گلایه والدین از گرانی در آستانه بازگشایی مدارس/// بازار بدون افسار نوشت افزار در بوشهر

دالکی خبر: هر قدر رنگ و لعاب انواع و اقسام نوشت افزار دل بچه  ها را آب می  کند، قیمت هایش باعث می  شود دل والدین خالی شود.

به گزارش دالکی خبر، در حالی که بعد از دوسال دوری از تحصیل و مدارس حضوری، شمارش معکوس برای بازگشایی مدارس آغاز شده، بسیاری از خانواده ها بعد از این وقفه طولانی باید نسبت به تهیه نوشت افزار و لوازم مدرسه اقدام کنند که قیمت ها نسبت به قبل از شیوع کرونا چند برابر شده است.

افزایش قیمت کیف و کفش و لوازم تحریر بسیاری از خانواده‌ها را غافلگیر و بازگشایی مدارس را به چالشی برای بسیاری از سرپرست های خانوار مبدل کرده است.

برخی فروشندگان نیز در گفتگو با «خلیج فارس» تایید می کنند که قیمت لوازم تحریر بعد از دو سال کرونایی بالای ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

بررسی های میدانی خبرنگار ما نیز حاکی از آن است که قیمت نوشت  افزار موردنیاز در مقاطع مختلف متفاوت است، اما به  صورت میانگین، قیمت یک سبد لوازم تحریر به همراه کیف مدرسه با کیفیت متوسط که طی دو روز پاک  کنش تکه  تکه و جامدادی  اش پاره نشود، حدود یک  میلیون و ۵۰۰  هزار تومان آب می خورد.

در یک ماه گذشته نیز قیمت کاغذ و دفتر حدود ۳۰ درصد گران شده است. همچنین باتوجه به افزایش تقاضا، قیمت نوشت افزار نیز در حدود ۱۵درصد افزایش یافته است.

باتوجه به برآوردهای انجام شده از بازار و گفته های فعالان این حوزه، یک خانواده با دو فرزند در ابتدای سال تحصیلی برای هزینه لباس، کفش، سرویس مدرسه و لوازم تحریر و کیف باید حدود ۳ میلیون تومان خرج کند که تأمین این مبلغ برای بسیاری از خانواده ها مشکل است.