پلمب و لغو مجوز مغازه هایی که تعطیل کنند/شایعه‌سازان دستگیر شدند

پاسخ اصناف بوشهر به فراخوان ضدانقلاب منفی است

دالکی خبر: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: هر واحد صنفی که به‌صورت خودسرانه و در راستای فراخوان معاندین نظام جمهوری اسلامی ایران، اقدام به تعطیلی محل کسب خود کند، پلمب و لغو مجوز خواهد شد.

به گزارش دالکی خبر به نقل از روابط عمومی استانداری؛ اکبر پورات در واکنش به فراخوان تعطیلی بازار اظهار کرد: اصناف و کسبه استان بوشهر همان گونه که در ایام کرونا و مناسبت‌های دیگر دست به دست هم داده و با نظام مقدس جمهوری اسلامی، همراه بوده‌اند، این بار نیز در این شرایط حساس نظام را همراهی کرده و به ندای ضد انقلاب پاسخ نمی‌دهند.

او تصریح کرد: بر اساس درخواست‌های مکرر بازاریان برای ادامه روند فعالیت، افزایش رونق اقتصادی و همچنین برقراری امنیت در بازار استان، این موضوع در دستور کار استانداری قرار گرفت و تمهیدات لازم برای برقراری امنیت در بازار انجام شده است.

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر، با اقدامات انجام شده و حضور نیروهای نظامی و امنیتی در بازار استان به صورت نامحسوس و محسوس، این اطمینان را به مردم و کسبه همیشه در صحنه داده می‌شود که بازار در امنیت و کنترل نهادهای امنیتی قرار دارد و این بار اجازه داده نمی‌شود افرادی معلوم‌الحال بازار را به محل مناقشه تبدیل و کسب و کارهای شهروندان را با مخاطره مواجه کنند.

پورات با بیان اینکه برخی از عوامل شایعه‌ساز در بازار که به ایجاد رعب و وحشت در بازاریان مشغول بوده و قصد ایجاد ناامنی و تعطیلی بازار را داشتند، شناسایی و دستگیر شده‌اند، عنوان کرد: از امروز هیچ گونه مماشاتی با مخلان امنیت و آرامش بازار نخواهیم کرد و اعلام می‌شود بازار به هیچ عنوان نباید تعطیل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: هر واحد صنفی که به‌صورت خودسرانه و در راستای فراخوان معاندین نظام جمهوری اسلامی ایران، اقدام به تعطیلی محل کسب خود کند و بر موج اعتصاب همراه شود، پلمب و لغو مجوز خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم صف خود را از اغتشاشگران جدا کرده‌اند و با تماس‌های مکرر خستگی خود را از وضعیت تعطیلی و آشوب اعلام کرده‌اند گفت: فتنه دشمنان اسلام در استان با همکاری و انسجام دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و نظارتی به‌خوبی مدیریت شده و هم اکنون با وضعیت امنیتی بسیار مطلوبی مواجه هستیم و در این راستا لیدرهای آشوب‌ها در استان دستگیر شده و افراد بسیاری که در فراخوان‌های اعتصاب فریب خورده‌اند شناسایی و دستگیر شده‌اند.

پورات با اشاره به اینکه معترضین حق اعتراض دارند، اضافه کرد: ما وظیفه داریم به اعتراضات به حق و قانونی مردم توجه کنیم و اهمیت دهیم، که در این راستا در خدمت همه شهروندان برای پاسخگویی به مطالبات آنها و در نهایت رفع مشکلات مردم هستیم.

معاون استاندار بوشهر اضافه کرد: به‌زودی شرایط لازم را برای گفت‌وگو بیشتر مردم و پاسخگویی بهتر مسئولین فراهم و نتیجه را به اطلاع مردم فهیم، ولایت‌مدار و معترضین دلسوز نظام رسانده می‌شود.