بوشهر غرق در غبار

 

دالکی انلاین: گردوغبار، وضعیت هوا در دیلم و گناوه را در شمال استان بوشهر در شرایط خطرناک قرار داد. بوشهر نیز غرق در غبار شد.

به گزارش دالکی انلاین ؛ طبق اعلام محیط زیست استان بوشهر میزان ریزگرد‌ها در دیلم که همسایه استان خوزستان است به هزار و ۵۰۹ میکروگرم بر مترمکعب و گناوه به هزار و ۳۰۸ میکروگرم بر مترمکعب رسیده است.

بر این اساس هوای این دو شهرستان در شرایط خطرناک قرار دارد.

در بوشهر نیز میزان ریزگرد‌ها ۳۴۹ میکروگرم بر مترمکعب و هوا در شرایط ناسالم است.

گردوغبار باعث شده است وضعیت هوا در دیلم و گناوه در شمال استان بوشهر در شرایط خطرناک قرار گیرد و نوبت عصر مدارس دیلم تعطیل شد.

بررسی تصاویر ماهواره هواشناسی نشان دهنده نفوذ گردوغبار فرا منطقه‌ای به استان و روی دریا است و انتظار است که در ساعات آینده بر غلظت گردوغبار در این مناطق افزوده شود و در پی آن دید افقی و کیفیت هوا بطور قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد.

بر اساس این گزارش، این شرایط تا فردا ادامه دارد.

از مردم به ویژه کودکان، سالمندان و بیماران خواسته شده است هنگام گردوغبار از خانه خارج نشوند.

کوروش دهقان مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: پس از برگزاری جلسه کمیته اضطرار در صورتی که نیاز باشد محدودیت‌هایی اعمال خواهد شد که به اطلاع مردم خواهیم رساند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: هوای استان بر اساس میزان ریز گرد‌ها در وضعیت نارنجی قرار دارد و در صورت بدتر شدن وضعیت، کمیته اضطرار استانداری محدودیت‌هایی را اعمال خواهد کرد.