بوشهر در سرقت و شرارت رتبه ۲۹ کشور را دارد/ انتقاد از شهرداری مرکز استان/ واکنش به توقیف شوتی ها

دالکی خبر: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: استان بوشهر در زمینه سرقت و شرارت رتبه ۲۹ کشور را دارد.

به گزارش دالکی خبر، سردار حیدر سوسنی در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر در زمینه شرارت رتبه ۲۹ کشور، قتل رتبه ۱۸، سرقت مسلحانه رتبه ۹ و درگیری رتبه ۲۹ کشور را دارد.

به گفته وی، ۹۹.۵ درصد از درگیری‌های استان بوشهر فردی است و فقط نیم درصد از آن درگیری‌های جمعی می باشد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر ادامه داد: رتبه کشور در زمینه مفاسد اخلاقی و چالش عفاف و حجاب ۲۶ کشور است.

وی از کشف ۹۱ درصد از جرایم خشن استان طی سال جاری خبر داد و اضافه کرد: ۸۸ درصد از سرقت‌ها طی سال جاری کشف شده که از استان‌های برتر در این زمینه هستیم.

سردار سوسنی با اشاره به کسب رتبه سوم کشور توسط پلیس فتای استان بوشهر اضافه کرد: ۹۸ درصد از جرایم سایبری در استان بوشهر کشف شده و شاهد افزایش سه درصدی این جرایم هستیم.

انتقاد از شهرداری بوشهر

فرمانده انتظامی استان در پاسخ به سوالی درباره اینکه با توجه به ضعیف بودن زیرساخت های ترافیکی شهر بوشهر، چه پیگیری هایی برای کاهش مشکلاتی نظیر ترافیک خیابان ها شده، گفت: بخش عمده اقدامات اجرایی برعهده شهرداری است، چون پلیس نمی تواند سر هر چهارراهی یک مامور بگذارد.

وی ادامه داد: درخواست ما تکمیل دوربین های پایش تصویری، تجهیز خودروهای پلیس به دوربین و اجرای پارکینگ طبقاتی است که با وجود قول های مساعد شهرداری، هنوز اجرایی نشده است.

ماجرای توقیف شوتی ها با وجود وعده استاندار

مقام ارشد انتظامی استان درخصوص سوالی مبنی بر اینکه چرا با وجود وعده استاندار درباره عدم برخورد با خودروهای شوتی و درخواست برای رعایت سرعت مجاز در جاده ها، ولی نیروی انتظامی به توقیف این خودروها اقدام می کند، اظهار داشت: فعالیت پلیس در راستای قانون است، چون طبق قانون نداشتن مجوز گمرکی یا مغایرت مجوز با محموله در کنار تغییر وضعیت خودرو تخلف است و پلیس هم قانون را اجرا می کند و نه بالاتر از قانون.

به گفته سردار سوسنی، طی یکسال اخیر ۳ هزار ۷۵۰ خودروی شوتی در استان توقیف شده است.