کشتی کروز بوشهر کی به قطر می رود؟

دالکی خبر: طبق وعده مسئولان قرار بود فعالیت این کشتی در خط بوشهر- دوحه قطر از عید فطر استارت بخورد، ولی به سرنوشت وعده های چهار سال گذشته دچار شد.

دالکی خبر: کشتی کروز ساخت فرانسه که حدود ۴ سال در بندر بوشهر متوقف مانده، مهمترین ابزار فعالیت دریایی کشور برای جام جهانی قطر است.

به گزارش دالکی خبر؛ طبق وعده مسئولان قرار بود فعالیت این کشتی در خط بوشهر- دوحه قطر از عید فطر استارت بخورد، ولی به سرنوشت وعده های چهارسال گذشته دچار شد.

عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری از تصویب اعطای سوخت یارانه ای به این کشتی خبر داد و گفت: هزینه سفر یک کشتی کروز با ظرفیت بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از ساحل ایران تا کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس با سوخت آزاد حدود پنج میلیارد تومان می‌شد، اما با تصویب سوخت یارانه‌ای این مبلغ به ۶۰ میلیون تومان کاهش یافت که بسیار چشمگیر است.

ضرغامی در پاسخ به وضعیت کروز بوشهر و زمان آغاز به کار آن گفت: کشتی کروز بوشهر به مدت چهار سال در آب‌های خلیج فارس در بندر بوشهر پهلو گرفته بود که یکی از مهمترین دلایل عدم فعالیت آن سوخت گران بود، اما هم اکنون مشکل سوخت برطرف شده است.

وی با اشاره به اینکه قرار بود بعد از حل مشکل سوخت بلافاصله بعد از عید فطر این کشتی فعالیت تفریحی خود را آغاز کند، بیان داشت: قرار گرفتن طولانی مدت این کشتی به صورت راکد باعث شده بود تا شوری آب خلیج فارس مشکلاتی به لحاظ ایمنی برای بدنه کشتی به وجود آورد، اما از آنجا که مهمترین اولویت ما حفظ امنیت گردشگران است دستور دادم تا این کشتی قبل از شروع نخستین سفر، به لحاظ ایمنی تمام نواقص را برطرف کند.

ضرغامی تصریح کرد: این تعویق درآغاز به کار کروز بوشهر در حالی است که بخشی از برنامه ریزی‌ها برای افتتاح این کشتی انجام شده بود و می‌توانستیم با حضور رسانه‌ها و رفتن به عرشه کشتی و گرفتن چند عکس این کشتی را افتتاح کنیم، اما اگر روزی وسط آب‌های خلیج فارس برای این کشتی سانحه‌ای به وجود می‌آمد قطعاً نفر اولی که مورد بازخواست قرار می‌گرفت شخص من بود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: از زمان دقیق رفع نواقص ایمنی کروز بوشهر اطلاع تازه‌ای ندارم، اما به زودی گزارش‌هایی را در خصوص روند آماده سازی کروز دریافت خواهم کرد و زمان آغاز به کار آن را اطلاع رسانی می‌کنیم.