل حادی رخ نداد.

حالا برخلاف آمارهای این مدیر، تماس های شهروندان بوشهری از نایاب شدن روغن خوراکی با نرخ مصوب طی روزهای اخیر در قفسه فروشگاهها حکایت دارد، ضمن اینکه شکر با نرخ مصوب هم کمیاب است و هرنفر فقط دو بسته یک کیلویی امکان خرید دارد.

برخی کارشناسان معتقدند کمبود برخی کالاها به زمزمه ها درباره گرانی مرتبط است.

متاسفانه در کنار گرانی روز افزون اقلام مصرفی، آمارهایی که با واقعیت ها همخوانی ندارد نیز دسترسی به کالاهای اساسی را دشوار کرده است.