پارس جنوبی، بزرگترین بدهکار تامین اجتماعی بوشهر

دالکی خبر: مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر می گوید: این اداره کل ۷۰۰ میلیارد تومان از ادارات و شرکت ها طلب دارد که سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با ۱۲۷ میلیارد تومان بیشترین میزان بدهی را به خود اخنصاص داده و از طریق مرجع قضایی پیگیر آن هستیم.

به گزارش دالکی خبر؛ عباس دیری در نشست خبری ادامه داد: بیمه شده‎‌های اصلی تامین اجتماعی استان ۳۴۸ هزار نفر است که با احتساب خانواده‌های شان به ۹۰۰ هزار نفر (معادل ۷۵ درصد جمعیت استان) می‌رسد.

دیری ادامه داد: در استان هزار و ۷۰۰ نفر بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که مبلغ دریافتی ماهانه آنها هشت میلیارد تومان است. در سال گذشته دریافت کننده بیمه بیکاری حدود ۲ هزار نفر بود که امسال کمتر شده است.

دیری افزود: همچنین ۳۵ هزار بازنشسته یا مستمری بگیر داریم که ماهانه به آنها ۱۶۸ میلیارد تومان پرداخت می شود. قرار است مابه تفاوت افزایش ده درصدی حقوق این گروه در پایان تیر و مرداد واریز شود.

به گفته مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر، در بخش تعهدات کوتاه مدت این سازمان نیز ماهانه پنج میلیارد تومان به بیمه شده‌ها پرداخت می‌شود.

۱۰هزار بیمه شده جدید طی سالجاری

دیری با بیان اینکه امسال مکلف به افزایش ۱۰ هزار بیمه شده جدید هستیم، گفت: پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه مانند دانشجویان و زنان خانه دار اولویت ماست که میزان پرداختی افراد بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان تعریف شده و مزیتی بسیار مهم برای زنان خانه دار و دانشجویان است.

به گفته وی، طی سه ماهه ابتدای سال تامین اجتماعی استان سه هزار بیمه شده جدید داشته است.

ضریب پشتیبانی بوشهر بهتر از کشور

وی بیان کرد: ضریب پشتیبانی بیمه تامین اجتماعی (شمار بیمه شده به مستمری بگیر) در کشور به طور متوسط ۴.۶ درصد است که این میزان در استان بوشهر آماری بسیار مطلوبی در حدود ۱۰ نفر دارد.