شاهین رسما از شهرداری بوشهر جدا شد + جزییات

 

دالکی خبر: اعضای شورای شهر بوشهر با مزایده واگذاری امتیاز باشگاه شاهین شهرداری بوشهر به یک شرکت خصوصی موافقت کردند.

به گزارش دالکی خبر، در جلسه فوق العاده شورای شهر بوشهر که با حضور خبرنگاران و به صورت علنی برگزار شد، لایحه شهرداری درباره برنده مزایده باشگاه شاهین قرائت و با ۷ رای مصوب شد.

در این جلسه جعفر پورکبگانی و عبدالخالق برزگرزاده غایب بودند. گفته شده پورکبگانی همزمان با این جلسه در نشست کمیسیون ماده ۵ شهرسازی که هنوز نماینده شورا در آن است حضور داشته، برزگرزاده هم گویا نسبت به برخی ابهامات واگذاری امتیاز شاهین از جمله عدم تضمین کتبی برای خارج نشدن تیم فوتبال از بوشهر انتقاداتی داشته است.

مربی سابق، نماینده خریدار

در این جلسه مهدی قنبری سرمربی فصل قبل تیم شاهین شهرداری در لیگ آزادگان و نماینده شرکت برنده امتیاز باشگاه گفت: انگیزه ما از خرید امتیاز باشگاه برای ادامه فعالیت آن در بوشهر بوده، ولی تقاضا داریم شهرداری هم سریع تر باشگاه را واگذار کند تا فرصت را برای لیگ دو از دست ندهیم، همچنین بدهی های سالیان قبل را تسویه نماید تا در ادامه دچار مشکل یا توقف فعالیت نشویم.

مستند حعلی هیات فوتبال!

شهناز پولادی عضو شورای شهر بوشهر نیز پیرامون ابهامات مطرح شده درباره اینکه فقط امتیاز تیم بزرگسالان شاهین به این گروه واگذار شده و تیم های پایه شامل آن نیست مطالبی مطرح کرد که وحید نیک روش رییس شورای شهر اظهار کرد: هیات فوتبال چنین ادعایی داشت که مشخص شد مستندی جعلی ارائه کرده و محتشم هم پذیرفت، از این رو صراحتا مشخص است که امتیاز تیم بزرگسالان و پایه های شاهین شهرداری به این گروه واگذار شده است.

نیک روش با بیان اینکه مهمترین شرط این واگذاری، حفظ نام شاهین و ماندن امتیاز آن در بوشهر است، ابراز امیدواری کرد: اتفاقات ناخوشایند گذشته درباره باشگاه شاهین شهرداری با واگذاری آن به گروهی که بوشهری و دارای سابقه فعالیت در همین تیم هستند، کام هواداران و مردم را شیرین کند.

قیمت فروش امتیاز شاهین

گفتنی است پس از چندین مرحله فراخوان واگذاری امتیاز باشگاه شاهین شهرداری بوشهر، نهایتا با قیمت ۵ میلیارد و ۴۰ میلیون تومان به بخش خصوصی واگذار شد.

در سال ۹۴ در راستای احیای باشگاه تاریخی شاهین بوشهر که پس از سقوط از لیگ یک منحل شده بود، در دوره شورای شهر چهارم و شهرداری میگلی نژاد، تیم فوتبالی به نام شاهین شهرداری تاسیس شد که یک دوره نیز به لیگ برتر راه یافت، اما همواره درباره هزینه کرد مدیریت شهری در زمینه ورزش حرفه ای انتقاداتی وجود داشته است.

باید دید آیا جدایی رسمی شاهین از شهرداری بوشهر پس از حدود ۶ سال، به بهبود شرایط این باشگاه منجر می شود؟