آهسته برانید سارقان مشغول کارند!

دالکی خبر: وقتی اقتصاد جامعه‌ ای تنزل پیدا می‌ کند و فقیر می‌شود، جرائم ریز در آن گسترش پیدا می‌کند، اتفاقی که از طریق افزایش سرقت تاسیسات شهری از دریچه‌ های فاضلاب تا کابل برق و مخابرات نمایان شده است.

به گزارش دالکی خبر؛ مدیر آب و فاضلاب گناوه با بیان اینکه سرقت مکرر دریچه‌های منهول‌ فاضلاب در این شهر به معضل اساسی تبدیل شده می گوید: در چند ماه اخیر سارقان دریچه های این منهول ها را می دزدند که به یک معضل تبدیل شده و برای خودروها، موتورسیکلت سواران و عابران خطرآفرین شده است.

سرقت دریچه‌های منهول‌ فاضلاب در گناوه معضل شده است

عبدالعزیز عبداللهی در گفتگو با ایرنا ادامه داد: دریچه‌های فاصلاب به دلیل دسترسی ساده، هدف مناسبی برای سارقان است اما حفره های عمیق ناشی از سرقت آنها، خسارت‌های جانی و مالی فراوانی برای شهروندان ساکن در محلات به بار خواهد آورد.

عبداللهی بیان کرد: اگرچه تاکنون مردم با قرار دادن هر وسیله هشدار دهنده همچون چوب صندلی شکسته یا تایر خودرو و غیره درصد اطلاع رسانی از سرقت دریچه های فاصلاب برآمده اند تا از بروز خسارت های جانی و مالی جلوگیری کنند، اما این اقدام ممکن است در چند روز به بسته شدن مسیرهای فاضلاب ختم شود.

سرقت دریچه‌های منهول‌ فاضلاب در گناوه معضل شده است

مدیر آب و فاضلاب گناوه با بیان اینکه روزانه ۴ تا ۵ سرقت منهول ها توسط سارقان صورت می گیرد، افزود: تداوم سرقت منهول های فاضلاب، مشکلات جدی ایجاد کرده و  هزینه های زیادی را به شرکت آب و فاصلاب تحمیل می کند که جایگزینی هر کدام از دریچه ها بیش از ۴۰ میلیون ریال هزینه بدنبال دارد.

عبداللهی بیان کرد: امور آب و فاضلاب شهرستان گناوه با تعویض دریچه‌های کامپوزیت (که به علت اولیه پلیمری غیرقابل بازیافت است و برای سارقان هم جذاب نیست)، توانسته گامی بزرگی در جهت کاهش هزینه‌ها بردارد.

وی گفت: هر سرقتی که از منهول‌ها تاکنون انجام و بی شمار بوده به کلانتری در صورتجلسه ای اعلام شده است

مدیر آب و فاضلاب گناوه با تقدیر از همکاری مردم در اجرای طرح و برنامه های این شبکه از آنها خواست درصورت مشاهده سرقت منهول ها، سریع به پلیس اطلاع دهند.