گزینه من برای مدیرکلی ارشاد، عالی پور بود

نشست استاندار بوشهر با هنرمندان با حاشیه هایی همراه بود.

دالکی خبر: نشست استاندار بوشهر با هنرمندان با حاشیه هایی همراه بود.

به گزارش دالکی خبر؛ در این نشست که پیش از ظهر شنبه در سالن کوثر استانداری برگزار شد، عبدالرحیم افروغ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان غایب بود و “زندویان” معاون هنری ارشاد بجای وی حضور داشت.

این موضوع از سوی یکی از حاضران مطرح شد که در بخشی از سخنانش با اشاره به اینکه گزینه استاندار برای اداره ارشاد فرد دیگری بوده ولی در قبال انتصاب افروغ سکوت کرده، خطاب به استاندار گفت: از شما انتظار داریم این سکوت را به همراهی با اداره ارشاد مبدل کنید.

احمد محمدی زاده نیز در ابتدای سخنانش گفت: گزینه من برای مدیرکلی ارشاد، عالی پور بود (بخشدار فعلی دلوار)، ولی وقتی معاون وزیر ارشاد تماس گرفت و گفت در بین سه گزینه ای که وجود داشته، جمع بندی ما روی افروغ بوده، من هم گفتم اگر به این جمع بندی رسیدید، عمل کنید.

از حاشیه های این نشست، عدم دعوت از نمایندگان انجمن سینمای جوانان استان بوشهر بود.

تنها سینمای فعال بوشهر با وضعیت بحرانی

همچنین امید پارسایی فر رییس حوزه هنری استان نیز در این نشست بسته پیشنهادی درخصوص ساماندهی وضعیت فرهنگ و هنر و بهبود شرایط هنرمندان را به استاندار ارائه کرد و به محمدی زاده گفت: هنرمندان قدرت نرم استان هستند و باید به سمتی رفت که سالانه یک سریال، فیلم یا ارکستر سمفونیک فاخر از استان تولید شود تا در کنار آن هنرمندان بومی نیز مشغول باشند.

وی همچنین با اشاره به اینکه تنها سینما بهمن به عنوان تنها سینمای فعال استان به عنوان ساختمان نا ایمن تشخیص داده شده، خواستار پیش بینی اعتبار برای مرمت سقف این سینما شد.