اولتیماتوم استاندار به مدیران کل/ بوشهر رکورددار تورم فروردین/ بالاترین حقوق دولتی در استان

خبرنگاران «دالکی انلاین» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه استاندار بوشهر بر تسریع در انتصاب مدیران شهرستانی دولت سیزدهم تاکید کرده و به مدیران کل اولتیماتوم داده که از زمان انتصاب شان، نباید بیش از سه ماه از تعیین مدیران شهرستانی شان بگذرد.
 • حسین معروف، از اعضای بوشهری هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران به عنوان یکی از منتقدان فعال رییس اتاق ایران مطرح می باشد و علیه تخلفات رخ داده در این مجموعه با رسانه های کشوری مصاحبه می کند.
 • عضو شورای شهر شیراز نسبت به آنچه “کنار گذاشتن اتصال فارس به دریا از دستور کار دولت” نامیده انتقاد کرده است. هاجری با بیان اینکه خارج کردن اتصال فارس به دریا از دستور کار دولت عدالت خواه قصه پرغصه و تلخی است که نمایندگان فارس در مجلس و دیگر بزرگان باید پاسخگو باشند، اظهار کرد: «اینکه رئیس جمهور در سفر به هرمزگان علناً بیان می کند، اتصال فارس به دریا در دستور کار نیست، دردآور است، چرا که طرحی که تمامی مراحل قانونی خود را طی نموده، نباید تحت فشارهای غیرمنطقی نمایندگان بوشهر و هرمزگان از دستور کار خارج شود.» گفتنی است در هفته های پایانی دولت احمدی نژاد طرح الحاق برخی روستاهای هرمزگان به فارس جهت دسترسی این استان به دریا مصوب شد، اما به دلیل مخالفت های مردمی در هرمزگان تا امروز بی نتیجه بوده است.
 • استاندار بوشهر با بیان اینکه شرایط برای تردد خودروهای حامل ته لنجی (شوتی) عادی شده، گفته: برهمین اساس از راهداری خواسته شده سرعت گیرهای مسیر جاده دلوار به دیر که برای کنترل خودروهای شوتی ایجاد شده بود برداشته شود تا تردد سایر خودروها در این مسیر تسهیل شود.
 • بوشهر رکورددار تورم فروردین ماه معرفی شد. طبق اعلام مرکز آمار ایران، تورم ماهانه برای خانوار کشور در ماه گذشته ۳.۳ درصد گزارش شده‌ است. اما بیشترین رشد تورم در فروردین به استان‌ بوشهر با ۵.۵ درصد اختصاص داشته است. کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌ زنجان  ۲.۱ درصد بوده‌ است. گزارش های مرکز آمار از زمان دولت سیزدهم کاهش نرخ تورم کشور را اعلام می کند که با توجه به افزایش قیمت ها، نتایجش با تردید کارشناسان مواجه است.
 • معاون سیاسی استاندار بوشهر با اشاره به تصویب آئین‌نامه کالای همراه ملوان در هیأت دولت، گفته: این آیین نامه پیشنهادی این استان، در نهایت به نفع مردم تمام می‌شود. ایرانی جزئیات بیشتری از آیین‌نامه پیشنهادی ارائه نکرده ولی افزوده “اکنون با زمینه سازی دولت واژه نامانوس قاچاق در مسیر برداشته شدن از روی کالای همراه ملوان است” باید دید که دستورالعمل جدید کالای همراه ملوان، چگونه معایب و مشکلات گذشته ته لنجی را پوشش داده و در عمل تا چه اندازه در بزرگ کردن سفره ملوانان و کسبه خرد تأثیر می‌گذارد.
 • کارمندان یک مجموعه وابسته به وزارت نفت در استان بوشهری رکورددار دریافت بالاترین حقوق و مزایا هستند. براساس اعلام دیوان محاسبات در جریان بررسی حقوق و مزایای ۶۰ شرکت دولتی، کارکنان شرکت بازرگانی و خدمات صنعتی فولاد اهواز با میانگین حقوق ۵۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و پس از آن کارمندان شرکت پالایش گاز فجر جم با میانگین دریافتی ۴۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در رده دوم و کارمندان شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان با میانگین حقوق ۳۹ میلیون و ۸۰۰ تومان رتبه سوم بیشترین میانگین دریافتی قرار داشته اند.
