فروش امتیاز شاهین عامری تصمیم مدیران باشگاه بود/ خودکفایی آسفالت روستایی تنگستان تا ۱۴۰۲

دالکی خبر: فرماندار تنگستان با اشاره به افزایش چند برابری سهمیه قیر شهرستان می گوید: در یک سال اخیر سهمیه قیر شهرستان را که پنجاه هزار متر مربع بود، با توجه به نیاز شهرستان که هفتصد هزار متر بود، افزایش دادیم و با پیگیری و همکاری بسیج سازندگی و بنیاد مسکن، تا یک سال آینده تنگستان در آسفالت روستایی به خودکفایی می‌رسد.

الحاق ۳۰ هکتار به شهر اهرم

به گزارش دالکی خبر؛ احمد لطفی در نشست خبری افزود: در خصوص طرح نهضت مسکن، سی هکتار زمین به اهرم الحاق شده و افرادی که نیاز به مسکن دارند می توانند با ثبت نام در سامانه اقدام کنند. همچنین در بحث مقاوم‌سازی مسکن روستایی شهرستان، با توجه به جمعیت روستایی، منازل از استاندارد کافی برخوردار نبودند و با پیگیری‌های صورت گرفته درصد مقاوم‌سازی منازل را به میانگین استانی رسانده و امسال نیز ساخت ۱۵۰۰ مسکن روستایی را در برنامه خواهیم داشت.

لطفی تصریح کرد: برای رونق اقتصادی و همچنین کاهش نرخ بیکاری شهرستان، از سرمایه‌گذاران بومی و غیر بومی دعوت کردیم که هم‌اکنون طرح‌های اقتصادی بزرگی از جمله در حوزه آبزیان در دست اقدام است و در آینده‌ای نزدیک فعالیت آنها شروع خواهد شد. در همین راستا، شهرک صنعتی زیست‌فناوری دلوار که در کشور هشت منطقه مجوز این فعالیت را دارند، در حال احداث است و به رونق اقتصادی شهرستان کمک خواهد کرد.

کاهش تنش آبی و خاموشی در دلوار

فرماندار تنگستان خاطرنشان کرد: برای رفع کمبود آب در بخش دلوار یک مخزن و یک ابشیرین‌کن در حال احداث است، ضمن اینکه با پشتیبانی و تزریق اعتبار برای نوسازی قسمتی از خط انتقال در نوار ساحلی بخش دلوار، مقداری از تنش آبی موجود در این منطقه کاهش یافت، ضمن اینکه طرح بزرگی از سوی نیروی دریایی سپاه برای اجرای خط انتقال به منطقه ساحلی تنگستان در حال اجراست.

مقام عالی دولت در تنگستان با بیان اینکه کشور در سال گذشته با مشکلات بی‌برقی مواجه شد، ولی امسال کمترین قطعی برق را داشتیم، خاطرنشان کرد: در تنگستان پروژه ایستگاه فوق توزیع جایینک، سی درصد پیشرفت کار داشت که طی یک‌ سال گذشته تکمیل شد و به بهره‌برداری رسید. همین پروژه باعث شد امسال و در فصل گرما قطعی برق کمتری در بخش دلوار داشته باشیم.

۱۴ طرح برای بهبود سیمای مرکز شهرستان

لطفی گفت: ورودی و سیمای اهرم فضای درخوری برای مرکز شهرستان ندارد، بهمین منظور بدنبال آن‌ هستیم با اجرای ۱۴ طرح به نیت ۱۴ معصوم در شهر اهرم، مبلمان و ورودی این شهر را زیباتر کنیم که جزییات آن تا هفته دولت نهایی و برخی موارد شروع می شود.

اعتبارات ملی را نشانه گرفته ایم

فرماندار تنگستان با بیان اینکه ۱۱ کیلومتر از جاده اهرم به برازجان در آینده نردیک به بهره‌برداری خواهد رسید، عنوان کرد: برای جاده حادثه خیز اهرم- بوشکان با معاون وزیر پیگیری صورت گرفته و در راستای نشانه گرفتن اعتبارات ملی، خوش بین هستیم بزودی خبرهای خوشی در این خصوص اعلام شود. برای دو بانده شدن جاده اهرم- دلوار نیز مجوز ماده ۲۳ از سازمان برنامه و بودجه اخذ شده و درخصوص جاده دلوار- دیر که پروژه ملی است، از محل سفر رییس جمهور طرح در حال پیگیری است.

احمد لطفی خاطرنشان کرد: در نشستی که با حضور مدیران باشگاه شاهین عامری و استاندار‌ داشتیم، قرار شد که پنجاه درصد منابع این تیم تامین شود و ما مشکلی با پشتیبانی مالی از این تیم نداشتیم که اکنون بنظر میرسد خود ‌مدیران باشگاه تصمیم به فروش و انتقال تیم را گرفته‌اند.

۵۰ درصد هزینه شاهین عامری برای لیگ یک آماده بود

وی درخصوص سوال خبرنگار «خلیج فارس» درباره واگذاری و فروش امتیاز تیم لیگ یکی شاهین عامری به استان خوزستان هم گفت: در نشستی که با حضور مدیران باشگاه شاهین عامری و استاندار داشتیم، قرار شد که ۵۰ درصد منابع این تیم برای لیگ آزادگان که معادل ۹ میلیارد تومان می شد تامین شود، اما ‌مدیران باشگاه تصمیم به فروش و انتقال تیم را گرفتند.

لطفی ادامه داد: ما هیچ مشکلی برای تامین این اعتبار نداشتیم و قرار بود از محل بودجه ۱۴۰۰ میلیارد تومانی مسئولیت های اجتماعی نفت که با پیگیری استاندار مصوب شده، به شاهین عامری کمک شود، ولی فکر می کنم انتظار باشگاه این بود که بلافاصله تزریق شود که هرکسی به شبوه آشنا باشد، می داند تخصیص بودجه زمانبر است.

به گفته فرماندار تنگستان، برای توسعه فضاهای ورزشی، استادیوم ورزشی شهر آباد و نور ورزشگاه اهرم در هفته تربیت‌یدنی (مهرماه) به بهره‌بردار خواهند رسید.

پیگیری برای پرداخت خسارت نخلداران

مقام ارشد دولت در تنگستان پیرامون خسارت بارندگی به نخلستان های شهرستان تصریح کرد: از استاندار صمیمانه تشکر می کنم که شخصا با حضور در شهرستان در ایام بارندگی و پس از آن، بحران ایجاد شده را بصورت لحظه‌ای رصد و دنبال می‌کردند؛ پس از گذشت چند روز از بارندگی‌های اخیر، محصول نخیلات و کشاورزان شهرستان دچار آسیب شد که بلافاصله این موضوع را پیگیری و کارشناسان مربوطه بررسی کردند. معاون وزیر جهاد، نماینده مردم در مجلس، استاندار و معاون عمرانی وی و کارشناسان استان این موضوع را پیگیری کردند و قرار هست برای کشاورزان در وزارت جهاد پشتیبانی و خسارت به صورت مستقیم و بخشی هم از طریق تسهیلات پرداخت شود. البته نیاز به همکاری مالکان باغ هایی که نخیلات را اجاره داده اند هم وجود دارد که در وضعیت پیش آمده، شرایط اجاره کنندگان را درک کنند.