خداحافظی سیریا از بوشهر به دلیل بی‌احترامی مسئولین

دالکی خبر: آنسامبل موسیقی سیریا در حالی ۲۳ و ۲۴ تیرماه در بوشهر به روی صحنه رفت که به دلیل رفتار نامناسب ارشاد استان، گروه تصمیم به حذف دو قطعه و اتمام کنسرت کرد.

به گزارش دالکی خبر به نقل از روابط عمومی این گروه؛ ماکان صغیری تهیه کننده آنسامبل سیریا درباره اتفاقات پیش آمده در کنسرت گفت: بعد ازگذشت ۴ سال از اولین اجرای آنسامبل سیریا در بوشهر تصمیم گرفتیم بار دیگر در زادگاهمان به روی صحنه برویم . از ابتدا قصد داشتیم ۲۳ تیرماه در دوسانس اجرا داشته باشیم که به دلیل استقبال گسترده، اجرایمان را یک شب دیگر تمدید کردیم اما متاسفانه شب گذشته در سومین سانس از کنسرت با رفتارهای ناشایست مسئولان ارشاد استان روبرو شدیم به طوری که تصمیم گرفتیم بدون اجرای دو قطعه پایانی(غراب و چشم عسلی)، کنسرت را تمام کنیم واین در حالی است که موسیقی ما تماما برگرفته از موسیقی فولک بوشهر است.

وی ادامه داد:آنسامبل سیریا با مجوز رسمی از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زادگاهش به صحنه رفت و خاطرات فراموش ناشدنی را در این دو شب ثبت کردیم اما متاسفانه به دلیل بی‌احترامی مسئولین ارشاد استان با گروه، با تمام احترامی که مردم شهرمان قائل هستیم اعلام می‌کنم دیگر کنسرتی در بوشهر نخواهیم داشت.

تهیه کننده آنسامبل سیریا بیان داشت: ما برای مخاطبانمان احترام و ارزش بسیاری قائل هستیم و تمام تلاشمان براین است که آنچه شایسته مردم است به گوششان برسانیم و برای محقق کردن این امر هر آنچه در توان داریم ، انجام می دهیم که نمونه بارز آن تکرار اجرای دو قطعه در اولین شب اجرای سیریا بواسطه اشکالات پیش آمده در صدابرداری سالن بود.

آنسامبل سیریا به خوانندگی محمد لاریان و نوازندگی بهروز شریفیان، امیرحسین ماهینی، معین پاکباز، مهدی منفرد، فرشاد برنجی و مهدی ناصری، طی ۴ سانس قطعاتی از آلبوم «میزدوتایی» و چند قطعه از جمله «بمونی»، «بیچاره» و …اجرا کردند که به پاس قدردانی از زحمات ایرج صغیری هنرمند پیشکسوت تئاتر کشور که هم اکنون در بستر بیماری است این اجراها را به ایشان تقدیم کردند.