کلاهبرداری حواله خودرو در بوشهر

https://boushehr.iribnews.ir/files/fa/news/1401/9/25/8928067_450.jpg

دالکی خبر: رئیس پلیس فتا بوشهر گفت: فردی که با پوشش فروش حواله خرید خودرو، اقدام به کلاهبرداری در استان بوشهر کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش دالکی خبر؛ سرهنگ مهدی قاسمی اظهار کرد: با شکایت تعدادی مالباخته به پلیس فتا که ادعا می‌کردند از طریق آگهی فروش حواله خودرو در سایت دیوار، مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، موضوع جهت رسیدگی در اختیار کارشناسان ما قرار گرفت.

وی افزود: مالباختگان اعلام می‌کردند که مورد وسوسه و طمع یک آگهی در سایت دیوار قرار گرفته بودند که با قیمتی به مراتب پایین‌تر از بازار، اقدام به فروش حواله خرید خودرو می‌کرد.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر تصریح کرد: آن‌ها به پلیس اعلام کردند که پس از تماس با فروشنده آگهی خرید حواله خودرو، به شکل توافقی درصدی از پول خودرو را به فروشنده پرداخت کرده اند و در ادامه فرد کلاهبردار آگهی دهنده در سایت دیوار، دیگر پاسخگوی تماس‌های آن‌ها نبوده است.

قاسمی اعلام کرد: تعدادی از نخبگان پلیس فتا استان بوشهر بر روی این پرونده کار کردند که پس از بررسی حساب‌های بانکی کلاهبردار و یک سری اقدامات پلیسی، هویت فرد کلاهبردار مشخص و پس از هماهنگی با مقام قضائی متهم دستگیر و برای ادامه سیر مراحل قضائی به محاکم ذیصلاح تحویل داده شد.