افزایش بستری کودکان در بیمارستان‌های بوشهر

افزایش بستری کودکان مبتلا به کرونا در اهواز

دالکی خبر: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: طی روزهای اخیر موارد بستری کودکان در بیمارستان‌های استان بوشهر افزایش یافته که موجب نگرانی خانواده‌ها شده است.

به گزارش دالکی خبر؛ قاسم برجویی‌فرد با اشاره به تداخل فصل گرما و موج هفتم کرونا، تاکید کرد: حضور کودکان در فضاهایی مانند بازار و اجتماعاتی که ممکن است ارتباطات تنفسی و گوارشی زیاد باشد بسیار خطرناک است.

برجویی‌فرد با اشاره به اینکه سویه‌های جدید، کودکان و نوزادان را هدف قرار داده است گفت: با توجه به ضعف سیستم ایمنی در کودکان بروز این بیماری خطرناک است.

با بروز علائم رایج فرض بر این است که کودک شما به کرونا مبتلا شده است، مگر اینکه نتیجه تست PCR خلاف آن را نشان دهد. در هر صورت، پس از مشاهده علائم، باید اقدامات درمانی و مراقبتی را شروع کنید. اگر علائم مربوط به کووید ۱۹ باشند، با گذشت ۴۸ ساعت از شدت آن‌ها کاسته نمی‌شود و در عین حال به دارو‌های رایج برای درمان نیز پاسخ نمی‌دهند. از آنجا که کودک در بیان شرح حال خود ناتوان است، به دقت دمای بدن، وضعیت تنفس، تغذیه و سلامت کلی او را بررسی کنید.

در قدم اول سعی کنید کودک در مکان‌های آلوده مانند بیمارستان و مراکز درمانی حضور نداشته باشد. با دیدن اولین علائم شاید بهتر باشد از مشاوره‌های تلفنی یا آنلاین استفاده کنید. متخصصان می‌توانند اقدامات اولیه درمانی را در همین مرحله انجام دهند.

قرنطینه کردن کودکان کمی سخت‌تر از بزرگسالان است. این کار باعث استرس در کودک می‌شود. با توجه به نکات بهداشتی سعی کنید در مدت زمان قرنطینه با کودک همراه شوید.
به رژیم غذایی کودک توجه کافی داشته باشید. از مایعات و خوراکی‌هایی استفاده کنید که سیستم ایمنی بدن را قوی نگه می‌دارند.

با کودک راجع به بیماری و وضعیت سلامتی‌اش صحبت کنید. به او اطمینان دهید که در آینده به طور کامل سلامتی خود را بدست می‌آورد. این همدردی باعث کاهش اضطراب او خواهد شد. همچنین کلیه وسایل بازی کودک را به طور مرتب ضدعفونی کنید.