 • با گذشت ۳ سال از مصوبه دولت گذشته درباره تشکیل دبیرخانه ای برای پایش آلودگی های صنعت در جنوب استان، محیط زیست، وزارت بهداشت و وزارت نفت کاری از پیش نبرده و این مهم فعال نشده است.
 • با انتقال بهروز قره بیگی به مدیریت گمرکات خوزستان، علی سلیمانی به عنوان ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر منصوب شد. وی اصالتا متولد خشت است و در سوابق خود معاون گمرک گناوه و مسئول مسافری گمرک قشم را در کارنامه داشته است.
 • براساس شنیده ها، اکبر پورات همچنان گزینه معاونت سیاسی امنیتی استانداری بوشهر می باشد. وی سال گذشته نیز برای این معاونت مطرح شد، اما به دلایلی انتصابش با تاخیر همراه شده و ایرانی در این سمت باقی ماند.
 • کمیاب شدن دارو در داروخانه ها باعث شده که مردم برای نسخه های معمولی هم به چندین داروخانه مراجعه کنند. پیش از این مسئولین وزارت بهداشت اعلام کرده بودند با برنامه ‌ریزی ‌های صورت گرفته مشکلی برای گرانی دارو و فشار بر بیماران وجود نخواهد داشت.
 • وزیر کشور لیست منتشر شده درباره جابجایی یا تغییر استانداران را تکذیب کرده است. در این لیست نام محمدی زاده استاندار بوشهر نیز بود.
 • مراجعه متقاضیان تسهیلات به بانک ها با پاسخ منفی مواجه شده و از نیامدن دستورالعمل سخن می گویند. بانک ها از اواخر بهمن پارسال تسهیلات جدیدی پرداخت نکرده‌ اند.
 • باقیمانده میوه ‌های شب عید امسال مزایده می شود. سازمان تعاون روستایی کشور اعلام کرده کل میوه تنظیم بازاری باقیمانده در انبارهای ۲۸ استان کشور، ۱۲ هزار و ۲۵۰ تن است. در این میان ۱۰۰ تن میوه مربوط به بوشهر (۳۰ تن سیب و ۷۰ تن پرتقال) می باشد.
 • پرداخت وام فرزندآوری با شرطی عجیب همراه شده، طوری که نرخ باروری شهر محل تولد نوزاد و شهر محل تولد پدر باید کمتر از ۲٫۵ درصد باشد. گفتنی است این محدودیت فقط شامل وام فرزندآوری نیست و گویا دیگر تسهیلات فرزندآوری را هم شامل می‌شود.
 • از غلامحسین خسروی فرماندار دشتستان و بوشهر در دولت احمدی نژاد به عنوان تاثیرگذارترین چهره در کمیته انتصابات استانداری یاد می شود، اما محمدی زاده گفته: همه اعضای کمیته انتصابات دیدگاه خود را ارائه می کنند و کسی دست بالاتر ندارد.
 • خبر می رسد طرح بنزین برای همه قرار است بزودی در سراسر کشور اجرایی شود. گویا اجرای این طرح در کیش با موفقیت همراه بوده است. قرار شده در این طرح هر کارت ملی بیست لیتر بنزین دریافت کند.
 • در شرایطی که بسیاری از خانواده ها از پس هزینه کلاس های گفتار درمانی و کار درمانی فرزندان مبتلا به اُتیسم برنمی آیند، تعرفه های درمانی مربوط به آن روند صعودی گرفته است. هر جلسه گفتار درمانی ۱۸۰هزار تومان و کاردرمانی نزدیک به ۲۰۰هزار تومان شده است.
 • دست آخر اینکه، اعلام رایگان بودن مسابقات تیم شاهین شهرداری بوشهر هم منجر به آشتی هواداران نشده است. اصلی ترین دلیل این اتفاق، قطعی شدن سقوط تیم به لیگ دو می باشد.