زمزمه ها از تغییرات مدیریتی در استان/ سومین تقاطع غیرهمسطح در بوشهر

گلایه تولیدکنندگان و فعالان شهرک های صنعتی استان از خاموشی، بیشنرین پرونده ورودی دادگستری استان، رویکرد عجیب برخی مسئولان و نمایندگان استان و بلاتکلیفی حذف شدگان یارانه ها در بوشهر برخی از شنیدنی های هفتگی «دالکی خبر» می باشد.

به گزارش دالکی خبر به نقل ازخلیج فارس در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

🔽با وجود فروکش کردن کرونا در کشور، گفته می شود یک بیماری با علائم شبیه به آن در گناوه افزایش داشته که به عقیده برخی پزشکان کرونا نیست. ضرورت دارد هم استانی ها نسبت به رعایت نکات بهداشتی توجه کافی داشته باشند.

🔽تغییر یا کاهش ساعت ذخیره آب، برخی شهروندان بوشهری را به دردسر انداخته است. در حالی که در استان بوشهر آب به صورت یک روز در میان وارد لوله منازل شهروندان می شود، تغییر زمان آن بدون اطلاع رسانی قبلی دردسرساز شده است.

🔽رویکرد برخی نمایندگان و مسئولان استان در انتقاد از عدم ایفای مسئولیت های اجتماعی پارس جنوبی باعث شگفتی مردم و طنزهایی در فضای مجازی شده است. به نظر می رسد مسئولان بجای پیگیری و رفع اشکال، انتقاد می کنند؛ گویا مردم مسئولند!

🔽از سرهنگ ابراهیم عرب زاده فرمانده سابق نیروی انتظامی شهرستان بوشهر به عنوان مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری بوشهر نام برده می شود. وی قرار است جایگزین حیدر ساجدی شود که از دولت احمدی نژاد تاکنون (جز مقطعی سه ساله) در این سمت حضور داشته است.

🔽با وجود کمبود پرستار، تعدیل این گروه در بیمارستان ها جای سوال دارد و بیکاری شان بعد از اتمام موج های کرونایی برخلاف انتظارشان بوده است. استاندارد پرستار به ازای هر تخت ۱٫۸ پیش بینی شده، درحالی که این رقم در کشور زیر یک است و در بوشهر حدود ۶ صدم درصد می باشد.

🔽اعمال خاموشی های چند ساعته در شهرک های صنعتی استان با انتقاد برخی فعالان صنایع مواجه شده و این غافلگیری را به ضرر وضعیت تولید می دانند.

🔽پروانه بهره برداری اسنپ به شهرداری‌ها منتقل می ‌شود. گویا این اتفاق ابتدا در تهران رخ خواهد داد. با انتقال پروانه بهره‌ برداری اسنپ، نرخ کرایه ‌های این پلتفرم حمل و نقلی زیر نظر شهرداری و متناسب با قیمت‌های دولتی تعیین خواهد شد.

🔽استاندار تهران در اظهارنظری جالب گفته: ۷۰ درصد ثروت کشور در تهران وجود دارد. این آمار کار دولت در تقسیم عادلانه امکانات را بسیار سخت نشان می‌دهد؛ خصوصا برای استان هایی نظیر بوشهر که بخش عمده ثروت کشور را میزبانی می کنند و سر ریز تاثیرات آن در پایتخت مشاهده می شود.

🔽 شهردار بوشهر بر اجرای تقاطع غیرهمسطح در میدان غدیر اصرار دارد. گویا قرار است پس از اتمام تقاطع سردار سلیمانی در میدان مطهری در آبان ماه امسال، مقدمات سومین تقاطع شهری بوشهر استارت زده شود.

🔽روش پرداخت وام بانک‌ ها مردم را سردرگم کرده است. گویا بانک ‌ها تنها به میانگین حساب و سپرده وام می دهند. با این شرایط اکثر مردم قادر به دریافت وام خرد از بانک‌ها نخواهند بود.

🔽بازنشستگان تأمین اجتماعی با طرح دولت برای توزیع بسته حمایتی مخالفند. آنها همچنان خواهان افزایش واقعی مستمری خود هستند و جایگزین شدن بسته معیشتی با واقعی شدن مستمری را اقدامی خلاف قانون می ‌دانند.

🔽 براساس آمار دادگستری استان بوشهر، سرقت ها بیشترین پرونده های ورودی به دادگاه های استان می باشند.

🔽 بررسی ها نشان می دهد ۷۰ درصد حذف شدگان یارانه ای در استان بوشهر تقاضای تجدیدنظر کرده اند، اما با وجود آنکه قرار بود تا پایان خردادماه وضعیت آنها مشخص شود، بلاتکلیف هستند.

🔽 همزمان با آغاز فروش بلیت‌های جام جهانی قطر به دفاتر مسافرتی، ۳بلیت بازی‌های ایران در جام جهانی قطر ۹۱ میلیون تومان قیمت خورده است. همچنین ۳ بازی ایران در قطر طی ۱۰روز انجام می‌شود و اگر یک ایرانی بخواهد علاوه بر تهیه بلیت بازی‌ها تورهای تعریف شده برای بازی‌های جام جهانی را هم خریداری کند باید مبلغی بیش از ۱۵۰میلیون‌تومان پرداخت کند.

🔽طارمی، فردوسی پور را به بوشهر کشاند. مجری برنامه ۳۶۰ درجه که در فضای مجازی پخش می شود، برای مصاحبه با مهاجم پورتو که در تعطیلات فصل در بوشهر است، راهی مرکز استان شد. تاکنون دو برنامه ۳۶۰ درجه که مصاحبه با علی دایی و اسکوچیچ بوده پخش شده است.

🔽از نظر مرکز آمار، بوشهر در گرانی قیمت مسکن در بین استان های میانی کشور و رتبه ۱۶ می باشد. طبق این گزارش، قیمت هر متر مربع مسکن در بوشهر ۷ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان برآورد شده است. به نظر می رسد ملاک این گزارش مرکز آمار میانگین استانی بوده، درصورتی که قیمت ها در مرکز استان فراتر از این رقم است.

🔽مدتهاست مدیریت دفتر شهری و شوراهای استانداری در بلاتکلیفی به سر می برد. ظاهرا حکم سرپرستی رستم پور به مدیرکلی تبدیل نشده و وی در این مسئولیت نمی باشد، در این شرایط، برخی امورات مرتبط با شهرداری ها نظیر تشکیل هیات ممیزه کارمندان بلاتکلیف مانده است.

🔽 دست آخر اینکه فعال شدن بخش های تجاری یکی از مجتمع های تجاری بوشهر در حالی که هنوز طبقات آن ناتمام است و پایان کار صادر نشده، با هشدارهایی همراه گردیده و احتمال بروز حوادثی نظیر متروپل در این ساختمان ها را پیش آورده است. ضرورت دارد شهرداری در قبال چنین مواردی با حساسیت بیشتری اقدام کند.