مدیرکل غله راست می گوید یا معاون اصناف؟

دالکی خبر: با توجه به این‌که آرد این ماه با قیمت ماه قبل به نانوایی‌ها فروخته شده، آنان باید نان را به همان نرخ گذشته بفروشند.

دالکی خبر: از هفته گذشته و در پی افزایش ۱۰ برابری قیمت آرد صنعت توسط دولت، اغلب نان فانتزی های بوشهر از تولید نان های همبری و باگتی خودداری کرده و این نان ها کمیاب شده است.

به گزارش دالکی خبر؛ عباس نامدارزاده معاون اتاق اصناف بوشهر گفته: به‌دلیل خدمات‌دهی نانوایان نان حجیم و فانتزی به مسافران نوروزی و مصرف بیش از اندازه معمول، سهمیه آرد این نان‌پزی‌ها تمام شده و اداره غله تا ۲۵ اردیبهشت آرد فراتر از سهمیه نمی‌دهد.

نامدارزاده افزود: اداره غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر اعلام کرده که سهمیه آرد نان‌پزی‌های حجیم و فانتزی تا ۲۵ اردیبهشت با همان قیمت قبل یعنی کیسه‌ای ۲۴۰ هزار تومان به آنان تحویل داده می‌شود و سامانه درخواست نیز اکنون بسته شده است.

وی ادامه داد: قرار شده که سهمیه این نان‌پزی‌ها تامین شود و ما خواهان در اختیار قرار دادن آرد از مسیر اداره غله استان هستیم تا کارگاه‌های پخت نان مجبور نشوند هر کیسه آرد ۲۴۰ هزار تومانی را از دیگر استان‌ها به قیمت ۶۳۰ هزار تومان تهیه کنند که بی‌شک افزایش قیمت فرآورده‌ها را در پی خواهد داشت.

خط و نشان اداره غله برای نان فانتزی ها

با این حال سرپرست اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر گفت: با بازرسی‌هایی که در استان شده، ۶ نانوایی فانتزی با دارا بودن میانگین ۹۰ کیسه آرد، بسته هستند که اگر پخت نکنند آرد آنان ضبط و به نانوایی‌های فعال داده می‌شود.

جمال زارعی درباره ادعا‌های نانوایی‌های فانتزی درباره اتمام سهمیه آرد به‌دلیل خدمات‌دهی به مسافران نوروزی به خبرگزاری صداوسیما گفت: درگاه خرید سهمیه آرد هر نانوا در استان برای نانوایی‌های فانتزی، حجیم و نیمه‌حجیم از ماه قبل باز می‌شود تا نانواداران درخواست خود را برای کل ماه بعد ثبت کنند؛ و چون سهمیه اردیبهشت در فروردین درخواست، خریداری و تحویل شده، اکنون توجیهی ندارد که نانواداران ادعای کمبود و یا نبود آرد کنند.

جمال زارعی افزود: با توجه به این‌که آرد این ماه با قیمت ماه قبل به نانوایی‌ها فروخته شده، آنان باید نان را به همان نرخ گذشته بفروشند.

او با توجه به روی‌دادن برخی تخلفات و یا کمبود نان فانتزی در استان هم گفت: ۵ تیم بازرسی، ویژه نان فانتزی‌ها ایجاد شده و در حال گشت است که تا کنون روشن شده که ۶ نانوایی فانتزی با دارا بودن میانگین موجودی ۹۰ کیسه آرد، بسته هستند که هشدار می‌دهیم اگر از امروز پخت نکنند آرد آن‌ها ضبط و به نانوایی‌های فعال داده می‌شود.

سرپرست اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر درباره قیمت آرد برای خرداد هم گفت: قیمت آرد برای ماه بعد هم قرار است امروز با مشورت استانداران نهایی شود که تا فردا قیمت آن اعلام و از اول خرداد قیمت جدید اجرایی می‌شود.

زارعی با تأکید بر این‌که در زمینه آرد، گندم و کالای اساسی کمبودی نداریم و مردم نگران نباشند، افزود: قیمت نان سنتی تغییری نخواهد کرد. همچنین تمام سهمیه ماهانه گندم استان برای دو ماه آینده از استان خوزستان و گندم وارداتی تأمین شده و جای نگرانی نیست.

در این زمینه
نان فانتزی در بوشهر کمیاب شد!